Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK-74 (RK-06) [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 403
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

RK-06W jest to replika karabinka automatycznego AK74N. Replika jest dobrze wykonana,wykonana jest ze stali,stopu cynku i aluminium ,polimeru oraz drewna.Części wykonane ze stali to:

-komora zamkowa

-pokrywa komory zamkowej

-zwalniacz magazynka

-osłona spustu

-selektor ognia (bezpiecznik)

-atrapa rury gazowej

-muszka

-blokada tłumika płomienia

-gwint

-tłumik płomienia

części wykonane ze stopu cynku i aluminium to:

-podstawa szczerbinki

-szczerbinka

-podstawa muszki

-kolanko gazowe

-lufa zewnętrzna

części wykonane z drewna to:

-łoże

-nakładka na rurę gazową

części wykonane z polimeru to:

-magazynek typu hi-cap

-chwyt pistoletowy

Replika przez rusofili może być "niepełna" choć dla mnie nie jest zła.

 

Wady:

-kolor chwytu pistoletowego

-stopka od wersji z kolbą składaną

 

 

Zalety:

-stal

-drewno

-dobre wykonanie wewnętrzne

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W swoim egzemplarzu mam? pewien problem - każda wystrzelona kulka trafia lekko na prawo od punktu w który celuję. Celne strzelanie jest możliwe jedynie po przechyleniu repliki, inaczej muszę brać poprawkę na ten mankament :/

Da się coś z tym zrobić?

Edited by Paweloso
Link to post
Share on other sites

Jesteś pewien że wiatr ci kulki nie zwiewa ;)? Replika tak przyszła na stocku czy grzebałeś coś? Jeśli wymieniałeś gumkę hopa to może dystanser krzywo wsadziłeś. Sprawdź też czy podstawa muszki jest w osi, ostatnio poprawiałem jakiegoś 06, w którym ktoś krzywo zapinował podstawę muszki.

Link to post
Share on other sites

@Nath Póki co pełen stock; muszka wygląda tak jakby nie znajdowała się w centralnym położeniu (chyba została zamontowana za bardzo z lewej strony jej podstawy). Wydaje się to trochę trudne do opisania, ale wydaje mi się że coś jest nie tak :/

 

@MlodyAirsoftowiec Widziałem ostatnio kilka opisanych przypadków problemów z celnością spowodowanych właśnie tłumikiem płomienia, chociaż trochę obawiam się jego odkręcania ze względu na możliwość uszkodzenia gwintu :/ Da się to zrobić jakoś w miarę delikatnie?

Link to post
Share on other sites

@Nath Mógłbyś rozwinąć jak ustawić muszkę w pionie? Czy powinienem regulować ją stopniowo i sprawdzać celność strzelając póki nie będzie w dobrym położeniu, czy jest może na to inny sposób? W regulacji nie będzie przeszkadzał tłumik ognia lub przycisk go blokujący?

 

PS Mowa o tych dwóch trzpieniach? (zdjęcie robione magazynkiem, stąd niska jakość :icon_wink:)

 

http://i48.fastpic.r...3c2e62d3572.jpg

Edited by Paweloso
Link to post
Share on other sites

Tak, chodziło mi o te dwa trzpienie, natomiast sprawdziłeś na oko chociaż czy podstawa nie jest przekrywiona względem korpusu? Co do ustawienia to podstawa muszki musi być w osi lufy ustawiona. Na lufie powinny być wyfrezowane "kanały" które po wbiciu trzpieni ustawiają podstawę w osi. Teoretycznie nie da się tego krzywo zamocować. Prawda jest jednak taka, że jak ktoś jest zdolny, to gdy trzpień stawia opór bierze po prostu cięższy młotek, a znalowy trzpień się spłaszczy.

Link to post
Share on other sites

@ Paweloso: tak, bo zacząłem zakrękać tłumik ognia, ale ten bolec blokujący był zablokowamy i w konsekwencji pod wpływem siły prześciówka pod gwintem się złamała razem z tłumikiem i nijak to szło odkręcić. Zdjęcie. W sumie to zmieliłem chyba tylko ten gwint co na zdjęciu.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Pytanko, czy do rk02 będzie odpowiednia lufa 455mm? Stockowa ma 500mm, także po włożeniu 455 kulka musiałaby przelecieć już poza lufą przez tłumik płomienia. Czy nie spowodowało by to problemów z torem lotu kulki, celnością?

Edited by Kbx44
Link to post
Share on other sites

Wracając do mojego problemu:

 

Aby upewnić się, że krzywy tor lotu kulek nie jest spowodowany w moim przypadku tłumikiem płomienia (albo gumowymi kółkami wewnątrz niego), zdobyłem się na jego odkręcenie... i udało mi się przeprowadzić całą operację bez uszczerbku dla gwintu :)

Tłumik odkręcałem powoli (dokręcałem go również bez pośpiechu), przytrzymywałem przy tym cały czas blokujący go przycisk (tłumik stawia wtedy mniejszy opór). Wydaje mi się, że wszystko powinno być OK, jeśli nie przesadzi się z siłą ;)

 

Teraz zła wiadomość: ponowne zamontowanie gumowych kółek nie rozwiązało problemu - kulki nadal lecą krzywo (strzelałem również bez tłumika płomienia). Widocznie będę musiał zabrać się za regulację podstawy muszki :/

Link to post
Share on other sites

Szczerze? Nie wiem :icon_smile:. Wszystko zależy od frezów w których siedzą trzpienie oraz samych trzpieni. W egzemplarzu który ja miałem w łapach trzpienie były do wymiany bo się sprasowały.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Magi JG pasują, cymy też, trzeba więcej piłować. Ale do skorup od 74, do beryla można się lekko zes... narobić.

 

Muszę pochwalić BOYIa, oczywiście za części wewnętrzne, mój egzemplarz (RK-12), pięknie niesie w stocku, kultura pracy GB też na bardzo wysokim poziomie, elegancko cichutko chodzi. No i ciekawym mykiem jest spust, ma o wiele mniejszy skok niż cymowe, przy dobrej reakcji na spust jest na prawdę bardzo czuły.

 

Ale koniec komplementów na temat RK-12, Krakmański opis jest przekłamany. Podstawa muszki, okucie łoża, zawias pokrywy zamka, zatrzask kolby, jaskółczy ogon, mocowanie kolby i jarzmo lufy to niestety znal...

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...