Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hełm noszony obecnie przez WP?


Recommended Posts

Mylisz się, ŻW jeśli są podstawy (czyn zabroniony określony ustawą) obejmuje zakresem działania nawet cywilów.

 

Praktycznie jak to wygląda każdy widzi ale jest taka możliwość.

O ile mi wiadomo nie w wypadku klasycznych czynności śledczych. Co innego patrol na dworcu, itp.

Link to post
Share on other sites

- Policja ma prawo zrobic nalot / przeszukanie bez nakazu - jesli maja ku temu dowody lub doszlo podczas interwencji. Tak mowi ustawa / prawo

 

- ZW ma prawo zrobic nalot na cywila jezel spraw dotyczy sie ich resortu , lacznie z przeszukaniem oraz aresztowaniem ( kradzierz oraz pasertwso mieniem wojskowym , posiadanie mienia woskowoego obejtego ustawa tj munrudy oraz wszystko co jest z tym zwiazane , szpiegostwo oraz inne )

Temat mundurow WP oraz noszenia go przez cywili byl juz chyba prouszany..

 

Co smiesznego , nawet straz pozarna / pogotowie moze zrobic nalot, wyrypac drzwi jezeli maja ku temu powody ! i nie potrzebuje do tego zadnego nakazu prokuratora.

 

Problem jest tylko wtedy , jezeli doszlo do zniszcznia mienia podczas rewizji / przeszukania , a materialy dowodowe nic nie udowadniaja. Wtedy funkcjonariusz moze poleciec z roboty...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

- ZW ma prawo zrobic nalot na cywila jezel spraw dotyczy sie ich resortu , lacznie z przeszukaniem oraz aresztowaniem ( kradzierz oraz pasertwso mieniem wojskowym , posiadanie mienia woskowoego obejtego ustawa tj munrudy oraz wszystko co jest z tym zwiazane , szpiegostwo oraz inne )

Proponuję zapoznać się z odpowiednią USTAWĄ, zwłaszcza artykułem 3/2. Obawiam się, że jednak jestes w błędzie...

Uwaga! Wszyscy co posiadają oryginalny hełm wz. 2005 maja przesrane (w tym ja). Policja była u mnie i wyrzyskich w mieście którzy posiadają właśnie ten hełm. Zabrali mi hełm i dostałem wezwanie do sądu.

Przypuszczam, że problemy moga mieć osoby, które - na przykład - kupiły kradziony hełm z Allegro od jednej osoby. Pewnie swój też tam kupowałeś, prawda? No bo jak inaczej Policja by Cię namierzyła?

 

Skończcie te bajki o stempelkach, kontraktach, etc. Samo posiadanie munduru nie jest karalne - restrykcjami objęte jest jego używanie. Inna sprawa, że kupując sprzęt ryzykujecie zakup rzeczy pochodzacych niejednokrotnie z kradzieży. No a jesli robicie to via Internet, to...

Link to post
Share on other sites

Królik masz racje. Policja namierzyła mnie prze kolesia gdzie kupiłem hełm. Koleś o nicku "Sknerus85" który zabrał/ukradł hełmy.

Rozmawiałem z kolesiem który prowadzi tą sprawę i powiedział że koleś zabrał z firmy "Maskopol" 35szt. Hełmów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...