Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ4 CQB, PJ4 RIS, PJ16, PJ16A4 [P&J]


Recommended Posts

Sory, może już padło to pytanie, ale nie jestem pewien, czy w PJ M4 A1 po odciągnięciu tego suwadła(zapomniałem jak się ono naprawdę nazywa) otwiera się okno wyrzutnika łusek?

 

Pyt. nr 2: Czy jeśli włożę do PJ M4A1 prec lufę, komorę hop up i gumkę, to wzrośnie zasięg skuteczny strzału, a jak tak to o ile w przybliżeniu, bo szkoda marnować 250 zł, żeby uzyskać 5 m więcej zasięgu.

 

Pyt nr 3: Po wysłaniu do krakmanów maila, zapytałem się, czy replika jest stokowo głośna, napisali że jest, ale można ten hałas zlikwidować wkładając inny chwy, czy to naprawdę pomoże??

 

Pyt nr 4: Czy styki w tej replice nie palą się?

 

 

I ostateczne pytanie, co się bardziej opłaca kupić M4A1 GFC guns+gumka czy PJ M4A1 + komora, gumka, precka i chwyt?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 856
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sory, może już padło to pytanie, ale nie jestem pewien, czy w PJ M4 A1 po odciągnięciu tego suwadła(zapomniałem jak się ono naprawdę nazywa) otwiera się okno wyrzutnika łusek?

 

Pyt. nr 2: Czy jeśli włożę do PJ M4A1 prec lufę, komorę hop up i gumkę, to wzrośnie zasięg skuteczny strzału, a jak tak to o ile w przybliżeniu, bo szkoda marnować 250 zł, żeby uzyskać 5 m więcej zasięgu.

 

Pyt nr 3: Po wysłaniu do krakmanów maila, zapytałem się, czy replika jest stokowo głośna, napisali że jest, ale można ten hałas zlikwidować wkładając inny chwy, czy to naprawdę pomoże??

 

Pyt nr 4: Czy styki w tej replice nie palą się?

 

 

I ostateczne pytanie, co się bardziej opłaca kupić M4A1 GFC guns+gumka czy PJ M4A1 + komora, gumka, precka i chwyt?

 

1. Tak, a w tym oknie jest regulacja HU, otwarcie, powoduje czarujący dźwięk :uśmiech:

 

2. Na pewno zmniejszy się rozrzut i zwiększy zasięg, to dobra inwestycja o ile części będą firmowe i zastosujesz dobre kulki, polecam G&G.

 

3. Nie mam pojęcia, jak dla mnie pracuje bardzo ładnie jak na chińczyka. Stare przysłowie: "Wierz krakmanom to w zime będziesz w klapkach chodził"

 

4. Raczej nie, krakmani zastosowali niskooporowe okablowanie.

 

Pzdr. Dizzy

Edited by Dizzy
Link to post
Share on other sites

Czy do tego http://www.taiwangun.com/shop,show,1135 da się zamontować konwersję do M4/M16 ? Bo gdyby mi się znudziła SPR to bym przerobił ją na M4 + tłumik dla zakrycia lufy. Na przykład jakaś z tych tutaj http://www.taiwangun.com/shop,list,011012

 

Założysz bez problemu, ale nie wiem jak będzie ze szczerbinką. W modelu SPR jest trochę niższa ze względu na dodatkową szynę. Jak kupisz rączkę to oczywiście nie będzie problemu:-)

pzdr

Link to post
Share on other sites

Jak wyglada mozliwosc przelozenia baterii i okablowania z kolby do puszki na szynie? Duzo dlubania?

Prawie na pewno potrzebna jest wymiana kabli.

Z drugiej strony wymiana kabli ma też swoje dobre strony, zwłaszcza, w chińskich replikach.

Ktoś obeznany i doświadczony w mechanice zrobi to w 2 godziny, jeśli w ogóle da się to zrobić ;).

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś w tych pejotach mierzył ROF na stokowej baterii Firefox 9,6 2000, przy różnych sprężynach?

