Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AEG - podstawy obsługi


Recommended Posts

W przyszłym tygodniu dostanę mojego pierwszego AEG'a i chciałbym wiedzieć co powinienem zrobić z nową repliką (jakieś smarowania?), jak ją uzytkować i jak konserwować. W ogóle jak powinienem się z nia obchodzić i co z nią robić, oprócz strzelania oczywiście :-).

Dzięki za pomoc - z góry.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

też miałem taki problem jak ty Krathor, pomocni mi w tym przedmiocie byli kumple z asg, nie forum. Zresztą...żadko co pomaga. Powiem tak, nic nie ruszaj, uważaj tylko żeby ci na 1 manewrach nie spadł na beton, albo żeby kwadratowej kulki do hicapa nie wsypać i itp. Reszty się nauczysz podczas użytkowania. Nic nie bój :)

 

Pozdr

Kevin

Link to post
Share on other sites
W przyszłym tygodniu dostanę mojego pierwszego AEG'a i chciałbym wiedzieć co powinienem zrobić z nową repliką (jakieś smarowania?), jak ją uzytkować i jak konserwować. W ogóle jak powinienem się z nia obchodzić i co z nią robić, oprócz strzelania oczywiście .  

Dzięki za pomoc - z góry.  

Po pierwsze jaki to będzie AEG? CA, ICS czy TM? Jeśli jeden z tych 2 pierwszych dobrze by było zrobć tzw. przegląd zerowy. nasmarować wszystkie zębatki itp. Możesz poprosić sklep żeby Ci to zrobili jak sam nie wiesz jak się za to zabrać. Jeśli jest to TM to nie warto nic rozkręcać gdyż nie repliki tej firmu nie wymagają zerowych przeglądów.

Pozatym przeczytaj tekst na wmasg do którego dostałeś link od dzikkiego. Aha rónież wyczytałem ostatnio, że warto hop-up "chować" (czyli skręcać do minimum). Pamiętaj o rozładowywaniu baterii i nie przechowywaniu kulek w magu (jeśli low-cap). No to by było chyba wszystko :)

P.S. Ja osobiście odradzam upgrade (jeśli chodzi o osiągi bo wizualny to jak najbardziej :D ) ale to tylko moje prywatne zdanie :wink:

Link to post
Share on other sites

No wiec, jezeli masz pierwszego elektryka, czyli EAGa, powinienes dbac o baterie. Pamietaj aby nie trzymac jej w EAGu po zakonczeniu strzelania, oraz dbaj aby byla naladowana. Nie powinienes miec problemow z nowym EAGiem, mam nadzieje ze bedzie Ci sluzyl dobrze. Pozdrowienia ;>

 

Edit by Admin :twisted:

Link to post
Share on other sites

Wg. mnie użytkownik aega powienien wiedzieć dwie rzeczy:

-po pierwsze primo: gdzie jest spust i w którą stronęgo naciskać

- gdzie wsypuje się kulki

 

Im więcej wiesz o działaniu swojej zabawki, im więcej w iej grzebiesz, tym mniej jestes szczęśliwy. Traci ona cały swój urok. Polecam pozostanie przy minimum wiedzy: Czyli że małe krasnoludki w gearboxie kopią te kulki i jest git.

Link to post
Share on other sites

Dzięki serdecznie za pomoc. Zdecydowąłem się na TM Sig 552, chociaż na początku miał być ICS MP5A4. Mam nadzieję, że będzie mi dobrze służył. Mam jeszcze pytanie o smarowania. Jak często smarować GearBox? Czy dawać silikon na kulki przed strzelaniem? Czy coś oprócz tego trzeba smarować?

Link to post
Share on other sites

Cóż... nie zgadzam się

Żadna zabawka nie działa wiecznie.... zwłaszcza jesli się o nią nie dba. Bywamy np. w pomieszczeniu, w którym samo przebywanie działa negatywnie na magazynki (pył). Zepsuliśmy już kilka (hi-cap) i nawet rozkręcanie + smarowanie każdej części nie bardzo pomogło. Ciężko wyczuć, Kathor, czy oczekujesz rad oczywistych (oczywiste nie znaczy niepotrzebne!), czy wydumanych, więc ograniczę się tylko do 2 rad w kwestii smarowania:

- nie oszczędzaj na kulkach - kupuj sprawdzone , nawet najczęstsze smarowanie nie zabezpieczy Cię przed szkodami wyrządzonymi przez niekształtną kuleczkę.

