Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ4 CQB, PJ4 RIS, PJ16, PJ16A4 [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 856
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tylko pytanie która gorsza - G&P czy A&K :roll:

Exactly...

 

Next question:

Czy szynę tego typu: O tu tu Przykręca się do standardowego frontu M4A1 bez żadnych problemów ? Bo jakos nie moge sobie tego wyobrazić ? Wybralem M4A1 bo nie moge absolutnie przetrawic Kolby SF.

Link to post
Share on other sites
Czy szynę tego typu: O tu tu Przykręca się do standardowego frontu M4A1 bez żadnych problemów ? Bo jakos nie moge sobie tego wyobrazić ?

 

Pewnie tak właśnie jest.

 

 

Sam kiedyś używałem takiej szyny klik

Wygląda to tak klik klik

Śrubki z zestawu są za krotkie i trzeba dać podkładki od wewnątrz i dlatego to wygląda tak jak wygląda.

 

Edit:filon_swaj był szybszy :-F

Edited by botau
Link to post
Share on other sites
Wybralem M4A1 bo nie moge absolutnie przetrawic Kolby SF.

 

Mogłeś kupić wersję z puszką na baterie, poprosić od razu w sklepie o przełożenie kabli na tył i wsadzić baterię LiPo która mieści się do prowadnicy kolby i miał byś M4 z szynami RIS i normalną kolbą.

 

Ale dokładane pojedyncze szyny też dobre tylko jednym minusem ich jest to że można je zamontować tylko od dołu chwytu.

Link to post
Share on other sites

Mogłeś kupić wersję z puszką na baterie, poprosić od razu w sklepie o przełożenie kabli na tył i wsadzić baterię LiPo która mieści się do prowadnicy kolby i miał byś M4 z szynami RIS i normalną kolbą.

 

Ale dokładane pojedyncze szyny też dobre tylko jednym minusem ich jest to że można je zamontować tylko od dołu chwytu.

Owszem ale jedynym dodatkiem jaki sobie wyobrażam (stwierdzenie subiektywne) jest latarka. Tą myślę że zmieszcze przed chwytem na dolnej szynie. Tak apropo, to czy przypadkiem nie ma dedykowanych wlasnie pod latarki krotkich chwytów na lufie ?

Link to post
Share on other sites

Ale co ma wspólnego długość chwytu z latarką? :)

 

Są latarki zintegrowane z chwytem, są też chwyty krótkie, latarkę można też montować na lufie.

Chwyt = rączka taktyczna, na szynie. Jasne ? :P i razem z tą rączką na tej samej szynie powinna mi się zmieścić i latarka.

Edited by forester
Link to post
Share on other sites

To po kolei :)

1. michalll stwierdzil ze bardziej oplacala by mi sie wersja M4 RIS poniewaz w wersji z klasycznym frontem moge zamontowac tylko jedna szynę.

2. Stwierdzilem ze owszem, ale jedna szyna mi wystarczy ponieważ na moje mozliwosci i potrzeby, oprocz rączki taktycznej, montowac na risach bede tylko latarkę, a tą zmieszczę na tej samej szynie co i rączkę (daje radę bo taki sam myk robię w G36K)

Link to post
Share on other sites

No i dotarła. Nie będę się teraz rozpisywał bo wolę to zrobić bo naładowaniu batki. Zalety już znacie. Z wad zauważyłem póki co nie wzbudzającą zaufania kolbę, cienko spasowany frontgrip, i "gibający" się zespół muszki (chyba tak to sie nazywa... to z przodu przed frontgripem w każdym bądź razie :P). I co do tego ostatniego miałem nadzieję iż podpowiecie mi jak to usztywnić/dokręcić ? Frontgrip też się trochę "rozłazi". Help ?

Link to post
Share on other sites

Odciągasz kolbę do końca i powinna wyjść. Jeśli tak się nie dzieje, to na dole kolby jest taki okrągły dzyndzelek, który odciągasz do dołu i kolba powinna dać się wyciągnąć. Później odkręcasz dwie zaślepki po bokach i możesz wkładać baterie.