 

Na m120 mam 14 strz/sekundę,

na m110 mam 15 strz/sekundę

Ile będzie na m 100, 130? Czy ktoś próbował?

 

Ktoś używa li-poli i z jaka sprężyną?

Jaka będzie reakcja na spust z takim (klik) akumulatorem przy sprężynie m100?

 

pzdr

Link to post
Share on other sites
A czy do tych pejotek da się zamontować korpusy od G&P?

Tak, da się.

 

@UP

 

ROFu chyba nikt nie mierzył, jak masz zamiar kupować lipole to bierz z www.hobbycity.com Przesyłka do Polski kosztuje 3$ i idzie około 8 dni (razem z sobotą i niedzielą).

Link to post
Share on other sites

witam,

 

skoro już padło, że lowcapy P&J nie pasują do repliki P&J m4a1 RIS i trzeba piłować gniazdo magazynka, to taka sama sytuacja będzie z hicapami np. takim ?

 

I tutaj jest pewna nie jasność. Używam low capy pj-a w mojej spr-ce oraz m4 ris i wszystkie pasują bez jakiegokolwiek piłowania, nawet mam lekkie luzy. Nie wiem dlaczego u Rekiego nie pasują, może ma jakiś feralny egzemplarz. Wiem z autopsji, że te magazynki nie pasują do wersji pj/boyi, natomiast w pj/A&K podają super.

Ktoś jeszcze ma problem z tymi magami?

Edited by botau
Link to post
Share on other sites

No to pisz, a nie się jeszcze pytasz.

 

No to piszę. Na razie tak ogólnie, bo na strzelaniu z nią jeszcze nie byłem więc trudno powiedzieć.

 

Kupiłem ten karabin głównie z myślą o jego wyglądzie, moim małym wzroście (karabin jest krótki i lekki), i tym, że wszystko co ważne jest metalowe. Dodatkowo trafiłem na przecenę u Krakmana z 720 na 520.

 

Broń (żeby nie powtarzać karabin) dostałem po ok. 36h 8) od czasu zakupu. Był ładnie opakowany w bombelkowe takie cóś i czarną folię. Zaraz po otwarciu delikatnie go wyjąłem. Po wstępnych oględzinach stwierdziłem że jest prześliczny :-P . Lakier jest matowy, czarny i w ogóle się nie świecił :mrgreen: . Hi-Cap który dostałem do karabninu o dziwo okazał się metalowy :uśmiech: co jeszcze bardziej mnie ucieszyło. Trochę sie za bardzo rospisałem o uczuciach wewnętrzych niż o recenzji więc wracam do tematu.

Wszystkie części, oprócz chwytu pistoletowago i kolby (właściewie pewnie dało by się kupić metalową, ale po co dokładać sobie kilogramów, plastikowa wyglądła prządnie.) oraz rączki. Muszka i szczerbinka były wykonene z metalu. Właśnie to od rozłożenia szczerbinki zacząłem się oswajać ze swoim pierwszym AEGiem. Góra muszki taki dzyndzel, wymagał obrócenia, do czego dostałem specjalny plastikowy kluczyk. Po 3 próbię było tak jak chciałem. Potem oglądnąłem hi-capa i w środku były 3 kulki :strach: . Kompletnie nie widziałem skąd się tam wziąły, ale je wyjąłem. Powiem od razu, że wszystkie, ale co do jednej części pasowały jak należy, nic się nie chybotało, nic nie odstawało. Nawet magazynek miał minimalny zakres ruchu 8) . Potem zobaczyłem w pudełku śrubokręt krzyżakowy :-F . Zupełnie nie wiedziałem po co, bo w karabinie były imbusy, znaczy się śruby które trzeba imbusem odkręcać. Potem dopiero zoorientowałem sie że w spodzie mojego Hi-Capa znajduje się śrubka :wink: . No cóż ciekawe imbusa nie dostałem, ale śrubokręt tak. Lepsze to niż nic.

