Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Kocie oko"


Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No fajnie Ale pokaż efekty obrazu z lunety bez "kociego oka" i z nim.

Tylko po co? Chyba każdy wie, że refleksy są wtedy znacznie większe.

Porównaj jeszcze z plastrem miodu zamontowanym w sunshaderze.

Nie mam tego pod ręką, dyskusja toczy się o kocim oku.

Jeszcze do Ciebie nie dotarło to co ludzie wyżej piszą?

Dotarło, Thor jest jasnowidzem pisząc o mojej wiedzy, pozostali wątpią w instruktaż wojskowy, przedstawiając swoje teorie. Teraz nagle zmienia się opinia, na początku tematu, mówili o czymś innym.

1. Tak - kocie oko również zmniejsza refleksy.

Oczywiście, niestety mam cytat Thora, który temu zaprzecza:

"Czy może zminimalizować refleksy świetlne? Jeśli to drugie to sory ale jak widać nadal nie kumasz nic z tego co FIZYKA podaje jak na tacy.."

Według Thora, Foka jesteś w błędzie.

3. Urządzenia dedykowane do likwidacji refleksów będzie dużo skuteczniejsze niż kocie oko. (np. taki http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1959)

Owszem jest, ale kocie oko również spełnia w jakimś stopniu tą funkcję.

Link to post
Share on other sites

Tak wszyscy zmieniają zdanie. Bo myśmy chłopy mało rolne co pojąć nie mogą. Nic tylko iść do kąta i zacząć się chłostać że tego pojąć nie możemy. Służy to do czego innego i dodatkowo spełnia inne funkcje bo ma taki efekt uboczny.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Penio - Bartku nie załamuj mnie, dobra? Marzec - Kwiecień jedziemy na strzelnice i sam zobaczysz różnice. Specjalnie dl ciebie wezmę sztucer z lunetą z osłoną przeciwsłoneczną - poczciwego swifta. Mogę wziąć też sztucer w lunecie którego widać muszkę...

Thor ma rację mówiąc że kocie oko to substytut.

Thor - ni wiesz, gdzie mogę taki plaster miodu do delty optikal zamówić?

Edited by milbor
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, delta ma gruby tubus i dlatego większość osłon nie pasuje.. A w sklepie firmowym powiedzieli, że na razie nie będą sprowadzać osłon do mojego modelu.

A koledzy radzili doctera kupić. A ja zawsze swoje..

Edited by milbor
Link to post
Share on other sites

Widać dalej będę miał swoje zdanie na ten temat ;) moje doświadczenia są inne :)

kocie oko to substytut.

To jest jasne, nie sprzeciwiam się. Trochę wyżej pisałem, że Thor "paranormalnie" na początku tego tematu udowadniał mi coś innego, w tym temacie chciałem po części udowodnić jakie paranoje wyczyniają "muski" czyli moderatorzy tego forum.

 

Marzec - Kwiecień jedziemy na strzelnice i sam zobaczysz różnice. Specjalnie dl ciebie wezmę sztucer z lunetą z osłoną przeciwsłoneczną - poczciwego swifta. Mogę wziąć też sztucer w lunecie którego widać muszkę...
Chętnie pogadam w naszym gronie na ten temat, bo mam dosyć wielkich, uczonych, wzorców do naśladowania, którzy więcej masturbują się przed swoim zdjęciem, a mniej znają się na rzeczy :) Edited by penio151
Link to post
Share on other sites
Chętnie pogadam w naszym gronie na ten temat, bo mam dosyć wielkich, uczonych, wzorców do naśladowania, którzy więcej masturbują się przed swoim zdjęciem, a mniej znają się na rzeczy

 

Cieszę się, że tylko "wasze" grono to niemasturbujący się i nie gapiący się w swoje zdjęcia profesjonaliści :D Jak to dobrze, że gdzieś jest ktoś normalny i profesjonalny...

Link to post
Share on other sites

Trochę mi czasu zajęło załapanie waszych tekstów - masakra jakaś ;-) W nagrodę się wypowiem:

 

Kocie oczy mają świetne parametry do wyostrzania obrazu i niwelowania nadmiaru światła. Wiem, bo miałem w w życiu 4 kociaki, były członkami rodziny i bardzo dobrze poznałem ich możliwości. Z obserwacji też duużo na ich temat się dowiedziałem.

 

Jeśli zwrot "kocie oczy" został do czegoś użyty, to jest kilka możliwości - widzenie w ciemności, niwelowanie światła, wyostrzanie obrazu. To są główne możliwości. W przypadku szparki przed obiektywem, spełniane są dwie role - główna to niwelowanie nadmiaru światła, później wyostrzanie centrum obrazu.

 

Skąd wiem? Bo filmuję i z optyką muszę się liczyć. Natomiast wariacje ułożenia nasadki, jej odległości od soczewki, zastosowanie itp itd, to jak już komuś pasuje.

 

Jeśli tak bardzo chcecie nie wysyłać refleksów do wrogich oczu, to zaklejcie otwór folią/filtrem weneckim i sprawdźcie czy wam to odpowiada :P

 

Byłbym zapomniał - wróże wam, że za jakiś czas pojawią się lunety(celowniki) optyczne z przesłonami jak do obiektywów foto. Kwestia czasu gdy jakiś producent na to wpadnie. Fajnie byłoby też regulować zoom z pomocą czegoś w pobliżu rękojeści, wtedy sparametryzowanie lunety byłoby proste, łatwe i szybkie. Jakoś nie lubię obecnego ręcznego zmieniania zooma w swojej lunecie...

Edited by loopack
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...