Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

witam

 

 

w mojej vsr'ce TM pro sniper mam sprężynę 190LL. Wymieniłem w niej niemalże wszystko wraz z cylindrem teflonowym. Niestety jak sie okazało sprężyna jest tak mocna że nie da się jej naładować w normalny sposób. Jedyną absurdalną wręcz możliwością jest ładowanie opierając broń o ziemię co w rezultacie przypomina ładowanie kuszy :)

 

Aktualnie mam 630 fps ale co z tego kiedy nie mogę normalnie użytkować broni.

 

W związku z tym proszę o radę jaką sprężynę warto wrzucić do broni aby dało się ją normalnie przeładować i ile fps wtedy by miała.

 

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Proszę nie opowiadajcie takich bajek że sp170 ciężko naciągnąć na leżąco...

 

Żeby nie było wątpliwości - sam mam sp190 od LL (~600 fps na chrono), brak problemów z naciąganiem czy to na leżąco czy na stojąco. Zastanawiam się wręcz nad kupnem sp210.

Postury jestem przeciętnej, 180 cm, 70 kilo wagi, biceps żałosny.

Wiadomo że nie robi się tego jednym paluszkiem, ale żeby zaraz problemy...?

 

@autor: problem jest raczej w broni albo twojej sile/technice niż sprężynie (widziałem takich którzy próbują przeładować łapiąc "nachwytem" i dziwią się że im nie idzie...).

 

Może zakup sobie tą sp170, wypracujesz trochę biceps i wrócisz do sp190 :)

Edited by rain
Link to post
Share on other sites

Ja pitole, sorry ale NASTĘPNY. Czy ludzie do prawdy nie potrafią dobrze złapać za rączkę i pociągnąć? Karabin oparty o ramię, lewa ręka trzyma go na ziemi a prawą łapiesz jak najbliżej cylindra kciuk przekładając na drugą stronę i... ciągniesz

 

 

 

Gwoli ścisłości:

 

155cm wzrostu, 52kg, VSR ze sp170 LL. 190 tez dawałem radę.

Link to post
Share on other sites

Panowie, złe smarowanie nie ma aż takiego wpływu na przeładowanie (stopień jego trudności). Kiedy tłok nie spręża uszczelka nawet nie jest dociśnięta do cylindra a tłok i tak ma minimalne luzy. Ma wpływ na prędkość tłoka podczas strzału kiedy uszczelka ciśnieniem jest dociskana do cylindra (i smar zapewnia też szczelność) ale przy przeładowywaniu minimalny wpływ.

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, złe smarowanie to nie tragedia, ale brak smarowania może powodować takie hocki-klocki w stylu napinania kuszy. Jeśli wyczyścić receiver ze smaru i wrzucić części prosto z pudełka bez żadnego smaru to tak "na oko" potrzeba użyć 15-20% więcej siły do zaciągnięcia. Sprawdzałem.

 

Po prostu dziwne mi się wydaje że ciężko koledze naciągnąć to sp190 i szukam możliwej przyczyny.

 

Podaj może jakie dokładnie masz części w tej VSRce.

Próbowałeś użyć stockowej sprężyny?

Link to post
Share on other sites

Moze z jednym i drugim jest problem :D

 

Wiem, wiem, sam miałem jakiś czas seary.

 

 

Zostaw załadowanego gnata na jakiś czas (nie wiem ile... nie mam pojęcia) to się ubije sprężyna. ALe jesli masz zestaw LL Zero triger z tym tłokiem co jest w komplecie to wymień go na inny, ma złą średnicę i sprężyna się w nim wygina (moja jest jak wężyk jakiś...).

Link to post
Share on other sites

Miałęm okazje kilka razy postrzelać z M24 CA z 680 fps( nie wiem co za spring był w środku). Dałem radę przeładować - opierająć kolbę o glebę i napierająć całą masą na raczkę :-F . Kumpel przeładowuje opierając o brzuch.

 

Dlatego wbrałem M14, ale koszt tego jest ok 2x taki co porzadny spring...

 

 

Dexterax... ja mam 24 lata i 158 cm, 54 kg. Patrol szkolny i policja ( w późnych godzinach nocnych) potrafi mnie zaczepić :-F Na piwo obowiązkowo z dowodem chodzę.

 

obraz009jh8.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Hihi to odwrotnie jak mój kumpel. 16 lat, około 180cm wzrostu i piwo mu bez niczego sprzedają jak się nie ogoli. dexterkrak, nie sztuką jest Ciebie rozpoznać. Twoje VSR Cię zdradziło :twisted:

PS. Wolfi, a gdzie osłona oczu cwaniaczku? :P

Edited by WUZI
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...