Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czołem

Dzisiaj doszedł do mnie mój akm (CM.048M). Powiem tak, szykowałem się od 4-5 miesięcy na m16 ICS-a (brak dostępności w sklepach), w pewnym momencie pojawił się na MadOnion-ie, cena powaliła mnie, czekałem na zbrojownię (miały być pod koniec lutego) okazało się jednak że ze względu na kurs euro została przesunięta w bliżej nieznany termin, no i cóż obserwowałem od jakiegoś czasu nowość cymy i zamówiłem. Generalnie jakoś nie bardzo pasowało mi ak, oglądałem u kumpli fakt że wersje wykonane z abs-u, coś po prostu mi nie grało. Jednak to co dziś moje oczy ujrzały to................ gęba sama mi się śmiała. Nie jestem fachowcem co do wyglądu oryginału, wymiaru itd. jednak stwierdzam obiektywnie na mnie zrobił wrażenie, weźcie pod uwagę to że nie byłe przekonany do ak. To tyle o moich pierwszych pozytywnych wrażeniach. Pojawił się jednak pierwszy problem, zakupiłem do tego akm-u takie magazynki

http://www.taiwangun.com/shop,show,261

, aby wyeliminować ten piękny z zestawu, no i mam problem nie mogę go zamontować, nie blokuje się i ma luz, a jak go próbuję, mocniej wcisnąć żeby się zablokował to wyskakuje z przeciwległej strony, natomiast ten piękny z zestawu startowego siedzi jak gitara. Podpowiedzcie co zrobić?

Pozdrawiam

Edited by Abuno
Link to post
Share on other sites

Dziwne że nie pasuje, ale swoją drogą napisali że jest do CM 028 -(i do niczego więcej). Może CM028 ma jakieś lekko "inne" mocowanie ? :roll:

W moim CM048M jak ulał leżą wszystkie moje magi a mam i low i mid i high i to różnych producentów.

Najlepiej sprawdź z innymi magami (ja mam między innymi CA na przykład) i zakup taki który pasuje.

 

EDIT:

Standardowo Hi-cupy do AK mieszczą po 600 BB - przynajmniej te mi znane.

 

TEN pasuje na pewno.

 

Ten PASUJE również. Chociaż jest zauważalnie luźniejszy od CA to jednak nie luźny (tzn. nie lata).

Edited by ALABASTER
Link to post
Share on other sites

Jest napisane że może wymagać potraktowania pilnikiem ( w opisie), tylko gdzie?? żebym nie spartolił, może Krakman podpowie, aczkolwiek przed zakupem pytałem się czy pasuje i powiedzieli że jak najbardziej,( tylko jeden mógłby być wypaczony, ale dwa??).

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Czołem

Podpiłowałem magazynek i się dopasował, jednak nie jest to lekkie podpiłowanie :), bo zaczep który spiłowałem skurczył się o trzy grubości i naprawdę niewiele go zostało. Przeraża mnie trochę myśl że będzie teraz dużo bardziej podatny na ułamanie.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Rozbieral juz ktos swojego AK lub znalazl cos ja gdzie pokazali jak to zrobic?

Co do wrazen, wyglada groznie, ma sie wrazenie ze mozna by komuskrzywde zrobic;p Ja mam wersje C z kolba, jest paskudna(kolba) i bede staral sie nia zmienic.

Co do Celnosci to tutaj mam cyrk ;) Strasznie ciezko ustawic mi jest dobrze mechaniczne przyrzady celownicze, szczesciem po zamontowaniu koli strzelala ladnie, Najlepiej chyba na 0,25 GoldenBall-te sie zacinaly mi w lufie precyzyjnej, Radza sbie tez 0,28gunfira, ale juz 0,25 Blastera lataja najslabiej a w teori sa najlepsze.

Link to post
Share on other sites

Ja "rozbierałem".

1.Zdejmujesz pokrywę (tę gdzie trzymasz baterię).

2. Odpinasz batkę, etc.

3. Odkręcasz selektor ognia

4. Wyjmujesz tałatajstwo, które trzyma zamek.

5. Odkręcasz chwyt pistoletowy

6.U podstawy szczerbinki masz taki zybcyk (patrząc od strony kolby, po prawej stronie karabinu) - przekręcasz go.

7.Wyjmujesz przednie, górne drewienko/plastik oraz wycior :P.

8. Gdy już to zrobisz, ukaże się Twoim oczom w środku dźwigienka, której uruchomienie zaskutkuje możliwością zdjęcia dolnego łoża.

9. Wybijasz dwa piny (młotek+śrubokręt, bądź inne wybijadło :P) - ale pamiętaj, powoli i dokładnie - może to zająć nawet kilka minut).

10. Zdejmujesz (zsuwasz) zespół szczerbinki.

11.Pod nim jest malutki imbusik, który musisz odkręcić.

12. Wysuwasz lufę zewn., po czym wewn z komorą - Uważaj, by dystanser Ci nie wypadł, ja mojego zgubiłem ;).

13. Wyjmujesz GB (Uważaj na lewą stronę gearboxa - tam są blaszki od selektora, które lubią wypadać - a gdy mi wypadła, włożyłem nie patrząc na ułożenie i zaskutkowało odcięciem dopływu prądu=brakiem reakcji na spust!)

14. Cieszysz się rozłożonym AK

15. Wku*wiasz się, bo musisz to przecież z powrotem złożyć :).

 

P.S. Jeżeli o czymś zapomniałem, piszcie.

Edited by slayr
Link to post
Share on other sites

Ja też rozkładałem swój model co do tych blaszek selektora ognia mi wypadły popatrzyłem na nie ze 2 minutki i złożyłem na logikę. I co do pinów to dla czego wybijać mamy je powoli i delikatnie ja tam przyp........ i wypadły ;)

 

Jey85 tą płytkę odkręcasz jak śrubkę kombinerkami :D

Link to post
Share on other sites

Prawda, to srobka a nie oslonka (film z mechbox) mnie zmylil.

Czy ktoś z was montowal na swoim kalaszu lufe precyzyjna? Ja sie nad taka zastanawiam. No i jakimi kulkami strzelaja wam najlepiej. mam na mysli wage i producenta.

A i te okladziny z przody wychodza po rozmowie ze srubokretem czy trzeba calego wybebeszyc by zeszly?

Znalazlem cos takiego.

http://www.taiwangun.com/shop,show,1241 Kolba

http://www.taiwangun.com/shop,show,717 okladziny z risami. Wie ktos czy i jak by to moglo pasowac?

 

Pytania o tuningu zadajemy w dziale "upgrade i tuning".

 

Edited by Jabol
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...