Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

StG-44 [AGM]


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam. Na wstępie chciałem napisać, iż jest to mój pierwszy post na tym forum, dlatego proszę o wyrozumiałość za wszelkie nieścisłości i błędy :uśmiech:

 

Przymierzam się do kupna tego StG, który zachwycił mnie skądinąd od pierwszego ujrzenia :uśmiech: Jednakże bardzo zależy mi na poznaniu jego optymalnych zalet i wad, tych mniejszych i większych. Nie jestem człowiekiem zbyt zamożnym, raczej moja rodzina zalicza się do "niższej klasy średniej", dlatego zebranie 800zł było dla mnie olbrzymim wyczynem i nie chciałbym wyrzucić ich w błoto. Wiem, iż było już kilka opisów i kolejne prośby o następne recenzje nieco męczą, jednak jeżeli ktoś ma czas i zaprzyjaźnił się ze swym StG, to proszę o w miarę szczegółową rozpiskę, za co będę wdzięczny :uśmiech: Najbardziej interesuje mnie, czy z tą kolbą i jej "odpadanie" jest aż tak źle? Czym dokładnie jest często wymieniany "pin"? Czy ten bezpiecznik naprawdę jest taki "niebezpieczny"? Chciałbym jeszcze wiedzieć, co z akumulatorem, jak długo trzyma, czy ciągłe strzelanie na auto nie rozładuje go tak szybko, co z tą ładowarką, bo niektórzy mają z nią podobno problemy? Czy zębatki i inne wewnętrzne części są tak wytrzymałe jak piszą w sklepach? Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Najbardziej interesuje mnie, czy z tą kolbą i jej "odpadanie" jest aż tak źle? Czym dokładnie jest często wymieniany "pin"?

 

Pin to jakby taka śruba bez gwintu :) Służy do połączenia kolby z resztą broni: kolbę wsuwa się do kielicha, a następnie przez otwór (który jest w odpowiednim miejscu w kolbie i korpusie) przekłada się tą "śrubę".

Ja z wypadaniem pina nie miałem żadnych problemów.

A jeżeli nawet ci wypadnie i go zgubisz, to na jego miejsce możesz w ostateczności wsadzić zwyczajną śrubę, nakręcić nakrętkę i po problemie.

Nie widzę tu więc większego problemu.

 

Czy ten bezpiecznik naprawdę jest taki "niebezpieczny"?

 

U mnie póki co działa bez zarzutu. Stg kupiłem na drugi dzień po pojawieniu się w polsce, co prawda nie strzelam się bardzo często.

 

Chciałbym jeszcze wiedzieć, co z akumulatorem, jak długo trzyma, czy ciągłe strzelanie na auto nie rozładuje go tak szybko

 

Na akumulator nie można raczej narzekać, mi zawsze na strzelanki wystarczał.

 

, co z tą ładowarką, bo niektórzy mają z nią podobno problemy?

 

Jakie dokładnie problemy?

Ładowarka jak ładowarka, chińska tandeta, trzeba pilnować czasu ładowania, ale mi ładuje w porządku, o niebo lepiej niż ten "mikroprocesorowy" wynalazek Batimexa.

 

Czy zębatki i inne wewnętrzne części są tak wytrzymałe jak piszą w sklepach? Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Mi póki co wszystko działa bez zarzutu, z osiągów też jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Pin to jakby taka śruba bez gwintu :) Służy do połączenia kolby z resztą broni: kolbę wsuwa się do kielicha, a następnie przez otwór (który jest w odpowiednim miejscu w kolbie i korpusie) przekłada się tą "śrubę".

Ja z wypadaniem pina nie miałem żadnych problemów.

A jeżeli nawet ci wypadnie i go zgubisz, to na jego miejsce możesz w ostateczności wsadzić zwyczajną śrubę, nakręcić nakrętkę i po problemie.

Nie widzę tu więc większego problemu.

U mnie póki co działa bez zarzutu. Stg kupiłem na drugi dzień po pojawieniu się w polsce, co prawda nie strzelam się bardzo często.

Na akumulator nie można raczej narzekać, mi zawsze na strzelanki wystarczał.

Jakie dokładnie problemy?

Ładowarka jak ładowarka, chińska tandeta, trzeba pilnować czasu ładowania, ale mi ładuje w porządku, o niebo lepiej niż ten "mikroprocesorowy" wynalazek Batimexa.

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Mi póki co wszystko działa bez zarzutu, z osiągów też jestem zadowolony.

 

Dziękuję za odpowiedzi :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam!!

