Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam sam sie zastanawiam nad tą repliką i mam pytanie zasięg mógłby ktoś zmierzyć hmm a nie na kroki/oko ? Ciekawość...:)

Przy okazji http://www.taiwangun.com/gallery,details,31 zobaczcie sobie akm ktorego wzieli do porównania ma czarnego maga metalowego takiego jak jest w tym zagranicznym linku czyli poprostu krakmani zarabiaja na tym wsadzaja ludziom tanszego maga a tamte na sprzedaz albo coś :)

Link to post
Share on other sites

1/Mam problem z dopasowaniem metalowego maga od cm 028. do cm048m. Czy może ktoś kto to robił wkleić mi rysunek jak i gdzie przypiłować bo nie chce zmarnować ładnego metalowego magazynka. Przypiłowałem i pogłębiłem przedni ząb od strony drewna i ten tylni skośny od strony zatrzasku i dalej nie siada. Cały czas brakuje 5 mm. W porównaniu do stockowego maga wydaje się identyczny.

2/Czy lata u Was w tył/przód górne drewno o 1 mm?

3/Jakim papierem ściernym zalecacie przytarcie maga żeby wyglądał na starszy?

4/ Czy te kable w body nad gniazdem maga nie są skazane na szybkie przetarcie przez docisk maga , robiliście coś z nimi ?

Link to post
Share on other sites

1 - wymontuj komorę hop-up na próbę i spróbuj wsadzić maga.

2 - użyj taśmy izolacyjnej

3 - ja jak najdrobniejszego używam... Tylko delikatnie trzyj.

4 - nie ma co się bać - w bojaczu jak na razie nikt się nie skarżył.

Edited by Germ
Link to post
Share on other sites

Oczywiście na Taiwangun.com ;) Ale to co pokazałeś to stara cyma. Nowe cymy od starych różnią się i to bardzo bo i gb mają lepsze i rozkładanie jak w oryginale do tego dochodzi wykonanie nie ze znalu a ze stali. A we wszystkich stary cymach mamy niestety znal i wszędzie te szpecące śrubki.

Link to post
Share on other sites

No to to ja wiem:) W sumie od poczatku chodziło mi o to, czy cm040 ma wzmocnione czesci przez producenta czy to tylko u krakmana takie sa, bo jest gosc w wawie, który ewentualnie mogłby sciagnac jakby sie go proprosilo, a to ma swoje plusy: można pomacac przed kupnem i mam pewnosc ze tam szczerbinka nie lata czy cos, no i cena byla by u niego niższa.

 

 

 

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=859

 

to też sie wydaje bardzo ciekawym zakupem:) tylko montaz optyki to juz chyba odpada

Link to post
Share on other sites

Dlaczego optyka odpada? Można tam spokojnie zamontować montaż A50 (tyle ze te szyny w oryginale nie występowały) albo normalnie zrobić dziury i zamontować motylka tyle że do AK(M)(S) podchodził troszkę inny motylek niż do AK74. Do tego ta replika to stara seria czyli ma śruby no i znalowe body trochę słabszy gb. Kolbe od razu należy wymienić na kolbę od oryginału (AKMS) tyle że to dodatkowe 135zł no ale satysfakcja jest ;)

Link to post
Share on other sites

Germ oczywiście że w standardzie tm bo Cyma jeszcze AK(M)S-a w standardzie vfc nie wypuściła jedynie AKM-a. Co do optyki to wiadomo że karabin wygląda zupełnie inaczej (nowocześniej) no chyba że sobie załatwisz celownik radziecki ale to kosztuje majątek. Dla tego ja postanowiłem że kupie aimpoint-a i jest wystarczająco dobry ;) . Po za tym celownik to kwestia gustu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...