Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ4 CQB, PJ4 RIS, PJ16, PJ16A4 [P&J]


Recommended Posts

Zgadzam się z kolegą- nie ma czegoś takiego jak spr short,sama nazwa to pogwałcenie idei SPR (Special Prupose Rifle) -Broń specjalnego przeznaczenia.

SPR to wyborowa wersja M 16 a to że ktoś (w tym wypadku precision reflex inc) zrobił taki Front do ar 15 nie znaczy że to jest SPR.(nazwe se chinole wymysliły bo front to sktócona wersja spr mod 0 no i fajne to brzmi)

Z tego co się orientuję z krótkiej broni żaden wariat nie zrobi karabinu wyborowego więc co to za spr ? Jak ktoś zrobi taki front do mp7 to będzie mp7 spr ?

 

Majpo-Nazwa dla mnie ma tyle wspólnego z SPR co auto z tej reklamy z "normalnym odpowiednikiem"

 

ps:Pewnie się znamy i pewnie się strzelamy-Tyle że twojej xywy z wmasg nie znam :P

a mi uwal te 3x7 :)

 

Pozdrawiam -Rain

kojarzę Cię z lokalnego forum, nie mieliśmy jednak przyjemności uczestniczyć we wspólnych manewrach - niebawem dopiszę się do reklamowanych tam spotkań (tam: madness). Do zobaczenia.

Jakby nie było, pojęcie "ostrego odpowiednika" dotyczy broni co najmniej produkowanej seryjnie.

... nadinterpretacja :) Pozdrawiam, dziękuję za wskazanie forum ar-15

Edited by mapajo
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 856
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam.

Od czerwca mam przyjemnosc uzywac PJ16A4. Na poczatku osiagi nie zachwycaly, wiec za rada doswiadczonych kolegow :) wymienilem lufe na Prometheus 509mm 6.03mm, gumka systema i komora KingArms.

 

Na dzień dzisiejszy strzela kompozytem G&G 0.25g na 40m, przy czym kulka zaczyna opadac na 38-39 metrze, choc to zalezy, bo niektore sie tak podkrecaja ze leca kilka metrow dalej. Ogolnie przy granicy 40m celnosc jest taka sobie. Kulki lataja na boki ale nie wszystkie, bo czesc leci dosc celnie.

 

Co do jakosci wykonania to nie mam zastrzezen choc co ja moge powiedziec jak to moja pierwsza replika. Niemniej jednak denerwowalo mnie pare halasujacych detali (skradaj sie czlowieku jak wszystko stuka) jak oslona spustu, bolth i latajacy na boki i obijajacy sie magazynek. Oslone i Bolth skleilem kropelka, a w komore gdzie sie wklada magazynek przykleilem dwa pasy grubej 2mm tasmy (pianki) dwustronnie klejacej nie zdejmujac gornej folii. Teraz magazynek sie nie rusza, a co najwazniejsze sam nie wypada po zwolnieniu blokady, czyli i trudniej go zgubic.

 

Pytanie moje jest takie. Co jeszcze zrobic dla poprawy zasiegu ? Pouszczelniac tasma teflonowa ? Czy zmiana dystansera na H to dobry pomysl ? Bo niestety z gumka Systema nie bylo dystansera wiec mam stockowy.

Chcialbym kupic zaczep do pasa nosnego do podstawy kolby stałej. Tylko nie wiem ktory bedzie pasowal. Chyba taki http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1432 poniewaz kolba ma taki kolnierz ktory wchodzi w body wiec ten pierscien musi miec wyciecie na to, tak sie mi wydaje.

 

Dzieki za pomoc. Gun jest fajny i piekny :D

Link to post
Share on other sites

Cze

Od miejsca z ktorego strzelam do zywoplotu na koncu ogrodu mam 41metrow dokladnie. 50% kulek opada na okolo 39-40 metrze a pozostale maja jeszcze potencjal.

