Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK-74 (RK-06) [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 403
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Magi Cymy NIE pasują. Mam 10 midcapów i 6 skorup od ostrego :icon_smile: Cymowe są 1,5cm za długie. Nie ma jak tego dopasować.

 

Wiem, że pasują VFC i G&P, ale tych w PL sklepach nie ma już od dawna. Ktoś inne przerabiał może?

 

 

Pasują. Wiem bo sam używam.

Miałem do czynienia z 3 kałachami BOYA (mój, oraz 2 moich kumpli)

Do niektórych egzemplarzy magi pasują bez najmniejszego problemu, do niektórych trzeba zaczepy w magach nieco spiłować i jest miodzio.

 

 

 

Mam pytanie nieco z innej beczki za to.

 

W moich kałachu, jak i mojego kolegi jest pewien problem.

Obie sztuki lubią bez powodu przestawać reagować na spust. Przełączanie selektora nie pomaga. Jedyne co pomaga, to odkręcnie chwytu, wyjęcie koszyczka z silnikiem i wsadzenie go z powrotem (kiedy go wyjme, silnik bez problemu się kręci, jednak przed wyjęciem go - ani dgrnie).

Nie wiem co jest grane. Kałachy miały ten problem od stocka. Po rozebraniu GB, wypodkładkowaniu, nasmarowaniu, wymianie okablowania a także sprężyn (Guarder M120) - problem jest cały czas ten sam.

Macie jakieś pomysły co to może być?

Myślałem też, że może to wina jednak blokującego się zęba na tłoku, który bardzo często się samemu usuwa aby ten problem nie występował - ale tłoki w tych kałaszkach już w stocku tego zęba nie mają.

Link to post
Share on other sites

Magi oczywiście do AK pasują, NIE PASUJĄ do skorup od ostrego :) A takie było moje pytanie.

 

Odnośnie braku reakcji na spust - sprawdź czy jest dobrze ułożony cyngiel na kostce stykowej. Czasami lubi spadać bez wyraźnej przyczyny i wtedy nie styka kostka. Nie słychać nic, spust się przesuwa ładnie, ale prądu nie podaje.

Link to post
Share on other sites

To nie jest problem elektryki.

 

-Naciskam spust - nie działa

-Zdejmuje chwyt i jeszcze raz naciskam - nie działa

-Wyjmuje koszyczek z silnikiem i naciskam spust - działa

-Składam z powrotem - działa dopóki znowu się nie zepsuje.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

 

Chciałbym wymienić hop-up w mojej rk-06. Niestety nie moge dostać się do komory ,gdyż pin który trzeba wybić nie chce wyjść. Nie chce uderzać z całej siły żeby czegoś nie zepsuć. Psikałem WD-40 ale to tez nie pomogło. Czy ktoś miał podobny problem,albo ma jakieś pomysły jak go rozwiazać ?

 

Z gory dzieki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Zwolnij rygiel z prawej strony podstawy szczerbinki i najpierw zdejmij górną nakładkę, potem drugi rygiel odblokuje dolną nakładkę. Pasują orisowane okładzony typu Surefire M83, można na tajwanganie kupić. Ponoć risy UTG też pasują, ale osobiście nie sprawdzałem.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

Powiem tak: wsadziłem do swojego GB najpierw m140 guardera, przemieliłem 500 kulek, potem zmieniłem na SP155 elementa i po kolejnych 500 szkielet pękł w TYLNEJ (!!!) części. Żeby nie było - głowice wyciszone, wszystko ładnie nasmarowane itp.

 

Mam do porównania szkielet King Armsa z zestawu kompletnego GB - na takiej samej sprężynie przesiał już ~10k kulek i jest w stanie idealnym.

Link to post
Share on other sites

Mógłby mi ktoś na Pw podesłać zdjęcia montażu "jaskółczego ogona"? Bo zamierzam dokupić do mojego RK-02 (poprzedni zgubiłem) i nie wiem, czy ten z CyMy będzie pasował (chcę zobaczyć na co ta szyna się trzyma, bo gwintu w dziurach po śrubkach raczej nie widziałem)

Link to post
Share on other sites

Ja tam głowicę zostawiłem stockową, rozciągnąłem oring, głowicę cylindra doszczelniłem, do łożysk się nie dotykałem, z tego co wiem nadal są stockowe i dobrze dają radę. Zapomniałem o silniku, ja wkładałem cymowski z niebieską dupą i było git.

Link to post
Share on other sites

Jak się samemu robi to można ryzykować ale jak już się płaci za tuning to trochę szkoda odsyłać po krótkim czasie i płacić ponownie :icon_razz2: Umownie przyjmuje się, że stockowe głowice Boyia te niebieskie, są kruche i najlepiej je wymienić a łożyska w ekspresowym tempie wyrabiają się i są kiepskiej jakości, o czym piszą ludzie a i o czym miałem okazję przekonać się samemu.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

A możecie polecić jakiś szkielet V3 współpracujący z m150, pasujący do boyi? Nie ukrywam, że cena na ten moment ma dla mnie znaczenie.

Oczywiście sprawdziłem, mogłoby się wydawać, najmocniejszy dostępny w Polsce, V3 cnc SHSa, z tym że na gunFührer piszą, że trzymie tylko do m140 :/ . Jakoś nie zgrywa mi się to z opowieściami o kałaszach dmuchających sześcioma stówami z luf.

Możecie coś solidnego polecić? Najlepiej jak najtaniej, ale wiadomo, z umiarem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...