Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To tak:

1 otwierasz rygiel rury gazowej

2 wyjmujesz rurę gazową

3 przekręcasz mała dźwignię ukrytą w okuciu łoża / obsadzie łoża

to tyle ;)

*4* jeżeli posiadasz drewniane łoże należy wyjąć również wycior

***w broni palnej jest inna kolejność (trzeba wyjąć zamek/suwadło)***

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś z was montowal na swoim kalaszu lufe precyzyjna? Ja sie nad taka zastanawiam. No i jakimi kulkami strzelaja wam najlepiej. mam na mysli wage i producenta.

 

Ja mam wstawioną preckę 6,04 Systemy.

Sprawuje się rewelacyjnie (dobre skupienie i zasięg).

Kulki - ostatnio używam G&G 0,25 - i sobie je chwalę.

@Jey a jakiego AK chcesz oszpecić tymi szynami ;-) ?

Edited by ALABASTER
Link to post
Share on other sites

No i przetestowane w boju. Efekt? Zgubiona szczerbinka. Cholernie na nią uważajcie. Teraz prośba o radę do Was - sami wiecie jak wygląda AK bez szczerbinki (czyt. nieładnie :) ). Szczerbinka to koszt 45zł. Co z tego jeżeli jednak ją kupię, skoro prędzej czy później i tak mi wypadnie? I co zrobić z płytką sprężynującą? No właśnie. Zostaje też druga opcja - kupno montażu bocznego z szyną RIS (50zł) + jakiejś optyki (co wg. Was lepsze? Luneta czy kolimator?). Teraz mam zonka i nie wiem co zrobić ^^.

Link to post
Share on other sites

Szczerbinka jest i tak elementem koniecznym poszukaj na allegro ostatnio widziałem za 20zł od oryginały więc może znajdziesz a jeśli wypada to może trzeba ją po prostu przykleić będzie najwyżej atrapa. Co do optyki to zależy to czego używasz (ja głównie do szturmu) i dla tego mam kolimator ale jeżeli lubisz trochę się poukrywać i będziesz miał precke to luneta.

Link to post
Share on other sites

@slayr

Jeśli chodzi o tą płytkę pod szczerbinką to musisz przewiercić ją wiertłem i wkręcić w to miejsce małą śrubkę (zauważ że pod spoderm jest miejsce na śrubkę :-P )

Jeśli to zrobisz wtedy podstawka powinna spełniać swoją rolę.

 

Z góry ostrzegam, że w życiu nie widziałem twardszej stali jak ta podstawka!!

dlatego jeśli zależy Ci na tym to zapomnij o zwykłych wiertłach. Ja użyłem do przewiercenia wiertła ze stali HSS o rozmiarze 3,0. (z czterch wierteł zostało jedno ,więc najlepiej kup ich kilka).

Miłej zabawy ;-)

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Zmieniłem zdanie i zakupiłem szczerbinkę od ostrego AK, za jedyne 25 złotych na allegro. Blaszkę zastąpiłem blaszką od starego springa AK produkcji Cymy właśnie :). By Płytka nie wyopadała wywierciłem w niej dziurkę (3.5mm), wkręciłem śrubkę 3mm, pod spodem podkładeczka - efekt: nareszcie normalna szczerbinka :).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...