 

No wlasnie dochodzimy do sedna sprawy :D

Naczytalem sie dzis o szczelnosci komory, przezylem wojne w topicu o smarach silikonowo-teflonowych, wiec wzialem i rozbebeszylem replike. No i zonk. Komora niby taka super szczelna i wypasiona, a po wlozeniu do Geara ma z pol milimetra LUZU miedzy oringiem a ścianką komory!!! Pojechalem kupic szersze oringi, niestety byly za grube i nie wchodza wiec musze zostawic te co są, a sa tak mikre ze ledwo wystaja z rowkow. Bede musial poszukac lepszych bo te od KingArms to jakas popelina.

 

Postanowilem uzyc tasmy teflonowej. Nie wiem czy mialem owinac TE akurat elementy ale nic innego mi do glowy nie przyszlo. Owinalem oringa od magazynka (pewnie sie bedzie krotko trzymal) oraz taka biala rurke ktora wchodzi w komore HU przez lufą

 

pj16a4.jpg

 

Posmaruje tez moze koncowke gumki HU wazelina techniczna aby lepiej uszczelnic ja na precce.

Edited by meteoryt
Link to post
Share on other sites

O Matko Amunicjo...

 

Don Drzewuu już wiesz dlaczego Kolega ma taki lipny zasięg ;-).

 

@meteoryt: nie dyszy i dolnej części komory nie musisz owijać teflonem, nawet lepiej żebyś tam tego nie robił, teflona daje się w zupełnie inne miejsca ;-), np pod gumę hopa na lufę, lub jak niektórzy dają odwrotnie (też podobno działa), a komorę dociska się od strony body z przodu, tak żeby dobrze dolazła do GB. Najlepiej najpierw posiedź ze 2-3 dni czytając tylko i wyłącznie o tym co i jak się robi na różnych forach, portalach w informacjach technicznych na sklepach, a później kombinuj. Będzie lepiej dla Twoich nerwów, NASZYCH nerwów i zdrowia repliki ;-).

Link to post
Share on other sites

no i kupa :D

Cos mi to nie wypalilo, przestalo strzelac, kulki sie blokuja przy hopie ale mozliwe ze to magazynek, bo na drugim zaczelo dzialac. Zgubilem tez dystanser bo zapomnialem ze wypada po wyjeciu lufy i zrobilem nowy z wkladu do dlugopisu :D

No nic, zrobilo sie za ciemno i nawet nie widac juz czy kulka leci i gdzie. Jutro znow zaczne moda od poczatku. Nie spoczne dopuki kazda czasteczka tlenu nie znajdzie sie przed kulką.

 

Co do owijania to wlasnie owinalem koniec gumki z lufa i na to wlozylem sprezyne, a pod gumka jest wazelina ktora tez ulatwila wlozenie gumki i wyciaganie. Przedtem to byl horror. Tylko ze szczelnosc gumki jest wysoka tak czy siak, natomiast co z tego ze komora przylega do GB jak tam jest miedzy oringiem a dziurą w GB 0.5mm przerwy !!!! Moze by dac jakas cienka gumowa podkladke miedzy ścianki komory i GB ktora by to uszczelnila albo zalac to silikonem ? No bo to jakies nieporozumienie jest ta komora. Jak jest u was ? Oring ciesno wchodzi w otwor GB ?

Link to post
Share on other sites

Drogi Grzechotniku Twój post przypominał mi wypowiedz mojej nauczycielki polskiego z liceum :wink: . Faktycznie trochę bez składu napisane . Wracając do tematu testowałem na strzelance maga boyi z trade HK i strasznie latał . Z chwilowego braku mid-capów zamówiłem hi-capy magpul i siedzą sztywno , podają bezproblemowo .

 

Że tak powiem czy Pan zna teorię dociskania GB komorą?

