Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

Chciałbym przerobić swojego aks74 cm040 na akms. Czy wystarczy wymienić tylko body i tłumik płomienia, by wyglądał jak akm? I takie najważniejsze pytanie.. Gdzie dostane stalowe body cymy/boyi akm? Przeszukałem znajome sklepy chińskie i nic nie znalazłem.

 

ps. temat może o cm048, ale moje pytanie też tutaj pasuje.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Body, przewód skośny, chyba podstawę muszki ale pewien nie jestem, tłumik płomienia, łoże, nakładkę na rurę gazową.

Słowem wymieniasz bardzo dużo a body to nie wiem czy dostaniesz w jakimś sklepie najwyżej jak ktoś będzie sprzedawał akmsa na części.

 

P.S. trzeba było od razu kupić AKMSa ;)

P.S. wystaw go do komisu albo na zamianę może ktoś będzie się chciał zamienić na AKMSa.

Link to post
Share on other sites

Własnie po sprawdzeniu stanu szczotek silnika stwierdziłem, że silniki cymy nie są jakieś tam super wytrzymałe. Szczotki owszem - stan idealny, ale stan komutatora (element, z którym stykają się szczotki) jest w stanie porażającym. Komutator jest dosłownie czarny, cały zarysowany i w ogóle porażka. Po przeczyszczeniu papierkiem ściernym ROF się poprawił, ale i tak muszę się zabrać za przerabianie silnika JG - on sie nie spali przynajmniej :)

 

Za kilka dłuższych chwil, jak silnik ostygnie (tak, tak - zgrzał sie jak silnik CA na m130) nagram jak teraz AKM chodzi, a potem - może jutro nagram jak ten sam AKM chodzi na silniku JG.

Link to post
Share on other sites

Ja dlatego mam AKMS :D A co do Tantala to komora zamkowa w AKS-74 najlepsza do tego nie jest bo nigdy to wyglądało tak dobrze nie będzie jak w komorze zamkowej AKM/AK74. A co do tych ruchów kolby sam posiadałem cm040 i mi one nie przeszkadzały a likwidowanie ich było bynajmniej dla mnie bez sensu.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...