Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może ktoś mi doradzić jak wymienić lufę na precę w cm048, tzn jak rozebrać żeby nie zniszczyć lub porysować? Pozdrawiam!!!

 

Wyborowiec już to opisywał w tym temacie... ;-)

 

A co mi tam, strona 15.

Pozdrawiam

Edited by szczupe
Link to post
Share on other sites

Już sobie poradziłem. Niestety.

Ogólnie małe żółte komuszki się nie przyłożyły, bo ten punkt mocowania bagnetu (nie wiem jak się cholera dokładnie nazywa, w każdym razie to pod muszką :) ) jest za duży. Musiałem nieco pilnikiem popracować, ale teraz źle to wygląda. Jako że zboczony esteta ze mnie, muszę albo to jakoś porządnie zamalować, albo kupić nową muszkę, najlepiej z mocowaniem o normalnych wymiarach (jakieś propozycje?).

tak się to teraz prezentuje

Edited by Spirit
Link to post
Share on other sites

@Wyborowiec - niech Cię licho z tym linkiem :lol:

Teraz muszę zacząć liczyć drobne.

No i stalowa kolba - jeden z największych wrzodów AKMS'ów wycięty ! :mrgreen:

 

Edit:

@Blackmaze - a skąd mamy wiedzieć co Ci się bardziej podoba ?

Córka czy matka ?

Bierz co chcesz

 

@Sturmwehr - Cymka jest naprawdę DOBRZE zrobiona.

I z wyglądu i z działania.

Ale jak jesteś niezdecydowany to najlepiej osobiście pomacaj jedną i drugą replikę.

Edited by ALABASTER
Link to post
Share on other sites

Nie jest tak że 031 to jeszcze standard TM?

Cymka wygląda i strzela świetnie, jednak słabsza sprężyna jest wskazana. te 427-433 fps (mierzone przez Krakmanów) to jednak jest niebezpieczne...

 

I jeszcze krótka piłka, jakie magi polecacie do 74? Może się przewinęło, ale w takim razie musiało mi umknąć.

Link to post
Share on other sites

Proszę o pomoc.

Posiadam CM.048M, full stock. Chce poprawić osiągi repliki, dlatego też myślę nad wymianą lufy (systema), gumki (systema) oraz komory hop-up na komorę firmy King Arms

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2352

 

Moje pytanie:

- czy ta komora podejdzie do Cymy? Czy komora KA jest w standardzie VFC czt TM?

- czy jest sens wymieniać komorę, czy to tylko strata kasy?

Link to post
Share on other sites

Dziś moje cm040 przeszło swój chrzest na strzelance w "szczodrym"i... jestem zachwycony, nie ma żadnych problemów z działaniem repliki, magazynek kulki podaje bardzo ładnie rof jest zadziwiająco dobry ,celność ładna no i zasięg do tego cała replika jest solidna nie ma zbyt dużo luzów i nic nie dygocze tak aby mogło to jakoś specjalnie uprzykrzać życie kolba budzi zaufanie naprawdę dobrze i pewnie się z nią czuje opierając ją o bark. jedyne co mnie drażni to chwyt pistoletowy jakoś tak... troszeczkę za luźny przydało by się ho ścisnąć troszkę, też tak macie? można coś na to poradzić?

Link to post
Share on other sites

Ja sobie z luźnym chwytem poradziłem, ale są to metody dość hardkorowe... I nie polecam ich innym. Poxilina, Kropelka, śrubka, podkładka - lista użytych rzeczy. Metoda naprawdę nietypowa i może grozić uszkodzeniem chwytu.

Edited by Germ
Link to post
Share on other sites

Spróbuj tak, poszukaj jakiegoś dobrego śrubokrętu. Też myślałem że dokręcałem na maxa, ale po zmianie śrubokrętu okazało się że mogłem zrobić jeszcze kilka obrotów, i jak chwyt się trochę trząsł, tak teraz jest na sztywno.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...