Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ4 CQB, PJ4 RIS, PJ16, PJ16A4 [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 856
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam lunetkę ACOG'a i mi nie bardzo przeszkadzała muszka. Wykręciłem z muszki tego "patyczka" i w ogóle mi nie przeszkadza. Kolega również używa ACOG'a zamontowanego na body i muszka nawet ze swoim "patyczkiem" w ogóle mu nie przeszkadza. Także myślę, że muszka nie powinna Ci utrudniać celowania w jakimś dużym stopniu.

Link to post
Share on other sites

Ja mam lunetkę ACOG'a i mi nie bardzo przeszkadzała muszka. Wykręciłem z muszki tego "patyczka" i w ogóle mi nie przeszkadza. Kolega również używa ACOG'a zamontowanego na body i muszka nawet ze swoim "patyczkiem" w ogóle mu nie przeszkadza. Także myślę, że muszka nie powinna Ci utrudniać celowania w jakimś dużym stopniu.

 

Bardzo dobra wiadomość i bardzo dziękuję za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przyszły mi części do PJ4 a konkretnie: Sprężyna guarder SP130, guma systemy, lufa 6.03 promyka, szkielet DF i komora Kings Armsa.

Jak poskładam wszystko do kupy i nie będzie śniegu to napiszę ile uzyskałem zasięgu i jaka jest reakcja na spust. Efpeesów niestety nie podam, bo nie mam chrono.

Edited by Dizzy
Link to post
Share on other sites

A więc tak: M4 CQB SD.

 

Spasowanie body: w moim egzemplarzu zajebiste, wszystko siedzi sztywno, nic się nie telepie, rączka od tej pokrywki HU wydaje przyjemny dźwięk przy odciąganiu.

 

Kolba jest krótka, co mi osobiście przeszkadza, chwyt pistoletowy dobrze leży w dłoni. Tłumik ma około 10cm, w środku jakaś gąbka, która "niby tłumi" aczkolwiek nie jestem przekonany o tym w 100%.

 

Komora i lufa: Wszystko szczelne jak narazie, lufa ma dokładnie 14,7cm. Do końca tłumika jest z 3,5cm więc śmiało można ładować 180mm jeśli ktoś będzie chciał. Gumka stockowa przemieliła do tej pory jakieś 2-3k kulasów, jeszcze kręci dobrze, nie narzekam i nie wymieniam póki co.

 

Na wydruku od Krakmanów fps'y wahały się od 342-350 i faktycznie tyle jest.

 

Bateria: 1200mah, dzisiaj żyła 2h po czym zmieniałem. -5 stopni, więc nie było w sumie zimno.

 

GB jeszcze nie otwierałem, nie było kiedy. RIS'y wykonane dość dobrze i starannie. Brak punktu zawieszenia między kolbą a body, co jak dla mnie jest minusem. Nie ufam aluminiowemu shitowi na końcu kolby (czyt. zaczep).

 

Jak za te pieniądze dostajemy dobry sprzęt do CQB, ewentualne poprawki kosmetyczne to już osobista sprawa. Na samym początku nie ma co grzebać w bebechach. Replika przyszła zapakowana w kartonik, obłożona kilometrem folii bąbelkowej i zawinięta w taktyczny czarny worek.

 

Jeśli potrzeba jakiś dokładniejszych fotek, śmiało pisać, obfocę ją jutro.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Z zadowoleniem już użytkuję P&J od jakiś 4 miesięcy i jak na razie złego słowa powiedzieć nie mogę, no ale jak to bywa apetyt rośnie w miarę jedzenia tak więc chce trochę poprawić osiągi.

 

Widząc jak większość chcę tylko zmieniać sprężyny na większe, ja postanowiłem wymienić komorę HU, gumkę HU i wstawić preckę.

 

Zastanawiam się nad kombinacją:

1)komora KA

2)gumka SYSTEMY (mam guardera czarną i na mrozach średnio się sprawuję)

3)precka SYSTEMY

 

Czy ktoś zmieniał może u siebie komorę na KA ?? jak jest z kompatybilnością ? wszystko tak jak powinno ??

 

A teraz drugie pytanie, widziałem komorę ELEMENTALA, taką czerwoną, i po za tym, że jest z tworzywa nie różni się niczym więcej od komory KA a kosztuje o połowę mniej, miał ktoś może doczynienia z tą komorą?

Link to post
Share on other sites
Czy ktoś zmieniał może u siebie komorę na KA ?? jak jest z kompatybilnością ? wszystko tak jak powinno ??

 

Tak, jest kompatybilna. W mojej SPR wyraźnie poprawiły się osiągi.

 

A teraz drugie pytanie, widziałem komorę ELEMENTALA, taką czerwoną, i po za tym, że jest z tworzywa nie różni się niczym więcej od komory KA a kosztuje o połowę mniej, miał ktoś może doczynienia z tą komorą?

 

Widzisz, i tu pojawia się problem, bo nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie- część osób twierdzi, że absolutnie nie ma różnicy. Ja natomiast twierdzę, że KA jest lepsze. Oczywiście, co człowiek to opinia. Jeszcze nie widziałem obiektywnego testu wyjaśniającego tą kwestie. Możesz zaoszczędzić i zaryzykować, albo dopłacić i mieć pewność. ;)

Edited by $limak
Link to post
Share on other sites

Sprężynę wymień, ale na Guardera o takiej samej mocy jaką masz w stockowej replice. Ewentualnie możesz zaszaleć z M130- nic nie powinno się złego stać, ale zastanów się czy aby na pewno więcej fps jest Ci potrzebne do szczęścia. ;) Chińskie sprężyny są bardzo twarde i o jednolitym skoku, co zwiększa naprężenia w gearboxie. Sprężyna Guardera przedłuży żywotność bebechów.

 

Co do gumy- ja w prawie wszystkich swoich replikach jakie miałem w życiu miałem gumeczkę Systemy. Pewnie znalazłoby się parę osób, które by mówiły, że Promyk albo Madbull mógłby być lepszy, ale ja osobiście zawsze byłem zadowolony z marki "S". Z DF możesz sobie zaaplikować dystanser.

 

EDIT:

Pamiętaj- wymieniając gumkę wymień w tym samym czasie komorę HU. Ta montowana w eMkach PJ/A&K jest niekompatybilna z innymi gumkami - w czasie strzelania mogą zdarzać się dublety.

Edited by $limak
Link to post
Share on other sites

okej....dzieki za rady...

 

dzisiaj powstał mi pewien problem, mianowicie nawet przy maksymalnie skręconym HU zdarza się, że co jakiś czas kulka utknie na gumce.

 

Wyciągałem komorę i widziałem, że nawet na min HU, gumka nie chowa się do końca, jak się patrzy w lufę to widać, że coś wystaję.

 

Czy to może być tego przyczyną ? lufa jest czysta itp..wczoraj wyciągałem i czyściłem, czy może kołnierz gumki źle się wpasował ??

Jakieś pomysły ??

Dodam może, że kulki to guardery 23.

Link to post
Share on other sites

to tez jest możliwe, a chodziło o to, że dystanser był ze zbyt twardej gumki, która na mrozie robiła się tak twarda, że nic nie sprężynowała i przez to HU skręcony na min wystawał w lufie i blokowało kulki. Tzn tak wygląda moja teoria :D

 

A czy to kwestia złego złożenia, być może, bo wczoraj złożyłem, włożyłem dystanser zrobiony z wkładu od długopisu i wszystko hula :D

Edited by lenczek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...