Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam dwa pytanka, czy to będzie pasować do 0.48M, i czy przy montażu precki i lepszej gumy warto wymienić komorę hopa?

Jeżeli głowica cylindra jest taka jak na zdjęciu to nie wsadzisz jej do szkieletu. Chodzi tuta o to czoło wystające, w szkielecie cymy nie założysz jej bez usunięcia czoła. Tego typu głowice to pasują do gb JG w gietach. Ja bym proponował zastanowić się nad BU DP.

 

A jak z tym bore-upem? Dysza powinna być krótka czy długa?

 

W cm.048 jest dysza krótka.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Ostatnio do swojego AKM-a wstawiłem lipo 11,1v i silnik Ultra Torque Up Elementa na którym rof jest jakieś dwa razy większy niż na stockowym.Pozstanowiłem więc powstawić kilka cześci które zalegają mi w domu po moim m249 czyli M140 Guarder lub M150 Madbull,tłok JBU alu lub czerwony JG z metalową szyną oraz Bore UP do m16 Guarder.

Mam takie pytanko czy teki zestaw będzie ok i jakiej firmy głowicę oraz dyszę wstawić,wiem że z tymi Guardera co nie banga w AK.

Link to post
Share on other sites

Jestem posiadaczem cm 0.48. Potrzebuje pomocy przy doborze magazynku.

Czy do mojej repliki pasują tylko i wył. dedykowane magazynki do AK cymy czy są pasujące inne magazynki, krótsze?

A jeżeli nie, czy modyfikacja pod inne magazynki jest bardzo trudna do zrobienia?

Pierwszy raz kupiłem cymę zatem proszę o wyrozumiałość.

Link to post
Share on other sites

Czy można gdzieś kupić gearbox z cymy 0.48? Ktoś ze znajomych powiedział mi, że ten http://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich_czesci_kompletne_gearboxy/kompletny_wzmocniony_gearbox_do_replik_serii_ak_src-2117.html

jest identyczny. Czy to prawda?

 

A umie czytać dziecko? Czy SRC brzmi jak CM? "gearbox do replik serii AK [sRC]"? GB Cymy już na taiwangunie nie mają.

 

Poza tym, jeśli chcesz go pakować do cm.028, to...

Edited by Lesio
Link to post
Share on other sites

Witam

Problem wygląda następująco:

Wyrobił sie po raz kolejny gwint śruby selektora ognia.

Większej śruby już nie wkręce bo potrzeba coś pomiędzy 4 a 5 mm a takich nigdzie nie ma :(

Jakaś inna partyzancka metoda na to jest?

Jeżeli nie to co forumowa gawiedź sądzi na temat szkieletu JG (oznaczenia nabite cm02)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dziś zanabyłem CM 0.48. Nówkę sztukę w BBmax'ie. Fajna replika, ładnie wykonana, sporo stali, 428- 430 fps mierzone dzis w sklepie. Celności i innych własciwości jeszcze nie testowałem. Ale pare rzeczy od razu do poprawek we własnym zakresie. Pokrywa zamka lata, telepie się i klekocze. Trza by ja dogiąć jakoś lub czyms podeprzeć od wewnątrz. Tłumik płomienia (czy też hamulec wylotowy) telepie się na boki. Gwint jakby troche za głeboko nacięty i za małej średnicy. Malowanie poszczególnych elementów przeróżne. Od prawie połysku, poprzez półmat, do asfaltowego, gruboziarnistego matu. Kolba i chwyt ładne, sklejkowe, ale stanowczo zbyt jasne i zbyt błyszczące. Od razu papier ścierny, brązowa bejca i lakier do drewna półmat. Czy w każdych sa wady które wymieniłem? Bo nie czytałem jeszcze całego tematu, bo to robota na kilka dni.

Plus jest taki, że tylko gearbox jest zaplombowany. Moge rozebrac wszystko, wsadzic lufe, gumke, komore HU, zmienic kable itp. a gwarancji nie strace, poóki nie rozbiore GB. A GB w nich jest niezły i jak na razie nie mam potrzeby w nim grzebać.

Generalnie zadowolony jestem, a stopniowo sobie zrobie wszystko tak, żeby mi pasowało.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...