Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gunsport.pl


Recommended Posts

a to, że to to samo jest oczywiste, zobacznie na oferte, albo nazwy stron

(te które wyświetlają się na kartach)

 

http://www.gunsport.pl/cat-pol-1203237998-...Sprezynowe.html

http://www.airsoftxtreme.pl/cat-pol-120323...Sprezynowe.html

 

(nawet końcowka jest taka sama, "cat-pol...")

 

Oj, nie przesadzaj. Taki sam schemat tworzenia adresów podstron ma Gunfire, Airsoftguns i kilkadziesiąt innych sklepów w Polsce bazujących na platformie handlu internetowego IAI-Shop.

 

Koryguje tylko po to, żeby Twoja niepełna informacja nie spowodowała u kogoś nieświadomego konsternacji i pomyłki :)

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...

Jakiś miesiąc temu zamówiłem w Gunsport replikę Thompsona M1A1 firmy Cyber Gun, następnego dnia wpłaciłem kaskę, a kolejnego zacząłem sobie czytać opinie o tym sklepie... Kolejność czynności zakrawała o pomstę do nieba. Włos mi się jeżył na głowie jak czytałem ilu ludzi wtopiło kasę. Nadzieja jeszcze była w tym, że niektórzy otrzymywali przesyłkę z inną zawartością itd. Żadnej opinii, że było u kogoś ok.

Po ponad tygodniu czekania mój status w zamówieniu zmienił się na 'realizowany', więc czekałem choć czułem, że realizować mogą przez pół wieku. Już zacząłem się szykować do konstruowania wezwania do wydania towaru , a tu nagle przychodzi przesyłka?!

Z ciężkim sercem odpakowywałem karton myśląc, że jak nie będzie to czego chciałem, to może syn będzie chociaż miał zabawkę. Jakież było moje zdziwienie, jak się okazało, że JEST! Jedynym 'zgrzytem' było to, że dostałem nie Cyber Gun'a a Snow Wolfa. Nie wiem na ile różnią się te firmy od siebie. Na SW nie ma tych białych napisów 'made in china' ale jest świetny ; )

 

Mogę już w tej chwili powiedzieć na spokojnie, że jestem jednym z bardzo nielicznych klientów, którzy otrzymali w 99% to co zamawiali. Nadal jednak, biorąc pod uwagę ciągłe opinie negatywne na temat uczciwości właścicieli sklepu, nie dam pozytywnej opinii na jego temat.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

I have started case in police. And since that airsoftxtreme has sent me some broken peace of craps and hes calling that by my order :D He think that I gonna shut down the case and live my life as before :D NO way! He's gonna pay for all he has done to me! I asked him only back my money and he didnt sent so, well thats BIG misstake!

This time hes gonna be get for full program :D

I need more info about him!

What is the real name of him and mayby where he lives(optional). Mayby picture of him(that could be very usuful) :)

 

And mayby you guys can give me more info wich I could use in this case?

 

Thankyou all for you help and interest!

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Sorry za exhumację tematu, ale czuję się w obowiązku dorzucić swój kamyczek, a może i gwóźdź do ich trumny, bo od czsu ostatniego posta, nic się nie zmieniło!.

Zamówienie złożyłem 24 maja, do tej pory niiic! Na szczęście przesyłka za pobraniem, więc nie utopiłem "kasy".

Że też takie "ułomności" istnieją i funkcjonują na rynku!

 

OMIJAĆ WIELKIM ŁUKIEM!!!

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cześc Wszystkim. Wiecie może co jest grane z telefonami na stronie gunsport.pl i airsoftxtreme.pl? Jak chce zadzwonić to tak jak kolega pisze wcześniej zgłasza sie poczta głosowa, wysyłam meila, w ogule nie odpowiadają na niego. Może macie jakiś aktualny nr telefonu?

 

Maile na 100% czytają.Wysłałem im ostrzeżenie,które mi poradzili na forum prawnym,i odpisali,ba nawet dostałem klamkę,która wszędzie jest niedostępna.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich.To mój pierwszy post na forum.

Zarejestrowałem się głównie z powodu tego sklepu który zamiast mp40 wysłał mi mp5 i się nie odzywa,nie odpowiada na maile itp

Tutaj przedmówcy pisali że ich siedziba w Warszawie to widmo.Ja na liście przewozowym mam firme pod nazwą Tabu z Płońska.

