Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] L85 [ICS]


Recommended Posts

Moja semi straciła już po wyjęciu z pudełka. Za to zyskała dwustrzałowego bursta :) Czytałem że nie tylko u mnie występowała ta dolegliwość. Generalnie po przełączeniu w tryb samopowtarzalny dzieją się różne rzeczy, strzela jak fabryka przykazała, podwójnie albo wcale. Trochę to irytuje.

 

Taki strzał "dwukulkowy" zazwyczaj jest objawem zbyt dużej ilości powietrza, co przy tej lufie i stockowym cylindrze jest raczej niemożliwe. Spróbuj zrobić kilka rzeczy:

1. Jeżeli używasz kulek 0,25, zmień na 0,28g (miałem podobny objaw w emce i pomogło).

2. Rozmontuj hop up, sprawdź zamontowanie gumki i złóż porządnie do kupy. Sprawdź mocowanie lufy czy jest sztywne.

Swoją drogą skoro tak się działo od nowości warto było skorzystać z serwisu bo to ewidentny feler ale zdarzyć się może w każdej replice.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 620
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ona nie wypluwa dwóch kulek tylko oddaje dwa strzały. Zadzwonię do MO może coś wymyślą i da się sprawę zdalnie załatwić ;)

Zresztą z komorą/gumką/szczelnością też coś było nie tak bo zasięg, na maksymalnym ustawieniu sprężyny, wynosił ok. 30 metrów ale tu pomogła nowa gumka i t-fix.

Edited by Brenten
Link to post
Share on other sites

Witam

 

2. Zaczął się blokować bezpiecznik - spokojnie da się zablokować replikę, ale z odblokowaniem jest problem - na szybko musiałem przed akcją otwierać całą replikę, i wtedy dopiero odblokować.

 

jakieś domysły/pomysły?

Też mam elke (jakieś 3 miesące) i na samym początku (od wyjęcia z pudełka) tez miałem ten problem poradziłem sobie z nim lekko szlifując "półokrągły styk konektor" pod który jest wciskana blaszka przy odbezpieczaniu repliki. Podszlifowałem półokrągły styk tylko troche z jednej strony tak aby ta blaszka łatwiej pod niego wchodziła teraz jest idealnie.

 

I podziele się swioim odczuciami.

Miałem jedno zaciecie na strzelance co skończyło sie wizytą w respie :wink: Oprócz tego działa niemal idealnie.

Mam wstawioną sprężyne M140 i tłok z tytanowymi zębami deep fire i lufe 6,01 JBU.

Na bateri LiPo 11,1 na ustawieniu sprężyny na hi rof jest zbyt wysoki jak na mój gust, A przy Lipo 7,4 jest troche za słoby. Cieszy bardzo spontanicza reakcja na spust przy 11,1. Na ustawieniu medium Rof jest tak duży że czasem magazynek midcap na nadąża podawać kulek - może to jego wina. Replika na ustawieniu hi osąga 470-480fps, na low jest jakieś 30-40fpsów mniej, używam kulek 0,28. Celność jest bardzo dobra z seryjną lufa i niewiele sie poprawiła przy 6,01. Na samym początku odkręciłem przeziernikowe przyrządy celownicze i używam kolimatora Strike 30 nie jest to jakiś hi-end ale trafiłem na dobry egzemlarz i sprawdza się dobrze oczywiście trzeba było go podnieśc o jakieś 1,5-2cm aby dało sie przez niego patrzeć.

Podsumowójąc jestem z niej zadowolony. Pewnie zamontuje jeszcze MErfa. :killer:

Link to post
Share on other sites

Najlepszym lekiem na podwojny singiel jest mosfet. Ja zainstalowalem mosfeta od KiCpY i na batce LiPo 11.1V 3700mAh 35C smiga jak ta lala, zero dubletow, czasem jedynie low-capy nie nadazaja z podawaniem kulek :) Bebechy bez zmian, jedynie tlok Promyka Hard Piston czeka, az stockowy padnie.

 

Mialem juz duzo AEGow, w wiekszosci markowych, ale ten jest nalepszym w mojej kolekcji.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się na zakup czegoś z pierwszej klasy. Wybrałem właśnie l85. Przeszukałem sklepy i najtaniej znalazłem tutaj http://www.militaria.pl/i_chih_shivan_corp_/karabinek_maszynowy_aeg_ics_l85a2_(ics-85)_p4931.xml .Nie wiem jednak jak z rzetelnoscią tego sklepu. Przebiłem się przez temat i mam jeszcze obawy co do awaryjności. Czy pewniejszym wyborem, jeśli chodzi o awarie, nie będzie coś od TM?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam pytanie, po przeczytaniu całego tematu stwierdziłem,że zrezygnuję z m15a4 CA stwierdziłem, co następuje :

kupuje L85A2 od ICS, ale mam pewne wątpliwości to ustawianie mocy sprezyny mi sie podoba ale na zbrojowni nie ma o tym nic

czy jest to ta sama replika czy cos sie zmieniło ?

