Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Polska kopia MICH'a 2000


Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To chyba właśnie ta, o której była mowa w jednym z ostatnich newsów WMASG, i które się pojawiły w Zbrojowni i Capri. Jak będę w Capri, to obczaję. Tak patrząc ze zdjęć i opisów wyglądają zachęcająco, ładna skorupa, kształt w miarę trzymają, kolorki OK, patent z trzema wewnętrznymi wkładkami w każdej z poduch... żeby jeszcze śrub nei pokrywali farbą tylko zostawili czarne i gładkie, jak w oryginale :) .

 

EDIT: Hehe, ubiegłeś mnie, Madjongu :P

Edited by Vimes
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Produkuje je firma R2 Invest z Wrocławia. Od podstaw. www.volver.pl

W pełni polski produkt, 2 lata gwarancji. 6 warstw farby na skorupie. Uprzęże mają dłuższe paski w porównaniu z chińskimi, co by można było dopasować też na duże głowy. W hełmie jest 7 poduszek a w każdej poduszce 3 gąbki. Poprzez wyciąganie gąbek można dodatkowo regulować wielkość. Oczywiście poduszki na rzepach więc można też przemieszczać same poduszki wewnątrz hełmu.

Link to post
Share on other sites

Mam już ten hełm (2000) więc się wypowiem.

 

A) Skorupa:

Jak na razie, najwierniejsza kopia Mich'a jaką widziałem i przymierzałem, równocześnie pierwsza w której nie wyglądam jak the bil alb Vader. Skorupa jest ciężka, trzymając ją nie ma się wrażenia, że to plastik, przypomina raczej coś ceramicznego, nie wiem jak to dokładnie określić. Jest ładnie pomalowana, kolor to idealnie jeden z kolorów DCU - ten jasnozielony. Ciekawe czy przez przypadek czy celowo. Z zewnątrz chropowata powierzchnia, wewnątrz widać ślady siatki. Krążki z haczykami rzepa z mocnym klejem, które nawet po odklejeniu i przeklejeniu w inne miejsce ciągle mocno trzymają.

Ogólnie jak na kopię postawiłbym 5-tkę bez wahania.

 

B) Poduszki:

Tak jak ktoś pisał, 3 cześciowe, dzięki czemu można wyregulować ich grubość. Nie wyglądają jak kontrakt, aczkolwiek jak na kopię bardzo przyzwoite.

 

C) Paski:

Z paskami zawsze jest problem, w tym przypadku także był. Ogólnie są uszyte prawie jak oryginał, poza odcinkiem łączącym je pod podbródkiem. Materiał mógłby być lepszy, bo ten przypomina taśmy z taniej torby. Część trzymająca potylicę przyjemna w dotyku.

 

Odprułem pasek z tą sekcją na podbródek od klamry, wyrzuciłem owalną część która trzymała podbródek, zostawiając jedynie prosty pasek idący pod podbródkiem, skróciłem ten pasek do długości oryginału, a pozostałą jego część wszyłem z przodu owalnie, tak aby obejmowała podbródek od przodu.

Efekt: teraz mogę je dopasować idealnie, tak, że paski idące od strony śrub, schodząc się, nie nachodzą mi na ucho, co występowało wcześniej, natomiast zbiegają się teraz w okolicach zawiasu szczęki.

Dziwię się, że od razu tego nie robią w ten sposób, bo ludzie z dużymi głowami i tak mogliby regulować paski, mają bowiem zapas kilku centymetrów... Ten odcinek trzymający podbródek jest zdecydowanie do niczego. Kupienie oryginału i skopiowanie go dokładnie, nie jest chyba problemem.

Zobaczę jak się będzie w tym biegało i jeśli będę odczuwał dyskomfort, to kupię kontrakt i porównam.

Edited by sieta
Link to post
Share on other sites

Za tą cenę chyba lepszego nie dostaniemy. Właśnie dziś zakupiłem swój - przesiadłem się z jakiejś chińskiej kopii. Zastanawiałem się nad kupieniem Condor'a ale wybrałem produkt polski i jestem mile zaskoczony! Co prawda paski może nie sa najlepszej jakości ale na pewno są lepsze od chińczyków - nie rozregulowują się co chwila i całkiem dobrze trzymają. Skorupa jest solidna jednak tutaj dużych różnic nie ma między inymi hełmami. Poduszki natoamist są niemalże idealne - można je dobrze wyregulować oraz są wg. mnie wygodne. Oczywiście nie jest to orginał ale jak już wspomniałem znakomity stosunek ceny do jakosci!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...