Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Nie powiem nic nowego jeżeli chodzi o wygląd - ten jest super. Natomiast w moim modelu przedni chwyt i dekiel latają niemiłosiernie. Ale to oczywiście 5 minut roboty i jest już ok. Byłbym zapewne kolejnym zadowolonym posiadaczem gdyby nie to że replika po +/- 100 kulkach zdechła ...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich.

Nie powiem nic nowego jeżeli chodzi o wygląd - ten jest super. Natomiast w moim modelu przedni chwyt i dekiel latają niemiłosiernie. Ale to oczywiście 5 minut roboty i jest już ok. Byłbym zapewne kolejnym zadowolonym posiadaczem gdyby nie to że replika po +/- 100 kulkach zdechła ...

 

Heh możesz dokładnie opisać objawy choroby ;) ? Sprawdź połączenia kabli, akumulator i bezpiecznik.

Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda następująco. Dziś mam troche czasu wiec pomyślałem sobie - zobacze co kupiłem oprucz fajnego wyglądu. Aku naładowany na mikroprocesorówce. Kulki wsypane pieknie ladnie. Strzela daleko i dość celnie jak na stock. Wszystko pieknie ladnie przełaczam z auto na semi i cisza... no zdażało mi się by selektor zaciął sie na semi wiec pare operacji selektorem i ... dupa grobowa cisza. No nic pewnie bezpiecznik poszedł. Wracam do domu bezpiecznik wygląda ok. Biore z szafki nówke - to samo. Sprawdziłem chyba wszystko co sie dało tak z zewnątrz. Bezpiecznik, kabelki na silniku, selektor dokręcony. Tylko całego okablowania nie sprawdziłem gdyż to mój 1 AK i przyznam się że niewiem jak go z body wyciągnąć. Jeżeli ktoś byłby tak miły i opisał jak go rozebrać lub gdzie moge te info znależć będe bardzo wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Niedawno kumpel zamówił GB v.3 Cymy do swojej repliki i też miałem problem z grobową ciszą tuż po odpaleniu, właśnie coś koło 100 strzałów było przed usterką. Problemem okazało się to, że "wózek" pchany przez spust, który zamyka obwód elektryczny, zaciął się w miejscu i nie chciał ruszyć. Spust chodził normalnie i na pierwszy rzut oka to coś we wnętrzu GB albo batka. Sprawdź to ! ;-)

Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda następująco. Dziś mam troche czasu wiec pomyślałem sobie - zobacze co kupiłem oprucz fajnego wyglądu. Aku naładowany na mikroprocesorówce. Kulki wsypane pieknie ladnie. Strzela daleko i dość celnie jak na stock. Wszystko pieknie ladnie przełaczam z auto na semi i cisza... no zdażało mi się by selektor zaciął sie na semi wiec pare operacji selektorem i ... dupa grobowa cisza. No nic pewnie bezpiecznik poszedł. Wracam do domu bezpiecznik wygląda ok. Biore z szafki nówke - to samo. Sprawdziłem chyba wszystko co sie dało tak z zewnątrz. Bezpiecznik, kabelki na silniku, selektor dokręcony. Tylko całego okablowania nie sprawdziłem gdyż to mój 1 AK i przyznam się że niewiem jak go z body wyciągnąć. Jeżeli ktoś byłby tak miły i opisał jak go rozebrać lub gdzie moge te info znależć będe bardzo wdzięczny.

 

Miałem tak samo. Wystrzeliłem kilka razy i nagle replika odmówiła posłuszeństwa, tzn. brak reakcji na spust. Później sprawdzałem kable, bezpiecznik, baterie, itd. Jednak, po pewnym czasie, udało mi się rozwiązać ten problem.

 

Odpiąłem chwyt pistoletowy i bezpośrednio do silnika podpiąłem starą baterie intellecta 9.6V. Replika ruszyła. Od tego czasu replika działa poprawnie.

Link to post
Share on other sites

Obiecałem to proszę :) Paczka na 2 dzień przyszła wielki plus dla krakmana. Drewno wygląda solidnie naprwadę ładnie wygląda są lekkie luzy ale myślę, że można je skorygować

 

http://picasaweb.google.pl/Gucio888/Cymka0...CNK9idTsuMrNEQ#

 

W razie jakichkolwiek pytań roszę pisać :)

 

 

Narazie nie mam możliwości przestrzelania ale wkrótce dam kolejne info.

