Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Masada [A&K]


Recommended Posts

zaradzisz, zaradzisz

- wymienić sprężynki dociskające "szczęki" wewnątrz kolby

- wymienić śrubę blokującą od dołu wysuwanie kolby z szyny

 

Ale z czasem i tak się to "wyrabia". Niestety. Druga sprawa, że jest to niewygodne, jak pisze Grzechotnik. Potwierdzam.

Jak dotąd najlepszym rozwiązaniem, moim zdaniem, jest to co pisałem. Mocowanie widać nawet na pierwszej fotce Miloslupsk. Ale ilu ludzi tyle opinii. Z czasem znajdziesz optymalne rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ACR to może z tego nie wyjdzie ale moze się uda zrobić na CNC przejśćówkę z kolby Giety na ACR. A kolba snajperska też jest w sprzedaży ? Chodzi mi o tą dedykowaną do Masady- tfu Remmingtona.

Tylko nie linczujcie mnie za tą Giete.

Ponawiam pytanie, czy da się zdobyć kolbę rozsuwano-składaną do masady ?

Moim zdaniem G36 to bardzo przyszłościowy karabin i może z powodzeniem konkurować z ACR.

Bo Hamburgerom XM8 Nie Wyszło to teraz zrodzili ACR.

Edited by KoR193
Link to post
Share on other sites

Bardzo wszystko fajnie, ale powiedzcie mi gdzie to kupić?

U Karakmanów nie ma - nawet na liście, podobnie Gunfire.

Zagranicą: WGC, ehobbyasia i RedWolf - Out of stock lub Stop Ordering - cokolwiek to znaczy.

Sie zastanawiam :D gdyż przymierzam się do wymiany AEGa. Myślałem nad SCARem od "Bojów" - acz użytkownicy w adekwatnym temacie piszą, iż nie wart swojej ceny - no i właśnie pomyślałem o MASADzie.

I tu zonk, bo niby jest ale nie ma.

Link to post
Share on other sites

@KoR193 taka przejściówka nie ma sensu. Lepiej będzie jak dorwiesz przejściówkę do Giety umożliwiającą mocowanie kolb od eMki i kupisz podobną, chyba też kopie magpul-a, ale właśnie do eMki :) Efekt podobny, a roboty i kombinowania mniej. Jedyne co, że takie kolby się z reguły nie składają na bok, chyba że wybierzesz kolbę od wojskowej wersji LR300 (sam tak w swojej G36K kiedyś miałem).

 

@Warlock - wszystko z czasem się wrabia. Inna sprawa - wytarło Ci się choć trochę, bo na mojej ani śladu? Czy piszesz tylko "teoretycznie" czy coś z praktyki?

A czy wygodniej to już kwestia wielu spraw, łącznie z tym do jakiej specyfiki działań co używasz. Ja preferuję do lasu z dłuższym chodzeniem 2 punktowe. Do działań z pojazdów i ochrony 1 punktowe. A do zjazdów 3 punktowe.

Edited by lup
Link to post
Share on other sites

@Warlock - wszystko z czasem się wrabia. Inna sprawa - wytarło Ci się choć trochę, bo na mojej ani śladu? Czy piszesz tylko "teoretycznie" czy coś z praktyki?

A czy wygodniej to już kwestia wielu spraw, łącznie z tym do jakiej specyfiki działań co używasz. Ja preferuję do lasu z dłuższym chodzeniem 2 punktowe. Do działań z pojazdów i ochrony 1 punktowe. A do zjazdów 3 punktowe.

Zawieszenie to kwestia osobista. Chodzi o tylni montaż zawieszenia. Gdy nie masz w podstawie kolby jest bardzo utrudnione zmienianie strony, z której się strzela, gdy jesteś za zasłoną.

 

Jak dorwałem zawieszenie MS2 to wszystkie inne wrzuciłem do piwnicy ;-) .

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Właśnie kolby od eMek najbardziej mi nie pasują wogóle. Natomiast Kolba od Masady jest w sam raz.

O zawieszenie będe się martwić później.

Czyli żeby ewentualnie zdobyć kolbę musiałbym kupić cały karabin ?? Coś mi tu śmierdzi.

Bo taka przejściówka "na bide" to mogła by być zmodyfikowaną wersją tej do kolb eMkowskich. Ale to sie zobaczy "w praniu".

 

PS : gdzie można dostać TANIO tą przejściówkę ? Bo jak patrze po tych sklepach to liczą sobie za ten gadzet nawet 50 $, a w jednym cena mnie rozwaliła 48 funtów za kawałek plastiku.

Edited by KoR193
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Czy Hi-Cap'a zawsze trzeba podkręcać po około 15-20 kulkach? Dzisiaj strzelałem z takiego karabinku i mieliśmy problem z magazynkiem. Jest na to jakaś rada? Czy trzeba kupić nowego maga?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ile ma fps? Każdy sklep pisał co innego :D

U mnie 430 FPS, ponoć bez żadnych zmian po stronie krakmanów. Taka po prostu była ta sztuka. Malowanie TAN. Wygląda świetnie i jak narazie spisuje się ok. Nie wiem czy to jakiś problem że mam wersje bez tych hologramów i numerów seryjnych. Myślę że jest to raczej ważne dla sprzedawcy, że sprzedaje licencjonowaną wersje.

 

I kilka moich uwag po ok 1 tygodniu i 1 strzelance:

- w połączeniu z kolimatorem eotech 552 i goglami ESS, za niski montaż, ale już dokupiłem szynę podwyższającą więc powinno być ok

- troche sie chwieje stockowy hi-cap, ale i tak zmieniam magi na lowcapy

- bez problemu można do dolnego chwytu przykręcić szynę dolną i uchwyt. Trzyma się solidnie pomimo iż baza to plastik

- lufa się troche kiwa na boki przy nacisku, trzeba bedzie usztywnić jakimś teflonem czy cuś. Celność przy strzelaniu nawet dynamicznym jednak bardzo dobra.

- słaba sprężyna od rozsuwania kolby, znany problem.

- bardzo fajne wykonanie, precyzja detali i łączeń w porównaniu do G36C z JG.

 

Aktualnie jestem na etapie poszukiwania optymalnego zawieszenia do masady, jakieś propozycje? Zastanawiam się nad jednopunktowym bungie np. od krakmanów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...