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=...estabilno%B6%E6

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=67490&hl=dysza

 

Zapraszam do poczytania ;)

 

I z tą dyszą żeś pojechał :mrgreen:

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

mam taką m4 tylko że po konkretnym zmianie designu i flaków.W moim przypadku ta replika to totalna porażka w stocku.1 strzelanka i zmielone kable(jakiś chinczyk żle kable wsadził-w tym momencie pokłony dla zerowego przegladu krakmanów bo podobno zagladają do GB :F)druga strzelanka i pękła listwa dosyłacza.

Olałem ten GB i kupiłem okazyjnie GB z G&P-śmiga na m-130 jak bajka :-)

Kilku znajomych ma te m4 s i jak narazie śmigają ok.Widocznie miałem pechową zabawkę i tyle :P

Repliki na gwarancję nie słałem i wszystko poszło do mojego "prywatnego serwisu"..

 

http://img529.imageshack.us/i/imag0077k.jpg/

to moj lifting repliki m4 s boyi/pj (waga wzrosła dwukrotnie

)

 

Ps:Grzechotniku jak ludzie najpierw piszą o problemach a później szukają (czyjaś sugestia) no to siedzisz i płaczesz.-najpierw piszesz później szukasz.Poza tematem "jestem zielony" nie jest to do przyjęcia moim zdaniem

 

Pozdrawiam-Rain

Edited by rain777
Link to post
Share on other sites

Czy zmieniał ktoś w tej replice sprężynę na m110 np. guardera? Zastanawiam się nad zakupem nowej repliki, z początku pod uwagę brałem ICS m4 universal i cyme 048, ale po przeczytani tego tematu (nie całego, ale większość :-P ) biorę pod uwagę również PJ4 RIS. W replice poza sprężyną zmieniałbym lufe na systeme oraz gumkę. Jeżeli ktoś dysponuje porównaniem, to miło by było jakby zamieścił. Pozdrawiam 8-)

Link to post
Share on other sites

Cze

Mam mam, razem z teflon fixem i nawet mam ta mala spreżyłke co sie na komore naklada. Wszystko siedzi jak nalezy.

 

Jeszcze pare slow dotyczacych PJta M16A4.

Zmienilem gumke na przezroczystego guardera do tego dystanser H i musze powiedziec, ze tak jakby zaczelo strzelac dalej. Roznica moze byc rzedu 2-3metrow ale takie odczulem wrazenie. Zobacze co powie chronograf jak odjdzie. Niemniej jednak dalej w tej konfiguracji kulki w ostatnim stadium kolo tego 40 metra maja tendencje do zakrecania w lewo i prawo, a rzadziej w dol. Wyglada to tak ze wszystkie leca celnie natomiast pod sam koniec zaczyna sie totolotek. Nie jest to spowodowane wiatrem gdyz strzelam przewaznie poznym popoludniem gdy juz jest "cisza" na polu i nie ma wiatru, a co najwyzej lekkie przeciągi. Uzywam tylko kulek G&G 0.25g

 

Dzis natomiast przyszly mi kulencje G&G 0.2, 0.25 i 0.28 brąz. Po wyregulowaniu hopa stwierdzam, ze na 0.28 strzela dalej i celniej, po prostu rewelacja. Wprawdzie wystrzelilem tylko ze 40 kulek na szybko, jednak zawsze strzelam z tego samego miejsca (balkon, 1 pietro) w strone ściany z sosen wiec widze gdzie i jak daleko leci kulka i mam porownanie do jakosci strzalow z innymi ustawieniami. Byc moze kupie jeszcze 0.3g aby ocenic mozliwosci tej repliki.

 

Chcialbym tez jeszcze sie Was spytac o PJ4 CQB, tą za 500zl w Tajwangunie. Potrzebuje repliki do CQB wlasnie. Czegos malego, porecznego, dobrze strzelajacego. Nie mialem jej w rekach ale podoba mi sie ta replika. Czy ew. jednak zaproponowalibyscie mi cos innego ? Wiem ze dwie Mki to troche nudne, ale jakos do Kałaszy nie pałam miloscia. Myslalem takze o P90. Piekna moze nie jest, ale za to jest mała, bez wystających elementow. Myslalem zeby ją nosić na plecach przypieta do kamizelki w czyms w rodzaju kabury. Tak jak na filmach nosi sie np. miecze lub shotguny.