- uważaj na pyły/błoto itp. jeżeli sytuacja wymaga "pracy" w takich warunkach, zadbaj o komfort swojej broni (smaruj, obchodź się z nią starannie itp.)

 

i jeszcze jedno:

- przewertuj teksty na wmasg-u, słysząc tak ogólne pytanie (patrz tytuł) ciężko znaleźć odpowiedź która zadowoli pytającego, bo nie wiadomo co akurat dla tej osoby jest najważniejsze, a trudno pisać o wszystkim z czym się każdy zetknął.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc i wszystkie podpowiedzi. Macie u mnie piwo, jeśli ktoś nie pije (tj. ja) 8) to stawiam Colę czy herbatę - wedle życzenia. Co do kulek to już od jakiegoś czasu używam TM, używałem do Benelli'ego Super 90 więc wiem jaka jest rożnica.

Już mnie nosi i nie mogę sobie znaleźć miejsca w domu, bo dopiero jutro odbieram z poczty mojego Sig'a. Jak ja wytrzymam do jutra?!? :roll:

Link to post
Share on other sites

Dzięki jeszcze raz za pomoc. Po kilku wystrzelonych magazynkach mam jeszcze pytanie o HopUp. Czytałem w kilku miejscach, że powinno sie przechowywać karabin z HopUp'em odkreconym, tzn. "wyłączonym". Jak to jest naprawdę? Bo miałem też wątpliwości co do wyciągania baterii, ale chyba jednak powinno sie wyciągać, tj. z akumulatory w innych urządzeniach.

Link to post
Share on other sites

nie chce odpowiadac za kogos ale to chyba urban legend z ziarnkiem prawdy ;)

 

w HU nie ma sprezyn czy elementow pod stalym naciskiem wiec ustawienie HU nie ma znaczenia... natomiast przy czyszczeniu lufy nalezy go chowac aby nie uszkodzic gumki wyciorem

Link to post
Share on other sites

Gumka hopup, przynajmniej u mnie po roku użytkowania była lakko "wduszona" w miescu w którym naciska ją mechanizm. Nie mam pojęcia czy ma to jakikolwiek wpływ na jej działanie. Z kolei jesli co strzelankę regulowalibyśmy hopup, to indukujemy większe zużycie mechanizmu :)

 

Moim skromnym zdaniem, nie ma różnicy czy skręcasz hopup, czy nie... tak samo z wyjmowaniem baterii... nie słysząłem o przypadku uszkodzeń spowodowanych przetrzymywaniem baterii w AEGu, doświadczyłem jednak jak to jest zapomnieć przynieść baterię na strzelankę i od tego czasu zawsze trzymam jedną w gunie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

a ja wskrzesze temat (sorki jesli niepotrzebnie) bo chcialbym sie dowiedziec co powinien wiedziec swierzy przed-uzytkownik AEGa (no i innej broni w sumie tez). A mianowicie - o co powinienem poprosic kupujac guna? Zamawiam AEGa w jakims sklepie - co powinienem zaznaczyc, zeby miec jak najmniej klopotow pozniej? Ktos z Was pisal cos o poproszeniu o nasmarowanie, ktos inny o tym ze lepiej fakture niz paragon (nie wiem czemu : ) gdzies cos o gwarancji slyszalem... czytalem na forum, ale przyznam ze ciezko z wielu watkow wylapac konkret. W zwiazku z tym krotkie i zwiezle pytanie:

 

- Co mam zarzadac od sklepu przy kupnie AEGa ??

 

tx za rady (przydadza mi sie juz niedlugo :} )

Link to post
Share on other sites

a jeszcze raz ja, zmieniajac temat :] (znaczy sie dalej pod topic ale zmieniajac temat rozmowy :D ) - wyczytalem w recenzji tego cudenka Systemy (link w jakism starym temacie byl) ze w produktach TM delikatne sciskanie spustu przy trybie "auto" moze rozwalic / spalic gearboxa (tak zrozumialem z ichniego jezyka :} ). To sie tyczy wszystkich aegow oglonie? czy tylko TMek?

Link to post
Share on other sites

Wszystkich, wogóle wszystkich, nawet prawdziwych M16-nastek :lol:

 

Delikatnie zawsze naciskam...raczej żadko (nie licząc ost. razu) coś się przepala, zaryzykowałbym twierdzenie, iż aegi są raczej bezpieczne jeżeli chidzi o tego typu awarie.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...