Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najlepsze kulki 0,25


Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie o ile nie mamy w replice precki, to na kulkach PJ strzela się dość dobrze. Owszem, latają czasem w lewo i prawo, ale nie jest aż tak źle, nie miałem nigdy żadnych zacinek. Gorzej gdy ktoś ma preclufę i postanawia oszczędzać na kulkach :poddanie:

Link to post
Share on other sites

Wielu z Was narzeka na kule P&J z różnych powodów ogólnie nie są to idealne kulasy.A tak na prawdę trzeba je sprawdzić samemu bo nie każda replika, mag .lufa chce na nich latać -czytając Wasze wypowiedzi. Faktem jest że celność ich odbiega od G&G ale grając w lesie, gdzie nie masz ograniczeń ammo i strzelasz seriami jak dla mnie są idealnie tańszą alternatywą i używam ich od "zawsze" tym bardziej że zużywam ich naprawdę dużo, co innego teren zurbanizowany większość gry semi wtedy trzeba wsypać coś lepszego ale nie koniecznie u mnie to G&G. Koledzy którzy pytają jakie ammo jest najlepsze -- testujcie sami .

 

U mnie w AK CM 40 lufa 535 mm i guma systemy 0 problemów. Nie zauważyłem aby P&J pozostawiały mi jakiś większy syf w lufie a czyszczę co 2 spotkania gdzie przeważnie zużywam 1800-2200 szt ammo na spotkanie.

 

Także jak dla mnie i P&J i G&G są dobre.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Troszkę odświeżę temat (wieczór, śnieg za oknem i człowiek się nudzi).

 

Po przygodach z dość sporą liczbą firm (Biovale - niestety, tylko kilka :P, Xtreme Precission, P&J, Pestki, P&J Premium, GunFire, GFC, Blaster, Excel, TM, Madbull, G&G, Guarder, Fidragon i Goldfire.. hmm, raczej o niczym nie zapomniałem) wyłoniło się u mnie dwóch zwycięzców:

 

G&G - w kategorii jakość (Biovale są u mnie w środowisku zakazane ;)),

P&J Premium - za stosunek jakość/cena

 

Od ponad roku używam tylko tych dwóch rodzajów kulek. P&J Premium pakuję do każdej repliki, w której nie mam precki (SWD z A&K, MP5 z Galaxy, M4 z JG, Benelli z DE, Mossberg z AGM, Socom z STTI, Glock 18C z Cymy) i jeszcze nigdy nie miałem w nich żadnej zacinki spowodowanej tymi kulkami, a śmiem twierdzić, że wystrzelałem ich już z tych replik dość sporo, bo około 60-80 tysięcy. Jedyne problemy jakie z nimi miałem dotyczyły zacinania się w magazynkach typu mid-cap. Jeśli chodzi o trajektorię lotu kulki - bardzo zadowalająca. A najbardziej zadowalająca, to jest ich cena - według mnie nie ma tańszych kulek, które byłyby lepsze niż P&J Premium.

 

Natomiast G&G - używane w replikach z lufami precyzyjnymi (Systema i Prometheus). Żadnych zacinek, świetny lot i powtarzalność, cena również nie najgorsza. Tym kulkom mógłbym słodzić bez końca. Nawet po wsadzeniu do replik bez precki - widać poprawę celności.

 

Tak więc z czystym sumieniem polecam od siebie:

G&G - do wszelakich replik i luf;

P&J - do wszelkich replik bez luf precyzyjnych i mid-capów ;).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Mam identycznie ...

Snajpa - GG.

Kosiarka na las, glock, shoty, - Pjotki.

Przy 300 fps i duzym rofie i tak liczy sie ilosc wystrzelonego kompozytu.

Zacinek nie zaobserwowalem. Owszem trajektoria lotu pjotek jest gorsza, ale uzywane do szybkostrzelnych replik nadrabiaja cena.

Bardzo ale to bardzo nie polecam kulek Cymy.

Link to post
Share on other sites

W lufie JBU 6.03 też się nie cięły, ale za to cięły się jak szalone w midach KA i powtarzalność na nich była zerowa. Piszę o P&J Premium.

 

Też wystrzelałem po mimimum paczce, z dużej ilości, bardzo różnych firm. Cyberguny, Blastery, Excele, P&J, P&J Premium, Pestki, TM, Stado Kulek, Madbulle dwa rodzaje, z GF kulki, G&G. W sumie nie strzelałem tylko z Biovali. I nie polecę żdanych innych niż G&G (nie licząc Biovali, bo z tych nie strzelałem ;-) )

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam pytanie posiadam M4 JG guma Hop-up taka jak była w zestawie jakaiś czerwony szajs. Strzelam tylko z kulek PJ. Latem wszystko spoko bez zacieć. Ale zimą z mojej repliki strzela się fatalnie gdy guma jest zimna blokuje ona kulki przy ok 5 pierwszych strzałach. I moje pytanie dotyczy tego czy jeśli zastosuje kulki innej firmy to czy te zacięcia znikną czy najlepiej jak najszybciej wymienić gume Hu?

 

Ogólnie o kulkach PJ powiem, stosunek ceny do ilosci bardzo dobry 4tys możemy nabyć za 25zł, tak samo jeśłi chodzi o wyglad to bardzo dobrze wypolerowane, w przeciwieństwie do zakupionych jakiś rok temu przezemnie pewnych kulek gunfire (prawie szorstkie).

Link to post
Share on other sites
I moje pytanie dotyczy tego czy jeśli zastosuje kulki innej firmy to czy te zacięcia znikną czy najlepiej jak najszybciej wymienić gume Hu?

Jeśli powodem złego strzelania jest niska temperatura (a na to wychodzi z tego co mówisz), to zmiana kulek raczej nie przyniesie żadnej poprawy.

 

Najlepiej wymienić gumę na silikon i przestać się przejmować czymkolwiek ;).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jeżeli chodzi o Gunfire to miałem do czynienia tylko z 0.28. Było dość dobre jak za tę cenę.. Tylko ten kompozyt strasznie kruchy. Nie najlepsza powtarzalność ale kuleczki ogólnie nawet znośne. Z pęcherzykami loteria. Raz na środku, raz nie (stawiam że to jest powodem braku powtarzalności). Wypolerowane bardzo dobrze.

 

Nie wiem jak z 0.25.. Z racji zmiany repliki na posiadającą tylko 360-380FPS muszę kupić właśnie 0.25g.

Gunfire VS GFC VS PJ Premium?? Co z tych najlepsze? Osobiście najbardziej mnie gunfire przekonują, co wy o tym sądzicie?

Ewentualnie co jeszcze jest godne uwagi z tych tańszych? Zależy mi na skupieniu.

Edited by david11
Link to post
Share on other sites
Gunfire VS GFC VS PJ Premium?? Co z tych najlepsze? Osobiście najbardziej mnie gunfire przekonują, co wy o tym sądzicie?

No mnie te Gunfire najmniej przekonują. GFC to po prostu druga generacja kulek Gunfire więc z samego założenia powinny być lepsze ;) (tak samo jak niegdyś P&J, a teraz P&J Premium).

 

Jak dla mnie z tych co podałeś:

1. P&J Premium

2. GFC

3. Gunfire

 

Odnośnie Pestek - używałem i zachwycony to nie byłem.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...