Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie, probowalem wstawic zestaw bore up od guardera niestety nie da rady. Po modyfikacji glowicy cylindra ktora w ogole nie chciala wejsc okazalo sie ze jest za krotka dysza tzn nie dokladnie dysza a ta "rurka" ktora wystaje z glowicy cylindra (ta po ktorej suwa sie dysza). Powiem tak , w stocku dysza nie dochodzi do glowicy cylindra (jest luz ok 2mm) tzn ta rurka jest na tyle dluga ze dysza sie na niej zatrzymuje i nie mozna jej dopchnac bezposrednio do glowicy bo sie uszkodzi dysze. Mam prosbe do tych osob ktore maja borki lub zwykle glowice (nie chodzi mi tu o cyme tylko inne firmy), czy moglby ktos zmierzyć ile mm ma u Was ta rurka ? Miedzy Cymy (stock) a guardera (bora up - zestaw ten za ok 200zł) jest roznica z 3-4mm (o ile dobrze pamietam). Czy to mozliwe ze cyma wykonała to w niestandardowej wersji ? czy to raczej guarder tak zrobil ?

 

aaalw.jpg Zielonym zaznaczyłem długosc do zmierzenia.

Edited by songoku
Link to post
Share on other sites

Songoku jeżeli nie umiesz przygotować głowicy cylindra z BU Guardera to nie zamontujesz proste.Montowałem to BU w modelach CM040C oraz 039C na 130 Guardera daje to jakieś 500 do 510 fps plus precka systemy.Dysze nie dochodzą do końca tej rurki bo te 2 mm jest pozostawione na listwę dosyłacza.Długość rurki-prowadnicy dyszy powinna miedz prawie 20 mm.

 

limak007 Dysza SHS 19,7 mm jest równie dobra do CM.Nie kupuje tylko DF bo ma za duza średnicę wewnętrzną do głowicy stockowej CM i nawet oring nie pomaga.

Link to post
Share on other sites

Chłopcy widzę że tu się przeplatają pytania o serię 040 więc mam pytanie: jakiego lipola można wsadzić do stockowej 040?

Bo się osobistycznie zastanawiałem nad Lipo 11.1 20c.. tylko ino nie wiem czy mi nie popali kabli.

Link to post
Share on other sites

Ciekawa sytuacja..

w cm.040 przy złożonej kolbie spust się blokuje na semi.selektor trzeba przesunąć w dół, potem wszystko działa.tak za każdym razem kiedy składam kolbę.replika stock.tak dla potomnych.; ))

przebieg repliki 8.000 BB - jestem baardzo zadowolony.

Pozdrawiam.forzamilan

Link to post
Share on other sites

@M4riusz co ty pierniczysz? Ja (w CM 040) z silnikiem Elementa high torque na LiPo 11.1v jadę już około 10k BB więc... Do tego spring 130, borek i tłok JBU i żadnych śladów zużycia na zębatkach. Wiem, że piszesz o zębatach w stocku, (a ja sporo nazmieniałem) ale ja ich nie ruszać :D

Edited by konrad1313
Link to post
Share on other sites

Chłopcy widzę że tu się przeplatają pytania o serię 040 więc mam pytanie: jakiego lipola można wsadzić do stockowej 040?

Bo się osobistycznie zastanawiałem nad Lipo 11.1 20c.. tylko ino nie wiem czy mi nie popali kabli.

 

 

Chłopcze temat wałkowany wielokrotnie przy każdym AK z serii 040-048 jak i innych replik.

Bez przygotowania GB nawet w najmniejszym stopniu długu nie pociągniesz.

Masz przykład M4riusza .

 

Konrad ja się pytam czy to jest stockowe GB co masz.

Link to post
Share on other sites

Witam, mam problem, jak najprościej wyjąć z cymy 0.48 gearboxa ? W Cymie 0.40 i 0.35 jest między komorą a podstawą szczerbinki taki klocek dociskający po którego usunięciu można normalnie odsunąć komorę i wyjąć boxa. Niestety w 0.48 zauważyłem jakieś inne rozwiązanie i nie mogę odciągnąć tej komory od gearboxa a co za tym idzie nie mogę wyjąć go.... Możecie pomóc ?

Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

U mnie w CM 045A żeby wyciągnąć gear boxa trzeba wyjąć klocek dociskający, odkręcić komorę hop up od klocka który jest od spodu w gnieździe magazynka i po wybiciu głównego kołka w przypadku AKMa z podstawy szczerbinki wysunąć cały zespół lufy z komorą. Dopiero w tedy da się wydobyć gear box który nie zawadza dyszą o komorę HU.

Edited by BateaU
Link to post
Share on other sites

Zgadza się.ten bolec może dość ciężko wychodzić, bo ma ząbki.nie bój się użyć więcej siły.; )

Replika po przeglądzie.zębatki jak nowe, minalnie starte 3 środkowe zęby na tłoku.wsadziłem sp120 guardera i gume starą systemy.w niedziele się szykują manewry.dam znać co i jak z zasięgiem, rofem i celnością.

pozdrawiam.forzamilan

Link to post
Share on other sites

No i po manewrach.replika sprawowała się wyśmienicie, na Guarderach 0,28 bez problemu trafimy z 45-50 metrów w przykucniętego żołnierza.: D

Jedyne na co mogę narzekać to ROF..właśnie, zmienię batkę na 9.6v i silnik.tylko jaki silnik wybrać do sp120.?

Myślałem nad Elementem..Max Speed czy Hi Torque.?hmm

Pozdrawiam.forzamilan

Link to post
Share on other sites

Ja mam ale w CM 040 z SP130 silnik Elementa ultra-torque i ROF jest wyśmienity na 9.6v a na LiPo 11.1v to jest po prostu marzenie, coś mniej więcej jak te Full Ris Metal M4 Commando Gej od G&P ( z kumplem porównywaliśmy na chrono)

Edited by konrad1313
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że masz CM 048, więc tam w stocku jest spring 120, Ty rozumiem wymieniłeś na springa 120 Guarderka? I jak ROF mógł Ci się pogorszyć? A co do lufy to nic się nie stanie tylko po co zmieniać lufę aż o 14cm? Myślę, że spokojnie 509 by starczyła.

 

Pozdrawiam,

Konrad

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...