Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Garść pytań


Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zaszło sporo zmian. Zasilanie z klasycznych magazynków dwurzędowych, lufa stała, brak napinania kurka podczas strzału, jeden kaliber.

 

Męczę się z rysunkami...

 

Popisać się nie chciałem, tylko poprosić o wygarnięcie wszystkich błędów.

Link to post
Share on other sites
Zaszło sporo zmian. Zasilanie z klasycznych magazynków dwurzędowych, lufa stała, brak napinania kurka podczas strzału, jeden kaliber.

 

Męczę się z rysunkami...

 

Nie męcz się już z rysunkami bo to co teraz opisałeś to "prawie" standardowy mechanizm.

Link to post
Share on other sites

Nie męczę się z googlami, tylko z narysowaniem szczegółów mechanizmu.

Żebyście wiedzieli - rysuję ręcznie, w dupie mam programy graficzne.

Foka - parę dziwności będzie na pewno. I odnośnie kurka - pierwotnie miał być z samonapinaniem, żeby nie trzeba było przeładowywać (jeszcze było podawanie nabojów, które porzuciłem po Twoich komentarzach). Teraz trzeba przeładować, aby napiąć kurek.

Link to post
Share on other sites
I odnośnie kurka - pierwotnie miał być z samonapinaniem, żeby nie trzeba było przeładowywać (...) Teraz trzeba przeładować, aby napiąć kurek.
Mam może dziwne pytanie, ale czy wiesz, co to jest "suwadło"? Co u Ciebie niesie zamek?
Link to post
Share on other sites
(jeszcze było podawanie nabojów, które porzuciłem po Twoich komentarzach). Teraz trzeba przeładować, aby napiąć kurek.

Teraz będzie bez podawania nabojów ale trzeba będzie napinać.

 

w dupie mam programy graficzne.

Ciekawe do czego ploter podłączasz?

Link to post
Share on other sites

Przez usb pewnie jakoś mu się uda, gorzej jak będzie musiał skorzystać z portu LPT. ;)

 

Ciekaw jestem ile z tych nowatorskich pomysłów jest uznawanych za zupełnie sprzecznych z sztuką rusznikarską, ewentualnie groźnych dla strzelca. Chociaż Polacy zrobili strzelbę z roweru (szerszy opis w BiA lub Strzale sprzed paru miesięcy) to i karabin wbrew mechanice problemem nie będzie. :D

Link to post
Share on other sites

Narysuję, zmienicie zdanie. Wszystko jest logiczne. Żadnych sił nadprzyrodzonych, magii, czarów, teleportacji.

Panie Remigiuszu, wiem co to jest suwadło i zamek. Wcześniej o tym zapomniałem, ale wielkie dzięki za być może niechcianą pomoc.

konrad_es - plotera nie mam. I nie zrozumiałeś kontekstu podawania nabojów. Będzie, tylko w "klasycznej" formie.

Kantek - karabinem bym tego nie nazwał. Raczej "wstępną fazą projektową karabinu".

Chopin - potrafię używać programy graficzne, ale nie lubię ich. Wolę wszystko ręcznie robić.

Link to post
Share on other sites

A obliczenia sił działających w twoim modelu też na kartce robisz, czy tak "na oko" z zapasem 1 kilograma stali rysujesz ? Przecież komputer jest wspaniałą pomocą przy projektowaniu czegokolwiek, w dodatku pozwala w czytelny i estetyczny sposób przedstawić projekt i łatwiej jest nanosić zmiany niż na papierze.

Link to post
Share on other sites

Pomijamy kwestię tego, że rysunki na komputerze robi się znacznie szybciej niż przy pomocy ołówka. Pamiętaj o tym, że wszystkie genialne projekty wymagają tego, aby było odpowiednio skomplikowane a prace projektowe trwały na tyle długo, żeby nie można było powiedzieć, że to pic na wodę. Weźmy na przykład takiego Stena... :twisted:

Link to post
Share on other sites

Nie mówiac o tym, że potencjalny wykonawca Twojego pomysłu nie potraktuje Cię poważnie jeśli przyjdziesz do niego z blokiem rysunkowym i powiesz: "O tu jest taka wielka sprężyna, nie? Przymocowany jest do niej taki klocek i ten klocek podaje nabój jak się strzeli. W sumie mniejsza o te rysunki. Ta sprężyna jest naprawde wielka i generalnie nie ma sie co zepsuć".

Link to post
Share on other sites

Powtarzam - to jest wstępna faza projektowa, traktowana przeze mnie jako odskocznię od wszystkiego, zajęcie na wolne chwile. Na poważnie zajmę się tym za parę lat, jak już wszystko "będzie miało ręce i nogi".

Wombat - nie jestem durniem. Jak dam to potencjalnemu wykonawcy, to w formie komputerowej.

 

Ogólnie mówiąc - od rzemyczka do koziczka. Zaczęło się od klocków LEGO, a skończy... Tego nikt nie wie.

 

Proszę o zamknięcie tematu.

Link to post
Share on other sites
to jest wstępna faza projektowa

 

Czyli naostrzyłeś już ołówek ;-)

 

Na poważnie zajmę się tym za parę lat, jak już wszystko "będzie miało ręce i nogi".

Pozostań przy projekcie bo po wykonaniu tego "dzieła" Ty możesz już nie mieć ani rąk, ani nóg.

 

tyle

Link to post
Share on other sites

LOL ! Teraz już naprawdę możesz sobie darować robienie tych rysunków.

Ty naprawdę pokazałeś w końcu karabin z klocków LEGO i to na kolorowej pościeli - ""field stripping" - ja nie mogę w to wprost uwierzyć hehhee.

Słuchaj, chyba nie widzisz granicy między zabawą a bronią, ja pierdziele.

Super że zrobiłeś z LEGO karabin który da się rozłożyć - widać tu twoją pasję i zainteresowanie ale to się nadaje na forum konstruktorów LEGO, rozumiesz?

 

Obejrzałem inne twoje filmy na YouTube i nie będę traktować poważnie tego co tu wypisujesz. Widzę że jesteś jakimś dzieciakiem który sobie coś ubzdurał, robi jakieś filmy w kącie z "szybką zmianą magazynków" z AK, trzymając palec na spuście i z tą groźną miną prezentuje się światu.

 

Twoi rozmówcy z tego wątku nie wstydzą się podać wieku w danych na WMASG, a ty chyba jeszcze nawet nie skończyłeś liceum i próbujesz wmówić innym że się znasz na broni. Nie znasz się i pewnie nawet prochu nie wąchałeś. Nie konstruuj żadnych prototypów broni palnej, to jest karalne i grozi śmiercią lub kalectwem.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...