Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Masada [A&K]


Recommended Posts

Panowie przez czytanie na temat Masady dostaje na głowe :D Jestem zakochany w tym karabinie...

Mam zamiar kupić Masede ze sklepu ASG Shop jest tam za niecałe 2000 zł. Dziś znalazłem na Gunfire.pl Masade z A&K za niecałę 1000zł.

Ta różnica w cenie tj 1tyś. strasznie mnie ciekawi. Dlaczego taka różnica ?

Sam osobiście chce kupić z ASGShop ponieważ mam zaufanie do tego sklepu i wiec ze "kiczu" nie sprzedaje.

 

Prosiłbym o jakieś opinie i porady.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja kupiłem z A&K, znowu przyszły do Gunfire...

Nie wygląda źle, nie mam co prawda porównania do Magpula, ale jak za ciekawą replikę, która nie będzie za często używana to prawie 2k to trochę za dużo.

Kupiłem, bo jak większość z nas chciałem ja mieć i w sumie jest o'k.

Przy okazji, przy pomocy kawałka starej karty kredytowej i cienkiej taśmy dwustronnej rozwiązałem problem z magami.

Do obu posiadanych replik używałem do tej pory P=Magów z Magpula i tak miało być z Masadą.

Trochę mnie zmartwiły Wasze komentarze, że prawie nic z nią nie współgra, a z P-Magów jestem zajebiście zadowolony.

Faktycznie na początku nie podawały, ale jak napisałem krata kredytowa wpasowana w tył gniazda na magazynki załatwiła sprawę.

Docięta na tyle ciasno, że trzymała się i bez taśmy, ale taśma daje pewność, że nie wyleci.

Magi siedzą ciasno, podają kulki bez problemu i nie klekoczą, nie wypadają.

Pewnie to samo da się zrobić i pod inne magi.

 

Po majówce zaczynam, a w zasadzie kumpel z teamu, grzebać w GB.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Pewnie zostanie tylko sam szkielet i dysza.

Ale co konkretnie jeszcze nie myślałem, jakiś kompromis między mocą a szybkostrzelnością.

Po majówce zobaczymy co z tego wyciągnie, jak już będzie po, napisze co zostało zmienione i jakie są tego wyniki.

Odrobina cierpliwości, pieniądze nie rosną na drzewach ;-)

 

Narazie drobnostki:

- lufa 6,03/410mm - SRC

- gumka madbull

- szyny RIS na chwyt przedni

- modyfikacja gniazda magazynków by działała z P-Magami (niestety wyklucza to ten który dodają do repliki)

 

Reszta wkrótce.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Masada od Magpula idzie więc gdyby ktoś był zainteresowany to jak dojdzie to mogę ją porównać z tą od A&K.

 

Jeśli chodzi o magi eco Magpula to wystarczy trochę przypiłować ten bolec który blokuje kulki i podają już.

 

W zeszłym tygodniu rozbierałem 2 letnią masadę A&K. Od nowości miała wstawionego springa 130.

Po otworzeniu gearboxa nie powiem że się nie zdziwiłem bo zębatki były jak nowe. Tłok pomimo że ma tylko jeden metalowy ząb też był w idealnym stanie.

Jak na chinola to moim zdaniem bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 9 months later...
  • 3 weeks later...

Witam,

 

Czy lufa zewnętrzna jest zrobiona w jakiś typowym standardzie np.AR15/M4 czy jest to elementy tylko typowy dla Masady?

Interesuje mnie to bo chciałbym Masadę z np. 11,5 calówką.

Czy ewentualnie lufa od magpula podejdzie i jak wygląda sprawa kompatybilności akcesoriów Masada A&K <=> Magpul ACR?

Mam na myśli chwyty kolby zestaw szyn.

Edited by PoLi
Link to post
Share on other sites

Lufa nie jest standardowa więc jeśli chcesz krótką to chyba nic tylko dać do tokarza żeby przyciął. Wyniesie Cię to nie więcej jak 30zł. Lufa Od PTSa jest całkiem inna więc też odpada tak samo z kolbą zestawem szyn i innymi częściami. Jedynie można pokusić się o szyny ris na stockowy chwyt i na nich coś montować.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
dzisiaj na spotkaniu z chronowałem Masade dokładniej tą ... zamiast 320FPS ma 410FPS :icon_eek2: . Oczywiście kulki 0,20g hopek na zero, nic nie robione było przy niej.

 

Link nie działa.

 

 

Przy okazji, dorabiał ktoś w końcu z powodzeniem dyszę ?

Edited by splinter
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...