Troche sie rozpisalem i chyba nie na temat.

Edited by meteoryt
Link to post
Share on other sites

No to jesteś w dupie. Dziwnie masz znaczy się ;)

 

Ja mam jeszcze pytanie: miał ktoś tak, że dało się strzelać tylko na HU skręconym na '0'. Ja jak podkręcę HU kulki latają jak chcą...

 

@Meteoryt

Ja brałbym drugą eMkę, chyba, że nie zależy Ci na kompatybilności magów.

Edited by Don Drzewuu
Link to post
Share on other sites

No to jesteś w dupie. Dziwnie masz znaczy się ;)

 

Ja mam jeszcze pytanie: miał ktoś tak, że dało się strzelać tylko na HU skręconym na '0'. Ja jak podkręcę HU kulki latają jak chcą...

 

@Meteoryt

Ja brałbym drugą eMkę, chyba, że nie zależy Ci na kompatybilności magów.

 

 

Podobna "przypadłość" występuje u mnie, ma wrażenie, że hop-up działa wtedy, gdy ma na to ochot, a nie gdy to ja reguluję jego działanie:)

 

Ja mam pytanie do Ciebie: pisałeś wyżej o sprężynce dociskającej. Po rozłożeniu repliki wypadło mi to cholerstwo (średnica około 1 cm, długość około 3,5 cm). Gdzie ją zamontować? Podczas rozkładania wystrzeliła mi, a nie zdążyłem zobaczyć pierwotnego jej ułożenia. Czy ma być założona na lufie z przodu komory i dopiero wówczas wkładamy lufę i komorę do body? Mógłbyś dokładnie to opisać, zrobić zdjęcie, szkic? Pozdrawiam

Edited by mapajo
Link to post
Share on other sites

Ja w swoim m16A4 zmieniłem sprężynę na słabszą - m110 (głównie dla żywotności całości), ale jednocześnie wymieniłem gumę na GG (taką zieloną). Moc spadła do ok 360-370 fps, ale zasięg nie zmniejszył się i jest dosyć daleki. Przy takiej lufie jaką ma ta emka kulka leci teraz może ciut wolniej ale dłuuugo (ofkors musiałem przesiąść się na kulki 0.20).

 

- zembatki hałasują (ale ten typ pewnie już tak ma), celność mogła by być lepsza, do przednich risów nic nie pasuje.

 

+ daleko nosi, batka w miarę dobra, ogólnie nie sprawia problemów i nie wymaga żeby na nią chuchać i dmuchać.

Link to post
Share on other sites

Panowie wy sobie zdajecie sprawe z tego ze te repliki maja bore upa lub chociaz jakis chinski odpowiednik bore upo podobny i wymiana sprezyny na slabsza niz M120 wiaze sie z wieksza utrata mocy/zasegu niz to by bylo do przewidzenia. Bore up dziala poprawnie od sprezyn min. m120. Gdyby chciec zachowac odpowiednie osiagi trzeba by bylo wymienic takze cylinder, dysze oraz dwie glowice jesli sie nie myle ;S

Link to post
Share on other sites

Panowie wy sobie zdajecie sprawe z tego ze te repliki maja bore upa lub chociaz jakis chinski odpowiednik bore upo podobny i wymiana sprezyny na slabsza niz M120 wiaze sie z wieksza utrata mocy/zasegu niz to by bylo do przewidzenia. Bore up dziala poprawnie od sprezyn min. m120. Gdyby chciec zachowac odpowiednie osiagi trzeba by bylo wymienic takze cylinder, dysze oraz dwie glowice jesli sie nie myle ;S

 

Bredzisz, moc nie spadnie, będzie taka sama jak na zwykłym zespole tłoka i cylindra.

Poczytaj.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...