Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ4 CQB, PJ4 RIS, PJ16, PJ16A4 [P&J]


Recommended Posts

Osobiście spróbowałbym z jakimś bardzo silnym klejem do gwintów. Mam taki jeden firmy Forch, raczej nie ma tendencji do kruszenia się, więc może dałby radę. Ewentualnie, jeżeli dysponujesz odpowiednimi narzędziami, zrób w zębatce otwór, nagwintuj i wkręć śrubkę blokującą, tak jak to ma miejsce w niektórych zębatkach.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • Replies 856
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://allegro.pl/akumulator-li-po-redox-11-1-1200-20c-1-i2892484985.html

 

Mam takie dwa i oba wchodzą mi do kolby SF w M4, tobie na przód też wejdą bez problemu. Dwa mam podpięte ze sobą i dają mi 2400mAh o napięciu 11,1V

 

http://allegro.pl/akumulator-lipo-redox-asg-2400mah-7-4v-laczony-1-1-i2890831588.html

myślę że ten spokojnie wejdzie i pojemność wystarczająca na cały dzień zabawy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam już od roku PJ16A4 więc piszę by podzielić się opinią.

 

Replikę kupiłem z "Taiwanu" i z części wewnętrznych nic nie było wymieniane.

 

FPS

Na wydruku który dostałem z repliką prędkość wynosiła od 445 do 460 FPS na kulkach 0.20.

Na jednej z imprez, tak z 5 miesięcy po zakupie na kulkach 0.20 miałem 440-450, a na kulkach na których najczęściej strzelam, czyli 0.25 (Gunfire Rockets) 430FPS. Wynik sądzę, że dość przyzwoity.

 

Co do zmian zewnętrznych jakie wykonałem w replice, nie były one zbyt diametralne. Jedynie co, to założyłem ładownicę nakolbową na magazynek, 4 pkt. zawieszenie i lunetkę Acog 4x.

W planach jest AN/PEQ 2 (do którego wsadzę oprócz lasera małą kamerkę) i jakaś dobra latarka.

 

Co do użytkowania to nie widzę większych problemów. Nie mam kłopotów z podawaniem. Jestem z niej zadowolony.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Magi od king arms pasują i podają, ale wcześniej trzeba podkleić cienkimi paskami miejsce gdzie magi wchodzą.

A i ja mam osobiście jedno pytanie. Jaką lepiej wstawić sprężynę m140 czy m150 guardera? Najbardziej interesuje mnie to czy gearbox wytrzyma

Edited by kadet229
Link to post
Share on other sites

Od ponad roku mam swoją MKę serii PJ4 CQB, używam regularnie i intensywnie. W czasie zakupu miałem ~440 FPS, a z ciekawostek stockowo jest zamontowany cylinder v0 (co wyjaśnia ilość FPS) i gumka kauczukowa :), natomiast sprężyna według tego co znalazłem w necie to 125, jednakże jest sporo twardsza niż 120 Guardera.

 

Przed Zimą giwera przeszła kompletny serwis + upgrade, wymianą uszczelek jak i głowicy, cylinder zmieniony na typ v2, nowa komora hop up, nowe łożyska i kable (stokowe były całe popękane...), dodatkowo wymieniłem zębatki, które już nie były w najlepszym stanie, poza tym chciałem ją trochę wyciszyć, poprawiłem doszczelnienie i założyłem trochę dłuższa lufę (~400 mm, stokowa to niecałe 300 mm). Po tych przejściach moja MKa ma ~450 FPS. Tyle ze zmian, które uważałem za jak najbardziej konieczne.

 

Po zimie padł ma GB.... pękł kompletnie, jest naprawdę słabej jakości, a z tego co słyszałem i widziałem to w zasadzie każdy GB tej marki pada... Polecam od razu założyć wzmocnienia w postaci szyn (szkoda, że nie zrobiłem tego wcześniej), koszt ~60 zł, a jest spokój. Za to jestem pełen podziwu co do stokowej baterii firefoxa, niby NICD, a w zimę często ratowała mi strzelankę i do body, jest naprawdę dobrze wykonane.

 

Ogólnie zakup PJki uznaje za udany, jednakże, jest to replika, która wymaga wkładu.. ale za to ma się części taki jakie się chce. Wszystko ma swoje plusy i minusy.

Link to post
Share on other sites

Wypowiem się odnośnie magazynków: PMag od BattleAxe trochę się telepie, ale podaje dobrze, natomiast magi GFC i KingArms telepią się strasznie i nawet podklejane nie podają wszystkich kulek. King Arms prawie żadnej nie podaje, a GFC podaje kilka kulek, muszę wyjąć i kilka się wysypuje, włożyć, podaje kilka kulek itd. Teraz będę inwestował w Boyi, słyszałem, że pasują. Może ktoś to potwierdzić?

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Siema, chciałem się poradzić czy jest sens montowania do repliki dłuższej lufy wewnętrznej niż stockowa? Mam standardową lufę w swojej pj i pasuje mi wymienić na coś precyzyjnego. Chce wiedzieć czy to będzie miało jakiś wpływ na spadek fpsów?(ta dłuższa lufa)

Edited by MagnetoPL
Link to post
Share on other sites

Witam

Chcialem sie poradzic jaka gumkę polecacie do tej repliki ? Mam na niej okolo 500fps. Elementy jak w podpisie. Używam aktualnie czarnego guardera, ale nie jestem zbyt zadowolony. Mam kompozyt Gunfore 0.35 ale przechodze na G&G 0.3

 

Jeszcze jedno. Czy jest jakis sposob aby wyeliminowac luzy w miejscu polaczenia lufy i body ? Gdy mocno chwyce replike obie czesci sie poruszaja co znaczaco bedzie wplywac na celnosc jesli lufa bedzie mi sie telepac w stosunku do lunety. Jest tam taki metalowy pierscien miedzy obiema czesciami. Da sie to jakos skleic, pospawac ?

Edited by meteoryt
Link to post
Share on other sites

Ja kupilem wlasnie hi-capa BOYI w SpecShop i jest bardzo fajny. Ma identyczny kolor jak moja replika i dobrze podaje 0.35g a poza tym ma lepsze, ostrzejsze zabki i sie łatwiej podkreca magazynek niz moje stare magi. Ogolnie kupie jeszcze jeden.

 

Co do gumki ja mam 500fps i uzywam czarnego Guardera ale kupilem teraz King Arms - 80 Degree - Purpurowy i bede testowal.

 

pytanie

Mam teraz komore K-A z precka promyka, ale poniewaz idzie do mnie nowa precka MadBull 6.01 pomyslalem zeby kupic nową komore, niekoniecznie KA zeby nie przekladac precek tylko juz miec je z komorami na zmiane. Jakie Waszym zdaniem poza tą KA warto kupic ? Jakas lepsza ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...