Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Tuksiak gratuluje Ci sprawności paluszków, żona musi być zachwycona.

 

Jak to już było trafnie zauważone: normalny biały człowiek...

Aż, nie chce mi się komentować tego co piszesz, bo to takie bzdury.

 

Cieszę się, że masz tego siga i że się z niego cieszysz. Ja go mam i czegoś mi w nim brakuje. O tym warto wspomnieć.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tuksiak gratuluje Ci sprawności paluszków, żona musi być zachwycona.

 

Jak to już było trafnie zauważone: normalny biały człowiek...

Aż, nie chce mi się komentować tego co piszesz, bo to takie bzdury.

 

Cieszę się, że masz tego siga i że się z niego cieszysz. Ja go mam i czegoś mi w nim brakuje. O tym warto wspomnieć.

 

Zaiste jestem zachwycona 8)

Właśnie testowaliśmy raz jeszcze, bo już zaczęliśmy wątpić, czy można płynnie wyciągając Siga z kabury odciągnąć kurek. I faktycznie Tuksiak nie ma z tym problemów i ja też ich nie mam, mimo, że dłonie mam o kilka rozmiarów mniejsze, na oko standardowe jak na normalną pełnowymiarową białą kobietę :mrgreen: Oczywiście nie ma co się kłócić - jednemu tak wygodniej, drugiemu inaczej, no ale nie przesadzajcie, że trzeba być mutantem, żeby sobie z tym poradzić. Dla mnie akurat to jest bzdura. Czyli tradycyjnie - dla każdego coś miłego.

Link to post
Share on other sites

Nie trzeba być mutantem. Tylko że strzał z samonapinania jest po prostu szybszy bo nie trzeba napinać oddzielnie kurka. A SIG ma o wiele wyższą sylwetkę (od kantu dłoni do góry zamka) niż większość "przecietnych" pistoletów więc idzie w nim to nawet ździebko wolniej. Ale oczywiście się da. Skoro jednak walory użytkowe nie są przeszkodą to niezgodność z oryginałem już jest ;]

 

 

 

Mam nadzieję, że zainteresowani tematem zauważą różnicę icon_smile.gif.

 

Miałem zarówno tego chińskiego o którym mowa jak i nawet niezłego KJW (Z samonapinaniem, jak oryginał). Więc mam większe porównanie. Może zainteresowany tematem zauważy różnicę.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Nie trzeba być mutantem. Tylko że strzał z samonapinania jest po prostu szybszy bo nie trzeba napinać oddzielnie kurka.

Znaczy się naciskałeś na spust wyciągając z kabury? Ano to Kolega jest zdolniejszy ode mnie, bo ja ni kija bym tam palca nie wsunął (znaczy się między kaburę, a kabłąk spustowy, żeby zacząć naciskać na spust).

A SIG ma o wiele wyższą sylwetkę (od kantu dłoni do góry zamka) niż większość "przecietnych" pistoletów więc idzie w nim to nawet ździebko wolniej.

Jest to różnica jak trzymasz pistolet wycelowany i wtedy musisz go odbezpieczyć ---> przycelować --->strzelić, w takim wypadku zgadza się będzie dłużej, bo na samonapinaniu, celujesz---> strzelasz. Wyciągając i odbezpieczając w kaburze praktycznie, jest to zupełnie bez różnicy.

Ale oczywiście się da. Skoro jednak walory użytkowe nie są przeszkodą to niezgodność z oryginałem już jest ;]

Miałem zarówno tego chińskiego o którym mowa jak i nawet niezłego KJW (Z samonapinaniem, jak oryginał). Więc mam większe porównanie. Może zainteresowany tematem zauważy różnicę.

Tak też z niego strzelałem, strzela gorzej jeżeli chodzi o parametry od tego chinola, bynajmniej na kulkach .28g. Nie licząc sławetnego samonapinania nie wiem czy jest się czym zachwycać, biorąc pod uwagę różnicę w cenie...

Ale co kto woli.

Link to post
Share on other sites

A to pewno zalezy który egzemplarz. Mój strzelał bardzo dobrze.

 

 

Znaczy się naciskałeś na spust wyciągając z kabury? Ano to Kolega jest zdolniejszy ode mnie, bo ja ni kija bym tam palca nie wsunął
Ależ nie, naciskałem spust jak uniosłem juz prawie klamkę.

 

 

 

Jest to różnica jak trzymasz pistolet wycelowany i wtedy musisz go odbezpieczyć ---> przycelować --->strzelić, w takim wypadku zgadza się będzie dłużej, bo na samonapinaniu, celujesz---> strzelasz. Wyciągając i odbezpieczając w kaburze praktycznie, jest to zupełnie bez różnicy.
To interesujące zwłaszcza że SIG niema bezpiecznika...
Link to post
Share on other sites

W chinolu funkcję bezpiecznika pełni zrzucony kurek, no, ale Koledze jak widzę nie trzeba tłumaczyć, wie lepiej nieprawdaż?