 

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_121&products_id=1201

 

Druga sprawa to ilość fpsów pare stron wczesniej ktos ,zamieścił wyniki z chrono na wyszystkich ustawianiach sprezyny(na najmniejszym ok.400 fps)

, a na zbrojowni podali wynk 330 ? Tego też nie jestem w stanie zrozumiec.

 

Ostatnia sprawa ktora mnie intersuje to kompatybilność z magami BOYI mam 8 low-capow tej firmy do emki CA i nie mam ochoty ich wymieniać.

 

/E

 

I jeszcze pytanko : czy replika wytrzyma sprezyne m130 na stockowych częsciach czy trzeba bedzie wymieniać tłok lub zęby albo i to i to ?

 

Już znalazłem na Mad Onionie jeśli magi będą kompatybilne to kupuję.

Edited by Massimis
Link to post
Share on other sites

 

I jeszcze pytanko : czy replika wytrzyma sprezyne m130 na stockowych częsciach czy trzeba bedzie wymieniać tłok lub zęby albo i to i to ?

 

Już znalazłem na Mad Onionie jeśli magi będą kompatybilne to kupuję.

Magi pasuja, mam 8 sztuk i kazdy dziala.

 

Wszystko bedzie dzialac, kwestia jak dlugo. Ja bym sie martwil tylko o tlok, reszta wytrzyma.

Link to post
Share on other sites

Magi pasuja, mam 8 sztuk i kazdy dziala.

 

Wszystko bedzie dzialac, kwestia jak dlugo. Ja bym sie martwil tylko o tlok, reszta wytrzyma.

 

Dzięki za odpowiedz ;) Ktoś tam wcześniej ze pisał, ze miał/ma M140 na stocku tylko tłok i cylinder G&P, więc chyba też w taki tłok zainwestuje poprostu jeśli nie zajedzie cylindra to nie będęgo zmieniał na G&P też.

Na hard liczę na jakies 460-470 FPS, do szturmu to w sam raz wg mnie.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedz ;) Ktoś tam wcześniej ze pisał, ze miał/ma M140 na stocku tylko tłok i cylinder G&P, więc chyba też w taki tłok zainwestuje poprostu jeśli nie zajedzie cylindra to nie będęgo zmieniał na G&P też.

Na hard liczę na jakies 460-470 FPS, do szturmu to w sam raz wg mnie.

Cylindra nie musisz zmieniac, dopoki nie zmieniasz glowicy tloka na poszerzona i musisz wymienic cylinder na szerszy. Na niego nie sa przenoszone zadne obciazenia, wiec stockowy radzi sobie jak kazdy inny, nawet jakbys tam wsadzil M-milion ;] A skoro chcesz wsadzic tam M130/140 i siac na auto, to nie baw sie w inne tloki niz Hard Piston Prometheusa - kupujac tanio, kupujesz dwa razy.

 

Edit:

A do szturmu wystarczy 280 fps w Marujcach :P

Edited by Gallain
Link to post
Share on other sites

Cylindra nie musisz zmieniac, dopoki nie zmieniasz glowicy tloka na poszerzona i musisz wymienic cylinder na szerszy. Na niego nie sa przenoszone zadne obciazenia, wiec stockowy radzi sobie jak kazdy inny, nawet jakbys tam wsadzil M-milion ;] A skoro chcesz wsadzic tam M130/140 i siac na auto, to nie baw sie w inne tloki niz Hard Piston Prometheusa - kupujac tanio, kupujesz dwa razy.

 

Edit:

A do szturmu wystarczy 280 fps w Marujcach :P

 

O M140 mowy nie było i w mojej replice taka sprężyna nie zawita chyba, że będe robił kiedyś wyborówke to mocnejszą dam nawet. Serie nie strzelam seriami wolę punktowac nie nawalam z Hi-Capow po miliard kulek tylko z Lowów, wiec magazynek/seria nie jest dobrym pomysłem. Wg mnie M130 bedzie z lufą precyzyjna w sam raz, by nie zrobic nikomu krzywdy i uzyskac dobry zasięg.

 

Za informacje o cylindrze bardzo dziękuję - nie wiedziałem o tym :) Pod 130 sprobuje chyba ,,dla potomności'' zadziałać na stockowym tłoku,jeśli po kilku tyś BB zacznie sie deformowac itd. to zmienię na inny, ale jest zawsze ta mała szansa,że tłok M130 wyrzyma przynajmniej przez te 5K BB w moim przypadku to bedzie jakaś polowa sezonu.

Edited by Massimis
Link to post
Share on other sites

Pod 130 sprobuje chyba ,,dla potomności'' zadziałać na stockowym tłoku,jeśli po kilku tyś BB zacznie sie deformowac itd. to zmienię na inny, ale jest zawsze ta mała szansa,że tłok M130 wyrzyma przynajmniej przez te 5K BB w moim przypadku to bedzie jakaś polowa sezonu.

