Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Masada [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trochę nie na temat, ale dla zainteresowanych historią i szczegółami ostrej wersji Masady (Obecnie Remmington ACR) polecam te linki:

 

http://www.thefirearmblog.com/blog/2009/06...-remington-acr/

http://world.guns.ru/civil/civ018-e.htm

 

Wygląda zatem na to, że wypuszczony przez A&K model to replika wczesnego prototypu zaprezentowanego jeszcze przez MAGPUL'a. Magpul następnie sprzedał licencję Bushmasterowi który opracował poprawioną wersję czyli "Bushmaster ACR", a teraz swoją wersję zaprezentował Remmington. Jak na mój gust to szkoda, że replika nie odzwierciedla poprawionej wersji od Bushmastera, a jeśli by tylko dostępne były tak jak w oryginale wymienne zestawy luf w wersji airsoftowej to była by po prostu bomba! Do tego przydała by się szybka wymiana sprężyny a'la gearboxy od Ares-a i mamy w pełni modularną replikę airsiftową, do CQB czy do lasu - jak sobie złożysz tak masz! Na razie to marzenia.... :-)

Ale póki co to zadowoliłbym się i "wczesną" wesją (byle czarna!) :-D

Pozdrawiam!

Edited by wissarion
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

http://i373.photobucket.com/albums/oo177/s...CR/22Sling1.jpg

Tak wyglada czesc przednia zawieszenia do Masady. Nie pozostaje nam chyba nic innego jak czekanie na wyjscie licencjonowanej repliki i akcesoriow do niej.

 

http://www.kingarms.com/productpage.asp?prodid=1742

Moze cos takiego by pasowalo.. sam nie wiem ;x

 

 

Krakman ma takie zawieszenie, nazywa się to wciśnij kropek... wciśnij kropek wiem że pasuje bo takiego też używam.

Link to post
Share on other sites

Ja również. Pasuje i do LR300 i do Masady i do "dynksa" na RIS montowanego u kolegi ;)

 

Przy czym z tego linku w poście powyżej potrzebujesz do masady tylko tej części z uchem, nie z gwintem.

Edited by lup
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Teoretycznie powinno się to montować do kolby albo przez zintegrowane w niej ucho albo przez wciśnij kropka, ale nie działa to w naszych replikach, bo ciężar samej repliki przerasta możliwości zacisków wewnątrz ostatniego elementu kolby i po prostu wysuwa się ona do końca ze swoich blokad. Można by pokombinować z mocniejszymi sprężynkami - jedno rozwiązanie.

 

Drugie to te dwa otwory o których wspomniałem. Jakiś chyba Filipińczyk (nie pamiętam czy to akurat na filipinoairsoft widziałem) wkręcił w jedne z nich ucho z gwintem i tak biega. Nie wiem czy da się wkręcić śrubę od dolnej części wciśnij kropka, bo korzystam z gotowych w Masadzie gniazd do tego zrobionych. On miał coś w stylu zamkniętego haczyka dostępnego u nas w Obi, Castoramie itp. Inny przewiercił je do końca i wstawił odpowiednio wygięty drut przechodzący przez oba otwory tworząc w ten sposób szerokie ucho na pas. Końce wewnątrz zagiął i jak sprawdzałem to faktycznie nie powinny przeszkadzać przy zamknięciu/odgięciu kolby.

 

Trzecia metoda to zrobić ze sznurka ucho zakończone na drugim końcu supłem. Supeł wkładasz w zatrzask kolby i zamykasz (pewnie trzeba by lekko naciąć kolbę aby się w pełni domknęła).

 

Ja mam pas od L85 na dwóch wciśnij kropkach, który dowolnie sobie reguluję na długości prawie w locie, więc nie eksperymentowałem z jednopunktówką i zostawiłem ją na emce. Co za tym idzie nie dam tu zdjęcia z gotowym własnym rozwiązaniem. Dwa "drugie" rozwiązania są gdzieś na necie, ale wybacz brak mi czasu na szukanie, a linków sobie nie zapisałem. Trzeci sam wykombinowałem, ale, że przyszedł w/w pas i mi przypasował to dałem spokój z wdrażaniem go w życie.

 

Najbardziej profi wydaje się pierwsza - podmiana sprężynek. Próbuj.

Edited by lup
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

W gripie są fabryczne wycięcia, przez które możesz przykręcić ris'y. Ja w swojej przykręciłem tak ris'a od G3SAS, tylko trzeba było od środka dać nakrętki. Pozytywnym efektem ubocznym jest to, że teraz grip zamyka się na ścisk i bateria już nie "lata" w środku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...