Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ4 CQB, PJ4 RIS, PJ16, PJ16A4 [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 856
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja robię tak, że wsadzam baterię najpierw do środka, potem przykładam kolbę tak by ta środkowa część baterii była w prowadnicy, dokładam boki i zapinam. Proste :P 25 sekund na naukę, reszta to wprawa :P Co więcej, zatyczki wchodzą idealnie. To tak jak z testem na inteligencję w stylu "kwadracik do kwadracika, kółeczko do kółeczka" - te zatyczki są profilowane. Zakłada się je już na kolbie gotowej i przekręca. Nigdy nie miałem z tym problemów a multum razy już kolbę składałem i rozkładałem w myśl zasady - gdy karabinek nie jest używany, bateria powinna pozostać odpięta.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ty jesteś idiotą od dziecka czy ktoś daje Ci z tego korepetycje ?? Śmiecisz już w kolejnym wątku, zakładasz kilka identycznych topiców w miejscach do tego nie przeznaczonych, a na dodatek zupełnie nie zwracasz uwagi jak ktoś Ci mówi, że źle robisz, żeby się zarejestrować musiałeś zaakceptować regulamin, a jeśli nie zrozumiałeś co było tam napisane i nie rozumiesz co się do ciebie non stop mówi to chyba jednak jesteś idiotą i to pierwszej klasy.

 

sorry za OT

Link to post
Share on other sites

Popieram przedmówcę. Przykro mi, ale takim osobnikom jak "kacper_komando" należą się bany.

 

Maverick - nie przesadzaj z tym odpinaniem baterii. Jak jest podpięta to specjalnie jej to nie szkodzi, a jednak kable, szczególnie przy kostkach, pracują i łatwo je uszkodzić.

Link to post
Share on other sites

Temat umarł ??

 

Ci co kupili. Jak wam się sprawuje ta giwera ??

 

Wcześniej ktoś pisał, że warto wymienić sprężynę na m120 guardera. Co myślicie o tym żeby do tego jeszcze założyć uszczelnioną, wzmocnioną dyszę ?? Do tego dokupił bym jeszcze preckę systemy i gumkę.

 

Przymierzam sie do zakupu i dlatego chciałbym wiedzieć co mogę na starcie wymienić.

Link to post
Share on other sites
Temat umarł ??

 

Ci co kupili. Jak wam się sprawuje ta giwera ??

Nie umarł. Raczej przez tydzień się nic nie zmieniło...

 

Co myślicie o tym żeby do tego jeszcze założyć uszczelnioną, wzmocnioną dyszę ??

 

Wzmocnioną uszczelnioną dyszę? Co to? Po co? o_O

 

Do tego dokupił bym jeszcze preckę systemy i gumkę.

To się może przydać. Ale nie koniecznie musi.

 

Wcześniej ktoś pisał, że warto wymienić sprężynę na m120 guardera.

Albo systemy, byle markowe. Ten drut, który jest w środku, to jakiś dziwny jest ;).

Link to post
Share on other sites
Dysza ma niewiele wspólnego z uszczelnianiem komory...

Czyt. nie jest Ci potrzebna.

 

Sprężyny madonion szybko się ubijają.

Czyt. są syfiaste.

 

EDIT: Dysza ma tyle wspólnego z uszczelnianiem komory, że powietrze może uciekać tyłem dyszy i z kompresji kupa. Ale o ile wiem, to w tych PJ nie ma z tym problemu.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

EDIT: Dysza ma tyle wspólnego z uszczelnianiem komory, że powietrze może uciekać tyłem dyszy i z kompresji kupa. Ale o ile wiem, to w tych PJ nie ma z tym problemu.

 

Ale to nie jest nieszczelność komory, tylko dyszy. Podobnie uszczelnianie między gumką a dyszą nie jest nieszczelnością komory, jeśli mamy być precyzyjni.

 

Z tego co mnie mówili u krakusów, tajwańce mają tą wadę, że ich dysze są DŁUŻSZE niż reszta.

czytaj: nie było sensu wymieniać. Sprężyny też nie wymieniam póki co - sieje równo, a wypluł z siebie już ponad 6000 kuleczek w 2 strzelanki.

 

Jak jesteś zadowolony to niech Cię ręka boska broni coś zmieniać :D

Link to post
Share on other sites

Nie narzekam, szczerze mówiąc. Widzę natomiast różnicę pomiędzy "polkiem" a domem, gdzie w domu mam w cholere lepszy ROF, zwłaszcza na świeżo ładowanej baterii. Nic, tylko czekać na lato :P

Kupiłem sobie natomiast taśmę teflonową, trza uszczelnić conieco, gdzie widzę, że jest nieszczelne.

Pytanie mam o smar - czy smar silikonowy K2 może być? Ponoć posiada 200% więcej silikonu niż inne, ale to nieważne. Interesuje mnie to, czy zeżre mi gumki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.

 

To i ja dołożę swoje 3 grosiki.

Posiadam M4 RIS PJ

Wykonanie jak na chińczyka na wysokim poziomie, mówię o zewnętrzu.

Zasięg skuteczny zmierzony w stocku to 45 m na PJ'tach 0,25g

Działa, trafiam tam gdzie celuję, jestem zadowolony. Zmian żadnych nie planuję.

Montowanie baterii w kolbie z początku upierdliwe, po znalezieniu odpowiedniej metody, szybko sprawnie i bezproblemowo.

Skończy się gwarancja pomyślę o wymianach, sprężyna, lufa, gumka, komora. Na razie cacy, jak na chinola.

Elementy plastikowe pozostawiają nieco do życzenia, ale nie wymagajmy zbyt wiele.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...