Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Masada [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Instalowałem różne kolimatorki i muszę przyznać że eotech i aimpiont są najwygodniejsze. Osobiście po wielu zmianach powróciłem do eotecha, tylko dla tego że aimpointa zainstalowałem na HK416.

Na różnych filmikach masada czy tez ACR występuja zarówno z eotechem jak i aimpointem.

 

img0305d.th.jpg

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem na aimpointa tylko przez fakt, że jeszcze nie miałem :lol: Robię na zamówienie tłumik, coś na zasadzie OPS tyle, że nie zależy mi na super właściwościach tłumiących a bardziej na zakryciu lufy zewnętrznej. Jak tylko będę miał wrzucę projektowe wymiary. Może komuś się przyda.

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Chcesz osiągnąć efekt wizualny jaki by był w krótkiej lufie + tłumik, tyle że bez krótkiej lufy? :) Czyli nie zwiększać długości całej broni, wyciszenia etc, ale zakryć lufę zewnętrzną? Jeśli tak, to można wiedzieć gdzie zamawiasz, w Silesia-factory, czy gdzieś indziej? :)

Link to post
Share on other sites

Jangi - prawie wszystko się zgadza. Długość zwiększy się o jakieś niecałe 5 cm (czyli nieznacznie).Średnica tłumika 35 mm. Tak, wykonawcą będzie Silesia. Zamówiłem wzór na zewnątrz taki jak ich dedykowany do HK. Kolor mają dobrać jak najbardziej zbliżony do korpusu repliki. Zobaczymy. Jest tylko jeden minus - nie mam sufmiarki a im potrzebny był wymiar zewnętrzny lufy :???: Jedyne co im podpowiedziałem to to, że powinien być taki sam jak w Emkach. Nie wiem jednak czy taki strzał na oko okaże się celny :poddanie: Tymbardziej, że na oko...to wiadomo co...

 

 

0a1877be27b8a25dm.jpg

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

@Milo

1. wymiary (byle jaka suwmiarka, ale jednak):

zewnętrzna średnica lufy - 16,94mm

zewnętrzna średnica gwintu na lufie - 13,66mm

wewnętrzna średnica gwintu w stockowym "tłumiku ognia" - 12,96mm

 

2. Moje midy MAGa (te z czarne z napisami HK) podają bez problemu. Mam też dwa zwykłę szare Czarnego(TBM) i też no problemo :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Już posiadam ten wymiar (20cm dla zwykłej wersji i 30cm dla wersji długiej-póki co niedostępnej na rynku kurde, skąd wyczarować taką szynkę ? W razie czego dam ojcu na CNC), ale mam do ciebie pytań kilka :

Czy idzie zdobyć tą rozsuwaną kolbę osobno ?

Czy da się ja jakoś wymontować ?

Jak zaradzić samoistnemu rozsuwaniu się kolby przy założonym pasie ?

Kolba potrzebna mi do pewnego projektu który zamierzam wykonać, ale to dopiero jeśli będe mieć na czym.

Edited by KoR193
Link to post
Share on other sites

Da się wymontować i to bardzo łatwo. Najpierw górny pin przy kolbie, łamiesz Masadę, dolny pin i kolba wyjeżdża do góry. Trzeba trochę siłowo.

Rozsuwaniu się kolby nie zaradzisz. Lepiej zrobić zawieszenie na "wciśnij kropka". Było o tym parę postów w tył.

Link to post
Share on other sites

Poza tym zawieszenie na kolbie to zły pomysł. Strasznie kiepsko się zmienia pozycję, gdy zmieniasz "ramiona".

 

Zresztą widzę planujesz zrobić własne ACR. Z takim podejściem to z całym szacunkiem w ogóle wątpię czy coś z tego wyjdzie. Internet jest głęboki jak Rów Mariański i takie informacje można spokojnie znaleźć, tylko potrzeba chęci, czasu i innych spraw, które pominąłem.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...