Link to post
Share on other sites

Ja muszę powiedzieć, że elementy zewnętrzne bardzo łatwo się psuja.

 

1. Pękło przednie kolucho od zawieszenia taktycznego... tak po prostu. totalny fail! - ma ktoś pomysł na jakąś improwizację, bo szlag mnie trafia bez zawieszenia ;/ Ew. może ktoś ma to coś do sprzedania ?

 

2. Bardzo łatwy do zarysowania lakier, ale akurat tu liczy się kwestia gustu, bo np mi porysowana broń bardziej się podoba :)

 

3. Odpadła mi zaślepka od zmiany trybu ognia. Teraz pewnie leży gdzieś w trawie ;/

 

4. Zgubiłem gdzieś zaślepkę od kolby sf

 

 

A jeśli chodzi o resztę, to z repliki jestem zadowolony :) Już 15 000 kulek i działa dalej.

Link to post
Share on other sites

To ja może coś od siebie dodam. Nikt tu chyba nie wspominał o serii PJ SPR, z tego co wiem w środku siedzi dokładnie to samo- przerobiony A&K. Tak więc:

 

1) PJ SPR Short, wymieniona gumka na czarnego Guardera (szybko się ściera) i preclufa SRC (ogólnie nie polecam). Obecny przebieg to około 12,000 kuleczek i stockowy gearbox służy do dziś bez najmniejszych problemów. Zasięg ~45-50 metrów. Ukręcony jeden gwint od dolnej szyny RIS.

 

2) PJ SPR Long, wymieniona gumka, preclufa i wsadzony bore-up (wszystko od Systemy). Dodatkowo komora HopUp King Arms (polecam straszliwie do wszystkich eMek, Promyk IMHO gorszy). Daje to stabilne 470 fps. Zasięg 60 metrów- dalej lepiej sobie podejść bo szkoda nerwów. Przebieg 3,000 kulek i brak stresowych akcji.

 

Dodatkowo napomknę, że wizualnie to cholernie dobrze zrobione repliki (jak na chińczyki). Rzecz jasna, metalowe body od PJ i kolba SF troszkę mnie smucą, ale takie szyny RIS to już cud, miód i orzeszki. Prezentowały się lepiej niż te od konwersji CA.

 

Jeśli macie jakieś pytania, to się nie krępujcie.

Edited by Caramba
Link to post
Share on other sites
1. Pękło przednie kolucho od zawieszenia taktycznego... tak po prostu. totalny fail! - ma ktoś pomysł na jakąś improwizację, bo szlag mnie trafia bez zawieszenia ;/ Ew. może ktoś ma to coś do sprzedania ?

 

Tymczasowo zaczep sobie pas mocujący poniżej zespołu muszki. W mojej starej pejocie też ucho odpadło, ale to dopiero po roku użytkowania ;)

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj M16 przeszło przez piekło: deszcz,las, piasek,błoto... Jedna zacinka spowodowana...o-ringiem na kulce w magazynku (WTF?!). Zgubione zamykanie od klapki wyrzutnika łusek + mam nadzieję,że nie zardzewieje.

Link to post
Share on other sites

Dobra. Zgwałciłem cały temat i w zasadzie wszyscy się tylko ślinią/brandzlują nad wersjami z RIS. Ja zaś mam pytanie odnośnie klasycznych wersji (konkretnie PJ933) III gen PJ. Jak spasowane są plastiki osłony lufy? Kolega ma front PJ kupiony osobno (raczej gen I lub II) i powiedzmy sobie - luzy plastików to porażka na całej linii.

http://www.taiwangun.com/shop,show,1406

http://www.taiwangun.com/sklep/1/0_d3cf9d3...e91551775a6.jpg To konkretne zdjęcie nie napawa mnie optymizmem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...