Ryzyko, moim zdaniem niepotrzebne. U mnie tłok siadł niemal od razu na ustawieniu hard i sprężynie coś w okolicach M110, może M120.

Po co więc sobie psuć nerwy i stwarzać ryzyko jakiejś poważniejszej usterki, skoro można od razu wymienić coś, co i tak się sypnie i mieć święty spokój?

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, ja razem z repliką kupiłem Hard Pistom Promyka, tylko że nie nie mam czasu/nie chce mi się go założyć. I przed każdą strzelanką modlę się, żeby tlyko stock mi nie padł. A na LiPo 11.1V 3700mAh 35C przeżył już z 5k kulek. Ale już najwyższy czas :]

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wyjaśniła się tajemnica zasięgu mojej elki. Jak pisałem kiedyś wynosił ok. 30 m. Doszczelnienie gumki trochę pomogło ale niewiele. Ostatnio sprawdziłem ją na chrono i moje zdziwienie nie miało granic gdy wyskoczył wynik 205 FPS :D Na maksymalny ustawieniu. Postanowiłem pożegnać się z gwarancją i zobaczyć co w trawie piszczy. Sprężyna była dosyć długa i dziwnie miękka, po jej wymianie na stocka G&G, z przebiegiem na pewno ponad 60K, prędkość wylotowa wzrosła do 356.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Powtarzam pytanie, coś wiadomo na ten temat? Jak pisałem potrzebuje doszczelnioną dyszę do bore-up ics'a. Może również być do bore-up Systemy, ucieka mi sporo powietrza tamtędy.

 

Sory, że post pod postem.

 

 

Nie ma takowej dyszy do elki ICSa. W L85 nie można zamontować żadnego z dostępnych zestawów bore Up właśnie ze względu na długość dyszy. Jedyna dysza jaka pasuje to ta stockowa, innych na rynku nie ma. A co to w ogóle za boreup ICSa?

Link to post
Share on other sites

 

 

No to do tego zestawu pasuje tylko i wyłącznie stockowa dysza, innych nie ma. Co do przyrostu mocy przy bore-up to też ma on swoje efektywne granice (podobno do M130 widać różnicę potem już nie bardzo-to wiem od serwisantów z madoniona). Spróbuj doszczelnić głowicę cylindra, ma ona wprawdzie dwie uszczelki ale po mojemu za luźno "wchodzi" do cylindra (mam ten sam zestaw). Stockowa głowica cylindra jest uszczelniana dodatkowo taśmą z tego co widziałem więc tutaj też powinno pomóc.

Link to post
Share on other sites

Update pomiaru prędkości na różnych sprężynach.

 

Gumka Systemy, poza tym stock.

Pomiary na chrono Guarder 2000, kulki Blaster 0.20g, HU na zero.

 

Sprężyna M100 Guarder:

Ustawienie low:

1. 330

2. 332

3. 331

4. 328

5. 332

6. 326

7. 329

8. 328

9. 331

10. 327

średnia: 329,4 fps

 

Ustawienie medium:

1. 343

2. 347

3. 344

4. 347

5. 348

6. 347

7. 347

8. 341

9. 346

10. 348

średnia: 345,8 fps

 

Ustawienie high:

1. 363

2. 366

3. 358

4. 365

5. 356

6. 364

7. 358

8. 364

9. 363

10. 361

średnia: 361,6

 

 

Sprężyna stockowa:

Ustawienie low:

1. 399

2. 396

3. 396

4. 395

5. 398

6. 399

7. 407

8. 397

9. 403

10. 405

średnia: 399,5 fps

 

Ustawienie medium:

1. 417

2. 414

3. 421

4. 421

5. 417

6. 422

7. 420

8. 413

9. 426

10. 426

średnia: 419,7 fps

 

Ustawienie high:

1. 438

2. 431

3. 430

4. 429

5. 436

6. 426

7. 428

8. 433

9. 433

10. 432

średnia: 431,6 fps

 

 

Sprężyna M140 Guarder:

Ustawienie low:

1. 441

2. 446

3. 447

4. 442

5. 446

6. 445

7. 444

8. 446

9. 441

10. 443

średnia: 444,1 fps

 

Ustawienie medium:

1. 463

2. 460

3. 465

4. 464

5. 463

6. 463

7. 465

8. 463

9. 462

10. 461

średnia: 462,9 fps

 

Ustawienie high:

1. 470

2. 472

3. 472

4. 476

5. 477

6. 468

7. 473

8. 470

9. 470

10. 470

średnia: 471,8 fps

 

Trochę niemiło zaskoczył mnie wynik na M140 i ustawieniach high, myślałem że średnia wyjdzie ponad 480. Może jak założę preckę to skoczy.

Póki co nie zamierzam robić testów na innych sprężynach, więc musi was zadowolić to, co jest :]

Edited by Gallain
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...