Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP5 [CYMA]


Recommended Posts

Moja Piątka po powrocie z gwarancji na Zbrojowni znowu mnie zaskoczyła. Po podłączeniu batki okazało się, że jest gdzieś przebicie i kopie prąd xD Ale to nie problem. Chodzi o to, że selektor po przełączeniu z auto na semi dalej strzela ogniem ciągłym. Czy to wina źle złożonego mechanizmu selektora czy coś innego?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przede wszystkim sprawdź czy śrubkę na selektorze masz dokręconą dobrze, bo zdarza się, że owa śrubka nie dociska dobrze pręta łączącego skrzydełka selektora. Dokręć tą śrubkę na imbusa zważając uwagę na to żeby skrzydełka były ustawione odpowiednio, najlepiej wymontuj skrzydełko w którym jest śruba i ustaw tak jak ma być, później dokręcaj z taką siłą, żeby nie zerwać gwintu.

 

Jeśli ta procedura nie pomoże, możesz mieć problem z płytką selektora ognia w GB, ale to potraktuj jako ewentualną ewentualność.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nie wiem, czy ktoś już o tym pisał, nie znalazłem w tym temacie.

Mianowicie ułamała mi się rączka przeładowania. Był to wynik częstej zabawy w przeładowanie (Spec mnie ostrzegał, żebym tego nie robił, no ale cóż). Tak więc nie radzę się tak bawić, jeżeli chcecie mieć ten element w całości.

Orientuje się ktoś, czy i jak można to naprawić, bądź gdzie dostać zamiennik i jaki byłby tego mniej więcej koszt?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy ktoś już o tym pisał, nie znalazłem w tym temacie.

Mianowicie ułamała mi się rączka przeładowania. Był to wynik częstej zabawy w przeładowanie (Spec mnie ostrzegał, żebym tego nie robił, no ale cóż). Tak więc nie radzę się tak bawić, jeżeli chcecie mieć ten element w całości.

Orientuje się ktoś, czy i jak można to naprawić, bądź gdzie dostać zamiennik i jaki byłby tego mniej więcej koszt?

 

 

Ja profilaktycznie przerobiłem ten element na stalowy i teraz mogę "przeładowywać" do woli

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Czy prowadnica sprężyny powrotnej atrapy suwadła musi być przykręcona do GB? Bo oryginalną zgubiłem, przykręciłem inną, ale ta wykręca się pod wpływem drgań GB.

Nieprzykręcona prowadnica też "działa", chodzi mi więc o to, czy przykręcenie jej w jakikolwiek sposób stabilizuje dodatkowo GB.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

witam mam pewien problem zrozłożeniem tej repliki gdyż wczesniej zajmowalem sie bulpupami .

wybiłem dwa piny rozłożyłem replike na 3 części kolba górne body z lufą risami i resztą i dolne body i mam w tym momęcie problem jak wydobyć gb z tego dolnego body (odkręciłem śruby na "stopce" rękojeści ) i co dalej ?

 

dzięki za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

witam mam pewien problem zrozłożeniem tej repliki gdyż wczesniej zajmowalem sie bulpupami .

wybiłem dwa piny rozłożyłem replike na 3 części kolba górne body z lufą risami i resztą i dolne body i mam w tym momęcie problem jak wydobyć gb z tego dolnego body (odkręciłem śruby na "stopce" rękojeści ) i co dalej ?

 

dzięki za odpowiedzi

A selektor? rozebrałeś? mały inbus 0.5 mm chyba.

Link to post
Share on other sites

Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem CM041b. Przeczytałem prawie w całości ten temat. Proszę o info czy warto kupić tę replikę. Miałem kiedyś AKS74u od Boya, aczkolwiek interesuje mnie porównanie zasięgu obu replik, jeśli jest ktoś taki kto miałby takie doświadczenie byłbym wdzięczny. No to AKSU które miałem miało całkiem przyzwoity zasięg jak na karabin o tak krótkiej lufie. Podejrzewam że ROF w MP5 będzie lepszy. A co do zasięgu "80m " uważam za nierealne w CM041b. Pozdrawiam:)

Edited by martinKGW
Link to post
Share on other sites

Myślę, że cenne rzeczy napiszę.

 

Replika ma ok. 13-14 miesięcy, posiadam ją od nowości

Przebieg: na pewno ponad 40,000 kulek

Tuning: tylko zmienione kable na modelarskie i bateria na 9,6V - ROF fajny

 

Usterki:

pęknięty GB podczas zimowego strzelania

pęknięta sprężynka od antyrevelsala

pęknięta sprężynka od antyrevelsala (2 raz) w listopadzie 2010

tłok - urwało ostatni ząb (ten po przeciwnej stronie jak głowica) w listopadzie 2010

 

Styki całe

Zębatki jak nówki

 

Skuteczny zasięg ~ 40m. Idzie nią godnie powalczyć.

Jeśli ktoś jest fanem MP5 to polecam. Ale do lasu to raczej radzę szturmówkę, jakieś M4, AK coś co da się tuningować.

Replika będzie naprawiona tanim kosztem do CQB, a ja jednak kupuję coś z I klasy - KWA, ICS.

Link to post
Share on other sites

Nie pamiętam czy już opisałem moje przejścia z ta repliką.

 

Moje MP5 było najcelniejszą repliką jaką posiadałem (na 40m bezproblemowe było trafienie double tapem we wroga, a kula jeszcze kawałek leciała). Do tego strzelałem się przy ekstremalnej temperaturze -20 C i replika działa do dziś u kolegi. Jako jedyna działała w tej temperaturze poprawnie (silikonowy hopek guarder tylko lekko przymarzl, zasięg skuteczny ok 30m), bateria 9,6v large GiP. Sprzedałem ja bo kupiłem podobną tylko z składaną kolbą i teraz żałuję. Drugi egzemplarz nie jest już taki celny, ale nie jest źle.

Edited by Rzuf_
Link to post
Share on other sites

Jaka jest w miarę bezpieczna minimalna temperatura dla naszych empepiątek? Bo z jednej strony kolega Reset pisze, że pękł mu szkielet podczas zimowego strzelania, a z drugiej Rzuf, że strzelał przy -20 i śmiga dalej. A jakie są doświadczenia u innych użytkowników? :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...