 

Mam stg'a już kilka miechów i jestem bardzo zadowolony, niemniej ostatnio zaliczyłem zimową strzelankę i sturm po prostu mi zamarzł! Mam w związku z tym pytanko - czy warto przesmarować bebechy czymś silikonowym? Czy i jaką gumę hop-up polecacie? Czy ktoś wie gdzie można przeserwisowa stga na śląsku bo ja jestem techniczna noga i nie chciałbym go sobie zepsuc...

 

PS.: Jakie baterie polecacie? Mam orginalkę i Firefox'a i obie odmówiły posłuszeństwa na minusie :( Jakie kulki najlepiej wybrać do tej giwerki. Moje 0,2 fruwały jak chciały choć daleko...

 

Dla tych co chcieliby mie orginała... ;-)

 

http://stg.online.pl/news.php?readmore=53

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

a ja mam pytanie ktos to próbował tuningowac bo nie wiem jakie czesci do tego by sie nadawały mówie o zebatkach tłoku i boreup :)

 

W środku siedzi lufa od AK (455mm), komora hop-up od M4/M16 i gearbox v.2 (z płytką selektora też od M4/M16), także w tuningu tej repliki nie ma nic trudnego.

Taka mała porada z mojej strony: nie radzę wiele razy wkładać i wyjmować gearboxa (zrób tuning raz, a dobrze). GB jest wciśnięty w górną część body i wyjmowanie go (jak i wkładanie) dobre dla ZnAl'owej konstrukcji repliki nie jest (w moim pękło body, chociaż i tak cała replika pochodziła z jakiegoś marnego sortu).

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Witam. Myślę nad kupnem tej repliki i pytanie do użytkowników

Która z wersji jest powiedzmy lepsza

Ze zbrojowni

Od krakmanów

 

mam tu głównie na myśli jakość wykonania zewnetrznego , luzy ect.

Czy te łozyska kulkowe 8 mm wytrzymują m130 na sporych przebiegach czy lepiej ślizgi.

 

Którą byście polecili? bo jednak na zbrojowni 150 zł do przodu ale czy warto?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Witam ponownie .Czy ktoś się zlituje i coś napisz( opisze) jak sie sprawuje replika ze Zbrojowni STG44 Full Metal & Wood w porównaniu z AGM 056 Taiwangun.

Interesuje mnie głownie wykonanie i wytrzymałość tych łożysk kulkowych.

Ja swoją "szturmgiwer" kupiłem na gunfire.pl. Polecam tam replikę kupić choć zaznaczyć muszę, że ładowarka do baterii zwyczajnie nie ładuje. Za to replika i bateria działają bez zarzutu(ładowarkę mam od Action Sport Games). Po pierwszej wojence nic mi nie odpadło a kolba w kolorze ciemnobrązowym a nie jak kiedyś pomarańczowa...

Pozdrawiam, Chlor.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.Czy ktoś może podać algorytm rozbierania tego ustrojstwa. Co prawda zakupiłem w sklepie "Militaria" ale nie mogę go rozpołowić .Grrr aż mi znalowe body pękło.Po siłowej próbie .

 

A poza tym giwera daje w stoku 445 fps rof na 8,4 V 10 rps. Ale selektor mi przestał działać po paru zmianach. I kuźwa nie mogę dziada rozpołowić.

Link to post
Share on other sites

Witam.Czy ktoś może podać algorytm rozbierania tego ustrojstwa. Co prawda zakupiłem w sklepie "Militaria" ale nie mogę go rozpołowić .Grrr aż mi znalowe body pękło.Po siłowej próbie .

 

A poza tym giwera daje w stoku 445 fps rof na 8,4 V 10 rps. Ale selektor mi przestał działać po paru zmianach. I kuźwa nie mogę dziada rozpołowić.

 

OT: ten z aukcji ichniej?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

W swoim założyłem dysze do M4 z SHS współpracuje ze stokowa komora.Ale rewelacji nie ma jak na m135(stockowa) obecnie 420 fps z tym ze dalem tłok SHS z 14 metal zębami i na razie nie kombinuje bo mi styknie . Dysza SHS ma ta sama długość co stockowa ale ile to Ci teraz dokładnie nie powiem chyba coś 24.1 mm.

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

No niestety. Byłem bardzo zadowolony z mojego stockowego STG44, ale kiedy sobie go dokładnie oglądałem, zobaczyłem, że pęka gniazdo magazynka od środka. Replika ma tylko 4 miesiące i była w użyciu dosłownie 2 razy i to w dodatnich temperaturach. Nigdy nie upadła, nigdy o nic nie walnęła. Ale to wystarczyło chińskiemu ZnAlowi...

 

dsc0482e.th.jpg

 

dsc0483k.th.jpg

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 years later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...