Po 7 godzinach ładowania (tyle mi wyszło z obliczeń) postanowiłem spradzić czy moje nowe cacko strzela. Otworzyłem instrukcję PJ Family by znaleźć opis wkładania baterii jeśli mogę nazwać tak akumulator. 15 minut się męczyłem :wink: jak zdjąć kolbę bo ciecie w instrukcji kazali naciskać (tak jak bym chciał przesunąć), a okazało się że trzeba podnieść. Udało się. Gdy zdjąłem kolbę musiałem siłować się z zaślepkami bo jakiś chinczyk za mocną jedną wcisnął. Żeby ją wyjąć użyłem dołączonego w zestawie śrubokrętu (o 2 zastosoanie). Włożyłem baterię podłączyłem styki i wszystko razem szmontowałem jak należy. Przełączyłem z safe na semi, przeładowałem i oddałem strzał z okna w kierunku ogrodu. Zasięg i tu się zdziwiłem był o wiele większy niż myślałem. Nie mam w oczach metru i nie wiem ile to było, ale w każdym razie mnie się spodobało. Po oddaniu 2 następnych strzałów, stwierdziłem, że celność jak na taką krótką lufę jest naprwdę niezła. Nie zdązyłem przetestować Hop-upa bo usłyszałem słynne "gdzie mi tu strzelasz po ogrodzie i do sąsiadów.". Wystrzeliłem potem jeszcze 1 raz tak jak napisano w instrukcjii, i schowałem się z AEGiem w pokoju. Nigdzie na karabinie nie było zaczepów do paska nośnego :???: (pasek miałem wcześniej), ale cóś, 2,5kg to nie tak dużo.

 

Moje oceny:

 

Wygląd: 10/10

Cena: 10/10 Ja kupiłem w promocjii.

Osiągi: Wstępnie 9/10

Spasowanie: 10/10

Waga: 10/10

Celowniki (muszka i szczerbinka[regulowana] 9/10 spełniały swoją funkcję.

Moje odczucie to 48 punktów na 50 maksymalnych, ja jestem w 200% zadowolny z zakupu i myślę, będę się strał i miał nadzieję, by ta replika służyłą mi jeszcze sporo lat.

 

Ogólnie starałem się pisać po polsku, gdzie niegdzie może nie być przecinków. ;-)

Wszystko napisałem w czasie przeszłym, nie teraźniejszym ze względu na początek mojej recęzji.

Pozdrawiam Criters.

Edited by Criters
Link to post
Share on other sites

No masz szczęcie, replika która ci sie podoba została przeceniona. Ja chce sobie Pj16A3 kupić. Poczekam jeszcze z miesiąc bo chce od razu wymienić pare rzeczy a na razie kasy nie mam. Teraz co dzień na stronie krakmana szukam co jest w promocjach bo mam nadzieje ze pojawi sie tam albo Pj16A3 albo Pj16A4.

 

Jak myślicie za ile powinni zrobić na jeden z tych modeli promocję?? heheh

Link to post
Share on other sites

No masz szczęcie, replika która ci sie podoba została przeceniona. Ja chce sobie Pj16A3 kupić. Poczekam jeszcze z miesiąc bo chce od razu wymienić pare rzeczy a na razie kasy nie mam. Teraz co dzień na stronie krakmana szukam co jest w promocjach bo mam nadzieje ze pojawi sie tam albo Pj16A3 albo Pj16A4.

 

Jak myślicie za ile powinni zrobić na jeden z tych modeli promocję?? heheh

 

Na ten drugi z 550pewnie. :]

Link to post
Share on other sites

Zadam pytanko może wiecie gdzie można dostać kolbę do Pj4 CQB Navy, to jest bodajże SF jak się nie mylę, chodzi o metalową. PlasticFantastic jest spoko, ale nie pasuję bo wszystko takie metalowe i naglke taki kawał ABS-u. Trochę psuje klimat....

Link to post
Share on other sites

Niestety, nie da rady. Airsofcie kolby typu SF są wykonane z tworzywa. Mógłbym Ci powiedzieć jaki jest tego powód, ale wolę byś użył google i samodzielnie się czegoś dowiedział.

 

Trochę psuje klimat....

 

Mówisz, że to niekoszerne? ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...