Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] L85 [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 620
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak oba piny są włożone, możliwe, że wcześniej nie zwróciłem na to uwagi z racji,że teraz przybył ris i swoje to on waży. Jeszcze ostatnio miałem problem z magami, jak na złość wszystkie nagle nie podawały bez dopchnięcia ich od spodu, rozważam więc wklejenie paska velcro do gniazda.

Link to post
Share on other sites

Corey - wracając do tematu który kiedyś poruszałeś - tłumika. W obu eLkach nie masz gwintu pod tłumikiem ?

Pytam gdyż później padło stwierdzenie że ICS montuje w nich tłumik na kołki - bez gwintu.

Ja jednak tak jak poprzednio tak i teraz mam eLkę która ma normalnie gwint.

Link to post
Share on other sites

Moja też nie ma gwintu. Swoją drogą hornbill robi nowy typ tłumika płomienia do ICS i WE, co ciekawe posiada on gwint. Jako, że byłem ciekaw jak to zamontować na ICS'ie, który gwintu nie ma (jak widać w temacie są i takie co mają), znalazłem post jakiegoś Brytyjczyka, który owy tłumik zakupił i po prostu wcisnął na lufę, podobno siedzi bardzo ładnie i nie zamierza nigdzie uciekać.

Link to post
Share on other sites

Możesz bez problemu założyć dowolną dyszę poszerzoną przeznaczoną do AK. Standardowa dysza w Eli jest krótsza o dokładnie 1 mm od standardowej w M4A1 (GB V.2), a dysza w AK (GB V.3) ma tą samą długość co standardowa dysza ICS. Jedyny problem jest taki, że na obwodzie zewnętrznym jest szersza od stockowej. Wystarczy popracować trochę pilnikiem i papierem ściernym i bez problemu dopasujesz dyszę. Zabawy tak gdzieś na 20 minut. Spasowałem tak dyszę od Bore-Up Deep Fire, a ostatnio standardową uszczelnioną od Ultimate. Nie musisz obawiać się o komorę HU, nie uszkodzisz jej.

Czyli taki zestaw bore-up powinien podpasowac po przerobkach? Bore-up

(zestawu od deep fire sie troche boje, bo to aluminiowa glowica tloka :-p )

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Po ponad roku użytkowania sprężyna M130 ubiła się trochę i daje 457-460 fps. POMowa głowica tłoka Guardera oraz tłok Guardera nie noszą śladów zużycia . Replika użytkowana z batką LiFe 9,9 V 2300 mAh w zewnętrznym pokrowcu. Do gripa zmieści się taka bateria: Zippy LiFe 9,9 V 2100 mAh.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Gdzieś z początku tematu, ktoś wspominał o problemie z spustem, tj. wszystko działa na auto, a na semi spust się blokuje i trzeba go odbijać ręcznie. Podobno jest to spowodowane jakąś drobną usterką. Czy ktoś miał już taki problem i znalazł jego rozwiązanie? Niestety sam nie potrafię tego naprawić, ponieważ nie wiem dlaczego tak się dzieje.

Link to post
Share on other sites

Gdzieś z początku tematu, ktoś wspominał o problemie z spustem, tj. wszystko działa na auto, a na semi spust się blokuje i trzeba go odbijać ręcznie. Podobno jest to spowodowane jakąś drobną usterką. Czy ktoś miał już taki problem i znalazł jego rozwiązanie? Niestety sam nie potrafię tego naprawić, ponieważ nie wiem dlaczego tak się dzieje.

 

Ja bym proponował na początku dobrze złożyć replikę. Niby nie jest to skomplikowane ale tego typu blokowanie jest spowodowane przycięciem cięgła. Dolną połówkę trzeba dobrze docisnąć w kierunku lufy przy montażu.

Link to post
Share on other sites

Złożona jest z tego co wiem dobrze. Bez baterii działa dobrze z baterią już nie. Na zagranicznych forach znalazłem coś na ten temat, ale jakoś nikt nie chce zrobić zdjęcia elementu, który się psuje:

1 wzmianka o dokładnie tym samym problemie, który występuje u mnie

One issue i am having with it (and my gun tech here has no idea as he has never had an L85 is the following

when Power is connected and the gun set to Semi Auto... I pull the trigger and the gun fires one shot (As expected) then the trigger stays in the pulled position does not spring back

I can push the trigger back with my finger and pull again and another shot so it works just stays put when pulled

now on full auto all is fine trigger springs back all good

now strange thing is disconnect the battery and do the same on Semi and the trigger snaps back into forward position like it should...

so only on semi auto and with power connected does the trigger stay in the pulled position...

2 Opis tego co za to odpowiada

there was a broken Pin inside the trigger mech that was broken when I got it... Toast resolved this issue for me by replacing a broken pin in the lower mechanism

3 Drobna podpowiedź gdzie owy element się znajduje

"If he looks at the trigger assembly, there is an open space near the front that holds a return spring. It just has a flimsy plastic piece that holds it, and yours snapped. Most likely, the same thing has happened to him. If he looks in there under good light, the place where the plastic piece is missing should be apparent"

Niestety nie jestem w stanie zlokalizować tego elementu, ani miejsca, w którym był.

 

cytaty z airsoftcanada.com

Edited by Bat_Sirius
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kupiłem drugą eLkę ICS używaną - przy sprawdzaniu jej na 0.25BB śmigała daleko prosto i w dobrym skupieniu. W domu skręciłem hop-up i sprawdziłem na Chrono na 0.20BB - wskazanie całkiem dobre bo 417fps. I teraz zaczynają sie schody. Na 0.20 tak z ciekawości strzeliłem bo kulki były w magu poleciały prawie pionowo w górę. Na 0.25 tez mocno się podnoszą - załadowałem 0.28 i jest ten sam objaw - do tego brak skupienia takiego jak było wcześniej - w/g mojej opini hop-up nie kręci lub kręci na maxa - w każdym razie brak jest widocznych skutków regulacji. Jakaś pomoc czy tez sugestia o ew przyczynie?

Link to post
Share on other sites

Kupiłem drugą eLkę ICS używaną - przy sprawdzaniu jej na 0.25BB śmigała daleko prosto i w dobrym skupieniu. W domu skręciłem hop-up i sprawdziłem na Chrono na 0.20BB - wskazanie całkiem dobre bo 417fps. I teraz zaczynają sie schody. Na 0.20 tak z ciekawości strzeliłem bo kulki były w magu poleciały prawie pionowo w górę. Na 0.25 tez mocno się podnoszą - załadowałem 0.28 i jest ten sam objaw - do tego brak skupienia takiego jak było wcześniej - w/g mojej opini hop-up nie kręci lub kręci na maxa - w każdym razie brak jest widocznych skutków regulacji. Jakaś pomoc czy tez sugestia o ew przyczynie?

 

Problem tkwi w konstrukcji komory. System regulacji HU jest w elkach ICSa bardzo prymitywny. Nie ma tutaj eleganckiej i precyzyjnej przekładni a jedynie prostacki mimośród (to pseudokółko z zębami), który reguluje położeniem dźwigni naciskającej na dystanser. Za powrót dźwigni w położenie 0 odpowiada mała sprężynka, która po jakimś czasie przestaje zdawać egzamin, często tez dźwignia nie ma w ogóle styku z mimośrodem i wtedy nie ma mowy o żadnej regulacji. Cierpliwym polecam pracę u podstaw a niecierpliwym wymianę komory :icon_razz2: .

Ty masz Corey HU w położeniu max stąd takie fpsy i podciąganie kulek do góry.

Edited by pretorian11
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...