Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Garść pytań


Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kolejność prawidłowa ... o ile chcesz aby twoja rodzina otrzymała Nagrodę Darwina

Raczej najczęściej stosowana przez ZSW przed ścianą...płaczu hehe :D.

 

EDIT: Hehe temat boski, uśmiałem się momentami :).

 

Pozdrawiam.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Dobra... Zostawcie tamte filmy w spokoju. Mam 14 latek i się tego nie wstydzę. Dzieciakiem nie jestem. Granicę widzę. Pojęcie o broni mam o wiele większe od statystycznego Kowalskiego.

Foka - jak dostanę karabin do ręki to nie będę strzelać. Chyba że na strzelnicy będę. Wypnę magazynek, przeładuję "na sucho" ze 20 razy i rozłożę. I przez dwie godziny będę siedział i oglądał. Już w jednym "karabinku" elektrycznym rozwaliłem wszystkie wkręty jakie były, bo tak często rozkręcałem i skręcałem.

Kozlowski - dla ścisłości zaczynam teraz drugą klasę gimnazjum. Nigdy nie zamierzałem zrobić własnoręcznie ani nawet na zamówienie w jakiejś firme prototypu broni palnej. No, może jak już będzie wszystko dopieszczone i skończę studia... Tylko jak to zrobić legalnie?

konrad_es - w innym filmiku - "WHAT A BEAST!!!!" (http://pl.youtube.com/watch?v=m2FwnywRwGI). Gówno a nie doświadczenie. Paręnaście artykułów, kilkaset filmików, niezliczona ilość zdjęć przeczytanych/obejrzanych/widzianych.

Lechu2K, Lewarek - wiem, mój błąd. Powinno być parokrotne przeładowanie.

Link to post
Share on other sites
Mam 14 latek i się tego nie wstydzę. Dzieciakiem nie jestem.
Prawo mówi co innego.

 

Pojęcie o broni mam o wiele większe od statystycznego Kowalskiego.
Być może, ale na pewno nie wystarczające, aby ją obsługiwać, a co dopiero projektować. Poza tym z tym też możnaby się pokłócić, w Polsce nadal jest obowiązkowa służba wojskowa i poza ostatnimi 10 latami, faktycznie większość mężczyzn tą służbę odbyło i myślę, że więdzą o broni więcej niż Ty. Przynajmniej mieli ją w rękach i strzelali.

 

jak dostanę karabin do ręki to nie będę strzelać
To po co Ci karabin?

 

przeładuję "na sucho" ze 20 razy
Po co? Nie potrafisz tego zrobić raz a bezpiecznie?

 

Już w jednym "karabinku" elektrycznym rozwaliłem wszystkie wkręty jakie były, bo tak często rozkręcałem i skręcałem
Znaczy... to ma być "dobrze"?

 

Powinno być parokrotne przeładowanie
Po co? I nie, nie o to chodziło.
Link to post
Share on other sites

Wiesz co, nikt nie traktuje cię niepoważnie tylko z racji wieku, raczej z racji formy w jakiej przedstawiasz swoje pomysły, tych klocków, filmów na YouTube...

Nie wykluczam że możesz zostać konstruktorem broni palnej, skoro tak czujesz, skoro cię to fascynuje - czemu nie ?

Proponuję ci jeszcze poczekać z projektowaniem broni, możesz za to już uczyć sie przedmiotów które będą ci potrzebne przy zdawaniu egzaminów na odpowiednią uczelnię techniczną.

Jakbyś zaczął się tym teraz zajmować na poważnie, studiować zagadnienia związane z tematem to uwierz mi, za pół roku wstydziłbyś się modeli z klocków LEGO i tego typu wątków na forum...

Link to post
Share on other sites

Kolego Germ,

 

Gdybyś miał dwadzieścia-kilka lat - byłbym przerażony poziomem edukacji w tym kraju patrząc przez pryzmat postów.

 

Masz +/- 14. Życie przed Tobą. Życzę Ci, abyś skończył dobre technikum, potem idź na studia np. WAT i zostań wybitnym konstruktorem broni który rozsławi polską myśl techniczną. Serio.

 

Na razie jednak może daruj sobie oświecanie ludzi swoimi pomysłami z klocków lego.

Nie wszyscy na tym forum to gracze CS nie mający zielonego pojęcia o zasadach działania broni palnej - nie dziw się więc, że Twoje propozycje wywołują takie a nie inne reakcje ;-)

Link to post
Share on other sites

Lechu2K, Lewarek - wiem, mój błąd. Powinno być parokrotne przeładowanie.

 

Wyjaśnij mi jaki sens ma kilkukrotne przeładowywanie ???? Możesz przeładowywać nawet i 100 razy, ale jeśli masz nabój w komorze i spierdzieloną kryzę lub pazur to nawet za 1000 przeładowaniem go nie wywalisz, a naciskając spust oddasz strzał.

 

I nie "przeładować" a "sprawdzić komorę nabojową" i nie przed odpięciem magazynka.

 

1. Odpinasz magazynek.

2. Sprawdzasz komorę nabojową.

3. Oddajesz strzał kontrolny w BEZPIECZNYM KIERUNKU.

Link to post
Share on other sites

Kozlowski, problem w tym, że tutaj ktoś napisze "dwa słowa", jak Lechu, a nie przekaże całą wiedzę potrzebną np. do bezpiecznego posługiwania się bronią. A ktoś (coby nie pokazywać palcem) przeczyta te "dwa słowa" i uzna, że wszystko już wie, to mu wystarczy i może szaleć.

Przez internet nie da się nauczyć pływać, technik linowych czy obsługi broni.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...