Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tłumiki HOME-MADE.


Recommended Posts

Kiedyś był temat "tłumik za 10zł" (lub podobny), sam zamierzam zrobić taki tłumik, w wersji budżetowej jest to rurka PCV, nakładana (na wcisk) na tłumik płomienia. W środku rurki jest otulina do rurek, pocięta na kawałki. Tworzą się pierścienie o tej samej średnicy. Cześć z pierścieni z otuliny "drążymy", powiększamy ich wewnętrzny otwór, cześć pierścieni zostawiamy z takim otworem jak jest (ważne, żeby w pierścieniach, których nie drążymy był większy niż średnica kulki, oczywiście nie drastycznie, żeby dobrze wytłumiało). Tak drążone i niedrążone pierścienie, których zewnętrzna średnica jest jednakowa jak śr rurki, a wewnętrzna różna od siebie wkładamy na przemian do rurki. Tak ułożone pierścienie tworzą wewnątrz komory, które zatrzymują dźwięk wydobywający się z lufy. Cześć tłumika, która jest nałożona na tłumik płomienia, powinna być wyłożona wewnątrz jeszcze ciaśniejszą otuliną, aby tłumik zakładany na wcisk dobrze się trzymał. Z przodu, do zamaskowania otuliny możemy użyć jakiegoś pomalowanego krążka, (albo korka, od butelki 5 l, przycięty), nawierconego wiertarką (otwór na wylatującą kulkę). O tym pomyśle przeczytałem gdzieś na stronie kogoś, kto własnoręcznie wykonał już taki tłumik. Dla ambitnych można wykonać też tłumik z rurki aluminiowej, nakręcany na gwint. Pozdrawiam, w najbliższym czasie zamieszczę zdjęcia swojego tłumika.

Edited by Qbakam
Link to post
Share on other sites

Mój tłumik składa się takich części:

 

- Stalowa rura 2mm, nagwintowana od sodka z dwóch stron. Pełni role korpusu.

- Dwie nagwintowane zaślepki, z czego jedna ma też gwint zewnętrzny. Obydwie mają podtoczone otwory dla lufy tłumika

- Toczona lufa tłumika z nawierconymi otworami, wchodzi w otwory w zaślepkach. Cała lufa wenętrzna jest osłoną dla lufy precyzyjnej karabinu. Dodatkowo zrobione są przegrody z okładzin do rur od klimatyzacji.

 

Całość jest składana, i nakręcana na karabin, poniżej fotki.

 

beznazwy1aj0.th.jpgthpix.gif dsc01924cu0.th.jpgthpix.gif dsc01928ej1.th.jpgthpix.gif dsc01929cb6.th.jpgthpix.gif

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jest jeszcze jeden sposób, bez robienia gwintu, możesz do tego celu wykorzystać (ja tak zrobiłem u siebie w AK) końcówkę z lufy (taką od 47 cymy lub tłumik płomienia) zwykły byle jaki czasami można kupić na allegro za 5 zł. Tą końcówkę przyklejasz za pomocą "zimnego metalu" do rurki która jest podstawą tłumika jak maja koledzy wyżej lub do podkładki która będzie stanowić tylną ściankę tłumika.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja zrobiłem taki Kniths Armant cczy cos takiego. Takie sitko.

http://asgshop.pl/sklep/pics/gp076c_d.jpg

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2693

 

Więc moja laska ma szczotkę do włosów.

 

Kupiłem najdłuższą spray i do środka tłumik właściwy. PIękny.

 

Coś na wzór tego:

http://img113.imageshack.us/img113/8632/dsc001531ax8.jpg

 

Wystarczy te jakby to powiedzieć plastikowe te yyy no włosy plastikowe.

[Nie znam się na tym] :killer:

 

EDIT:

 

http://www.specops.com.pl/taktyka_zielona/...iki/tlumiki.htm - broni palnej

Edited by F4RR3LL
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Witajcie. Odkopuję, ponieważ mam do Was pytanie. Czego najlepiej użyć do wykonania "komór"? Wiadomo że pianki, gąbki i stare gacie mają różną strukturę, więc zdolność pochłaniania jest różna... Czy więc lepiej wydać kupę kasy na profesjonalne maty do wyciszani pomieszczeń czy kupić w tesco kilogram gąbek albo myjek i z nich wykonać pierścienie wewnętrzne?

 

Odkopuję żeby nie robić nowego wątku na ten sam temat...

Link to post
Share on other sites

Siemka, że kiedyś miałem manię robienia tłumików i szukania jak najskuteczniejszego środka wytłumiającego i owszem znalazłem. Pianki gąbki i inne bajery chowają się przy tym. A jest bardzo tani. Pompka z AGM po wyłożeniu tego w środku staje się prawie bezgłośna jedynie sprężynę słychać. Jest to włóknina ogrodnicza. Taka jak się stosuje do nakrywania warzyw na grządkach.

Link to post
Share on other sites

Mam tłumik aluminiowy z komorami w środku, niestety pustymi. Dźwięk wystrzalu kulki jest tylko inaczej słyszalny niż bez tłumika, głośność raczej ta sama. Czym mogę wypełnić puste komory, żeby efekt był taki, jaki oczekujemy od tłumika dźwięku?

 

EDIT:

 

Nie mogę już edytować, przeczytałem, że można uszczelnić watą szklaną. W sumie to nie problem powyrywać drobne kawałki i powpychać między komory. Tylko jak będzie z działaniem

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...