Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Taki tam bajerek. To folia one way vision, jak reklamy na szybach komunikacji miejskiej.

Niby nie ograniczają widoczności, ale jednak zawsze trochę.

Miałem to na tylnej szybie samochodu. kiedy popadał deszczyk, w tych otworkach gromadziła się woda i nic nie było widać. Wiem, szyba auta to nie gogle. Jednak będzie taki sam problem z wyczyszczeniem tego. A każde czyszczenie wyciera powoli wydruk.

Pozostaje jeszcze kwestia czy nalepka jest matowa

Dla mnie nie ma sensu.

Edited by kampfhund
Link to post
Share on other sites

Jak widziałem takie okularki obklejone czymś takim to efekt autobusu... z metra lub więcej (w środku) widać tylko trochę ciemniejszy obraz (pod wieczór i w nocy może być kłopotliwe) ale z bliska tak samo jak napisał Errhile powyżej... Jeśli macie możliwość przyłóżcie nos to szyby obklejonej reklamami... trochę denerwujące jak dla mnie...

Link to post
Share on other sites

Głowa od tego boli, a właściwie to co odpowiedzialne jest za nasze widzenie. Gdy mamy siateczkę przed oczyma oko nie wie na czym się skupić, więc będzie kombinowało, czasem na siatce, czasem na otoczeniu - stąd ból głowy. Nie jest to odruch od nas zależny - musielibyśmy cały czas myśleć o drzewie na które się patrzymy, później o następnym itd, na każdym punkcie na którym byśmy skupiali wzrok - co i tak nam się nie uda.

 

Negatywny efekt jest zniwelowany nieco przez bliskość siateczki od oka, ale tylko zniwelowany.

Link to post
Share on other sites

Wniosek z tego, że to kolejny gadżet do podbijania sobie lansu wyposażenia o niemal zerowych właściwościach taktyczno - praktycznych. :)

 

Dzięki za odpowiedzi, potwierdziły moje przypuszczenia :).

Pozdr.

 

Pin-king-pin - praca pisze się, pisze :)

Link to post
Share on other sites
Takie coś z tego co słyszałem niszczy wzrok. Ale nie wiem czy to prawda.
Ja nie doświadczyłem takich problemów.

A co do przydatności - idealne rozwiązanie to to nie jest, ale jak sie ma duże gogle to skutecznie rozmywają ich kształt. Spotkałem się na przykład ze zdjęciami jakiegoś SWATu, którego funkcjonariusze mieli na goglach skinzy z napisem POLICE.

Link to post
Share on other sites

Z medycznego punktu widzenia nie powinna taka siateczka robić chyba żadnych problemów z ostrością widzenia

Podobne w kształcie okulary (z taką siatką właśnie) są używane przez okulistów właśnie do korekcji wad soczewki oka związanych z ostrością widzenia

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem teścik. Im bliżej taka siateczka jest oka tym mniej widoczna się staje i mniej zakłóca wizję...

 

Więc pewnie oczu się od tego nie straci. Z drugiej strony jak szpadziści mają takie siatkowe maski to efekt podobny... Albo pszczelarze... i ślepi nie są...

Link to post
Share on other sites

A ile czasu mają je oni na sobie? Tyle co airsoftowcy? Czyli czesto od 5 godzin do nawet 3 dni?

 

Ostrości to to raczej nie zaburza (w autobusach problemu mi taka siatka nie przysparza), bóle głowy pewnie u niektórych osób może spowodować, ale na pewno nie u każdego. Największa wada wg mnie, to zaciemnianie obrazu. Więc o zmierzchu, w budynkach, mocno zacienionym lesie odpada...

Link to post
Share on other sites

Z praktyki (przez chwilę próbowałem ćwiczyc szermierkę) moge wam powiedzieć, że maska szermiercza (czyli też siatka, tyle, że stalowa) jednak ogranicza widoczność.

 

Bez niej (i bez okularów) koniec klingi przecinika mogłem dostrzec. W niej - ni cholery. Oczywiście, różnica niewielka, i koledzy, którzy mają lepsze oczy, nie mieli tego problemu.

Niemniej różnica istnieje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...