 

 

zdrówko!

Edited by Gucio888
Link to post
Share on other sites

Miałem okazję rozebrać dziś GB pochodzący z nowych Cymek i jestem mile zaskoczony, pomimo kilku mankamentów ;-)

Widać, że to chinol, ale jakość/dokładność wykonania poszczególnych elementów stoi na naprawdę przyzwoitym poziomie. Metalowe łożyska, solidna, również metalowa, prowadnica sprężyny, ten GB budzi zaufanie.

Jeżeli chodzi o wady to natknąłem się na pękniętą głowicę tłoka. Zdziwiło mnie to, tym bardziej, że GB ma przebieg 200 - 300 BB's.

Przydałby się również Bore Up, na stocku brak efektu strzykawki, ale to klasyka w chinolach. Uszczelnienie teflonem pomogło.

 

Na zębatkach w GB nie uświadczyłem loga 'XYT', na zębatce tłokowej to 'kółeczko', które odpowiada za ruch popychacza jest ok. 2 razy większe niż na zębatkach spotkanych w innych AEG'ach (np. zwykłe XYT)

Gdy chciałem przełożyć do GB Cymy, głowicę cylindra od Boyi'a zauważyłem, że głowice różnią się konstrukcją :

porcylin.jpg

Edited by filon_swaj
Link to post
Share on other sites

Ja może się trochę wproszę w temat... :D

 

Ej chłopaki, a gdybym wziął Cymke 045 do lasu na otwarty bez zadnej precki nic stock sam dała by rade ??

Aha i mam jeszcze takie pytanie: Czemu na tej stronce pisze, że 045 ma 350FPS ?? http://www.purpleairsoft.com/view.php?item=198

 

U Krakmanów piszą, ze ma 420.!

 

Pozdrawiam Trzewik.

 

Zawsze możesz poprosić o dawngrade jak 420 to za dużo ;) ...

Link to post
Share on other sites

Co do mojego postu strone wcześniej. Okazało się że filon_swaj miał racje. Taki mały badziew który jest odpowiedzialny za zamkniecie obwodu sie zaciął. Dzieje sie tak gdy przełączamy repllike z auto na semi a replika na auto nie wykonała pełnego cyklu strzału. Zazwyczaj slychać zwolnienie sprężyny kulka nie wylatuje i po tym następuje grobowa cisza. Według krakmanów wina leży że te ustrojstwo prawdopodobnie jest zle odlane i sie blokuje. GB należy odesłać do nich (lub całą replike) oni wymienią te ustrojstwo i sprawdzaja czy wszystko jest ok - TAK DLA POTOMNOSCI W RAZIE GDYBY KTOS MIAŁ TEN SAM PROBLEM.

 

A teraz pytanie. Co można zrobić by replika zawsze wykonała pełny cykl strzału ? Myśle o Auto oczywiście bo na semi w teori zawsze tak jest.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się czy tak trudno przeczytać o tym już było pisane... najpierw zdejmujesz rurę gazową jak w oryginale otwierasz rygiel rury gazowej to ta mała dźwignia pod szczerbinką wyjmujesz rurę gazową potem w obsadzie łoże to ta część na lufie która trzyma łoże otwierasz taką małą dźwignie schodzi Ci łoże proste...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A ja mam pytanie odnośnie magazynka.

 

Kumplowi urwał się zaczep w magazynku (już 2 sztuka), który trzyma go w kałachu. Wpadliśmy na pomysł, żeby przełożyć bebechy z magazynka ASG do odpowiednio przerobionego oryginalnego magazynka ok ak. Facet w Taiwangunie powiedział nam, że u nich to jest na porządku dziennym

 

Tutaj postawie pytanie: czy rzeczywiście można przeprowadzić taką operację i jeśli mógłby mi ktoś króciutko napisać co należy przerobić aby zmieścić do oryginalnego magazynka mechanizm hi-capa?

 

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...