Ależ nie, naciskałem spust jak uniosłem juz prawie klamkę.

łapię za rękojeść, jednocześnie kciukiem odciągając kurek, już w trakcie wyciągania z kabury

Widzisz różnicę, bo już jaśniej nie potrafię napisać...

Link to post
Share on other sites

Bezpiecznik i zwalniacz kurka to to samo? Jak odbezpieczasz SIGa którego nie da sie zabezpieczyć? Chyba sie nie dogadamy jak ktoś nie wie o czym mówi...

Kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem:

W chinolu funkcję bezpiecznika pełni zrzucony kurek

Już naprawdę jaśniej nie potrafię...

Napisałem gdzieś, że to ma bezpiecznik jako taki?

Napisałem, że tą replikę w przeciwieństwie do oryginału można przeładować i zabezpieczyć w pewien sposób przed przypadkowym strzałem zrzucając kurek i tyle. Naprawdę tak trudno pojąć?

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Funkcję bezpiecznika pełni zrzucony kurek. Ech zrzuconym kurkiem cokolwiek blokujesz? Napisałeś bzdurę a teraz wmawiasz mi że nie potrafie czytać ze zrozumieniem. A może po prostu zdanie Ci wyszło lekko nie tak jak chciałeś? Może miało tam być "funkcję zabezpieczenia"...

 

 

 

 

Jeszcze jeden drobny szczegół (straszliwą mam na ten błąd alergię):

 

Tak też z niego strzelałem, strzela gorzej jeżeli chodzi o parametry od tego chinola, bynajmniej na kulkach .28g.
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Masz 50 % szans, że się upitoli popychacz kulek. Średnio pada w co drugim jak zauważyłem.

Ale spokojnie można wymienić na ten od TM wzmocniony i działa wsio.

Mój nie wiem ile ma przebiegu, ale tak co strzelanie wypluwam z niego magazynek, albo i dwa. Raz uczestniczył w szot&pistol party, to tam wystrzelałem za jednym podejściem 4 szybkoładowarki i gaz mi się skończył.

Zero zastrzeżeń mam do repliki za 170 zeta ;-) (nie licząc tych syfiastych napisów i zaworu ładowania).

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Odświeżę temat.

Do Grzechotnika powyżej, minął ponad rok, z pęknięcia zrobiła mi się na zamku szczelina i dni Sigmunta są policzone ani chybi ;-). Aczkolwiek i tak spluwa cały czas szaleje i robi za boczną zadziwiając zasięgiem i skupieniem na 0.28 G&G kulasach ;-).

 

Teraz druga sprawa, zostałem poproszony o porównanie bebechów chinola i TM. Bebechy, sprężynki itp są identyczne, nie licząc śrubek skręcających mechanizm kurka i samego kurka. Została również odkryta straszliwa tajemnica, dlaczego chinol nie ma samonapinania. Chyba wiązało się to z ewentualną odpowiedzialnością za kopiowanie w 100% 1:1 ;-). Albo jakiemuś Jo-Dżing-Gowi ręka się omsknęła jak formę składał, bo w chińskim kurku zapomniano odlać taki ząbek, o który łapie popychacz spustu, który nota bene w obydwu jest identyczny ;-). Fota ustrojstwa poniżej, z lewej kurek od chinola, z prawej TM.

dsc0318db.th.jpg

Jest toto zamienne w dwie strony, więc chinol nagle "cudem" dostaje samonapinanie, a TM równie tajemniczo je traci ;-).

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

cześć. mam prośbę potrafi ktoś mi powiedzieć gdzie w zespole kurka powinienem zamontować te dwie małe sprężynki widoczne na zdjęciu. Rozłożyłem siga żeby go wyczyścić, ale fotek nie zrobiłem, a teraz jest problem:) z góry dzięki za pomoc.

http://img710.imageshack.us/i/snc00152d.jpg/

 

<script src='http://img710.imageshack.us/shareable/?i=snc00152d.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>snc00152d.jpg</noscript>

Edited by szuli
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Witam

 

Szuli, pewnie już dawno złożyłeś ale :) :

http://tech.airsoftcanada.com/TM/TM%20-%20P226/

 

Posiadam P226 TM i kupiłem używanego SY oczywiście z pękniętym zamkiem (plastikowa wersja) ;).

Potwierdzam to co napisał Tuksiak i dziękuję za porównanie bo dzięki temu naprawiłem mojego TM (wymiana złamanego kurka).

Mag z SY pasuje do TM (nie idealnie, trzeba mocniej docisnąć, ale działa ;) ).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam, mam dwa pytania odnośnie tego SIGa. Po pierwsze, czy w modelu z plastikowym zamkiem lufa zewnętrzna jest z metalu? Po drugie, czy w ostrym odpowiedniku szkielet jest z metalu czy tworzywa sztucznego?

Pozdrawiam

Edited by kuba23
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...