Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Noz bundeswehry (duze pliki graficzne!!!)


Recommended Posts

Witam

 

W ostatnim czasie zdecydowalem sie na dobranie odpowiedniego noza do mojego ekwipunku. Z racji tego, ze staram sie odwzorowac oddzialy niemieckie (nie tylko bundeswehre) postanowilem wybrac cos z tej kategorii. Niestety ciezko mi jest wybrac cokolwiek z racji braku konkretnych informacji na temat tej czesci ekwipunku.

 

I tak:

 

GSG9 podobno uzywa Glocka:

 

nozglock.jpg

 

Oprocz tego na zamowienie bundeswehry powstal Eickhorn A.C.K.:

 

mini_1160050355.jpg

 

Niestety nie spotkalem sie z przypadkiem jego uzytkowania.

 

Niewatpliwie w swoim czasie bundeswehra uzywala takze standardowych bagnetow do G3:

 

mini_1160050355.jpg

 

Nie wiem jednak jak zmienila sie ta kwestia po przyjeciu na uzbrojenie karabinu G36.

 

Natknalem sie rownie na aukcje:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=21236492

 

Niestety wg. mojego zrodla noz ten jest modelem NATO-wskim a nie standardem w bundeswerze.

 

To samo zrodlo podaje rowniez, ze najnowszym modelem niemieckiego noza jest:

 

6911222.gif

 

Czyli tzw. Kampfmesser M97

 

Powoli zaczynam sie w tym wszystkim gubic, prosze wiec o pomoc w postaci konkretnych informacji, ew. zdjec zolnierzy niemieckich, na ktorych widac bedzie wyraznie czego tak naprawde uzywaja. Pozdrawiam.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Najnowszym standardowym modelem nozą w BW jest KM (KampfMesser) 2000. Czarny, pełna oksyda, szlif sztychu tanto, trzpien głowni przechodzacy przez rekojeść do rozbijaja szyb (ale gwozdzia nim nie wbijesz). Okładzina rekojeści z Kratonu czy jak się ten gumotwór nazywa... Niemiaszkom bardzo się podoba jak z nimi rozmawiałem - Normalnie maja wydawane te zielone scyzoryki :lol: - a jak gadałem z zawodowymi to bagnetow (po NRD-owskich kałaszach) przystosowanych do G36 właściwie się nie wydaje.

 

Niestety nie robiłem fotek jak ogladałem a najlepsze na sieci są tu:

 

http://www.armee-center.de/catalog/product...oducts_id=38226

 

A to jedyna fotka z archiwum z KM2000 w kadrze jaką mam (jak widać zdjecie koncentrowalo sie na czym innym :wink: )

mini_1160050362.jpg

Link to post
Share on other sites

witam

nie polecam tych nowych KM 2000

1.straszą ceną

2.to jest model tanto -więc jakość uzycia w pokojowych warunkach jest średnia

3.ciężka i skomplikowana pochwa z metalu -dopinana do nylonowego mocowania

 

Jeśli chcesz robić naprawde niemieckie siły specjalne -to jaki model noża nie kupisz będzie dobrze-polecam SRK, BKT, SOG

tych modeli uzywa cały świat -nowoczesne konstrukcje,dobra stal, pochwy z kydexu no i cena o polowe niższa niż KM 2000

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

kiedys uzywano UC855 (mam ta bestyjke :) ) noz ze stalowa pochwa, skorzana zabka produkcji eickhorna, obecnie juz nie uzywany, ACK mi sie podoba, ma cos w sobie. ponoc uzywa sie jeszcze KCB 77CS tez produkcji eickhorna (noz wzorowany na bagnecie-nozu bojowym KCB 77). z tego co sie orientuje to niemcy uzywaja tez puma tac1.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Bundeswehra do dnia dzisiejszego uzywa pozostalosci po armii DDR i dopasowala do G36 bagnety od klasznikowow. Sa one jeszcze do dzis na wyposarzeniu.

Oczywiscie kazdy zolnierz ma mozliwosc dobrania czesci ekwipunku wg wlasnych zyczen i pomyslow.

Odradzam ogladania zdjec bo wiekszosc jest robiona pod publike i zawieraja falszywe informacje. Najlepiej jest szukac u zrodla.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Zamieszczam zdjecie z dobrze znanego podrecznika Bundeswehry, ktory udalo mi sie swego czasu zdobyc dzieki uprzejmosci Wolfa :):

 

reibertackdg0.jpg

 

To, ze ACK jest oficjalnie przyjetym nozem bojowym potwierdza takze artykul zamieszczony w M.M.S. Komandos (9/98).

 

W ostatnim czasie udalo mi sie zakupic ten noz i jak narazie jestem bardzo zadowolony (wczesniej uzywalem wlasnie KCB77CS).

 

Jak tylko stronka mojej ekipy ruszy pelna para to opublikuje kilka artykulow na temat wyposazenia BW, w tym takze recenzje tego noza.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

To jest właśnie UC855, o którym wcześniej była mowa. Stal nierdzewna (nie wiem dokładnie jaka), pochwa ze stali, żabka ze skóry, produkcja Carl Eickhorn Waffen Fabrik Solingen. Długość w pochwie 270mm, długość ostrza 135mm (mierząc od jelca do sztychu). Co zasługuje na szczególną uwagę to fakt, że genialnie leży w dłoni. Coś jeszcze chcesz o nim wiedzieć?

Link to post
Share on other sites

To czego nie wiesz czyli jaka stal :)

Napewno nierdzewka, ale nie znam ani oznaczenia ani na jaką twardość hartowana. Też mnie ciekawi jaka jest dokładnie. Szukałem troche po sieci i w literaturze ale nic nie znalazłem. Może trzeba by popytać na forach typowo nożowych... Jakbyś sie dowiedział to daj znać :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...