I mój problem jest taki że replika mp5 jest mi zbędna a mp40 od gunsport już pewnie nie zobaczę.

Czy kolega nicknitro mógłby przedstawić jeśli pamięta treść wiadomości którą wysłał do sklepu a oni łaskawie odpisali?

BO ja próbowałem wielu różnych rzeczy ale nic nie przynosi skutku.

Nie chce im odsyłać towaru na zasadzie-bierzcie paczkę a ja 14dni poczekam na kase bo w tedy ani nie będzie towaru ani kasy:)

Może ktoś wie jak się z nimi uporać?

Link to post
Share on other sites

Nie mogłem.Byłem 6km dalej i w życiu bym się nie spodziewał że mogą tak robić ludzi w balona.

Szkoda że nie ma ich pod tym adresem bo bym się do nich wybrał i zrobił im z .... jesień średniowiecza.

A paczkę dostałem pewnie tylko dlatego że zamówiłem za pobraniem.

Dzięki wielkie za odpowiedź!

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Witam

Też zostałem wych***y przez tych oszustów. Tylko, że coś mnie tknęło i zamowiłem za pobraniem. Problem jest taki, ze dostałem GB nie cymy tylko boyia. Gumkę nie Guardera tylko jakieś trefne coś w opakowaniu G&G.

Zaden numer nie odpowiada. Przeszukałem google i znalazłem kilka numerów m.in. 6184347; 6180435; i inne ktore są dostepne na gunsport i airsoftextreme. Zaden nie odpowiada.

Najlepsze jest to, że to TABU to jest agencja reklamowa, która istnieje pod dwoma adresami. Targowa 63/60 lub inaczej Targowa 63 m.60 oraz Targowa 66.

Na razie będę walczył. Jeśli ktoś ma jakiś numer który działa proszę podać. Będę wdzięczny. Pozdrawiam

 

 

[edit]

Cóż, od tego właśnie są takie tematy jak ten.

Walcz, tylko się nie wygłupiaj z odsyłaniem ZANIM nie dostaniesz repliki którą zamówiłeś, bo zostaniesz bez repliki i bez kasy. Daj znać czy udało Ci się coś odzyskać (szczerze w to wątpię, ale może...).

Powodzenia!

K2

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cześć, to mój pierwszy post na tym forum (w tym momencie drugi, jego kopię publikuję również tutaj bo rozmowa toczy się równolegle w dwóch wątkach) i niestety niezbyt przyjemny. Jak wielu z Was, również i ja zostałem oszukany przez sklep gunsport.pl czyli to samo co airsoftxtreme.pl. Sam sobie nie dowierzam i pluję w brodę, że tak dałem się naciąć na ponad 550 zł. Sklep wydawał się być w porządku, wszystko zrobione dobrze, dane do kontaktu podane. Jest nawet dział reklamacji. Myślę sobie - jest nieźle. Do tego cena repliki, która w innych sklepach albo nie była dostępna albo w jakiś zawyżonych cenach. Po części z pośpiechu, po części z emocji, nie poświęcając zbyt wiele czasu na myślenie, złożyłem zamówienie. Kiedyś przy korzystaniu z nowego dla mnie sklepu pierwsze zamówienie zawsze robiłem za pobraniem, a tutaj coś mnie podkusiło do zrobienia przedpłaty. Nie ma mnie większość dnia w domu i nie chciałem innych domowników kłopotać w przekazywanie pieniędzy itp. Kolejna sprawa, że chciałem uniknąć marudzenia w stylu, że tyle kasy wydaję "na zabawki" :icon_wink:

 

Po kilku dniach i mailach z upominaniem się o wysyłkę natknąłem się na opinie o tym sklepie na tym forum. Poczułem jak serce podchodzi mi do gardła. Przerażenie w oczach i niedowierzanie. Jak mogłem tak się naciąć? No cóż, najwyraźniej nie jest to takie trudne. I pomyśleć, że zawsze dziwiłem się jak można być tak naiwnym gdy słyszałem w mediach, że jakiś sklep wykiwał setki czy tysiące osób.

 

Wysłałem kolejne maile do rzekomego sklepu. Oczywiście próbowałem dzwonić na wszystkie numery telefonów jakie udało mi się znaleźć. Nic to nie dało bo telefony nie istnieją lub są wyłączone i mają tak zawaloną skrzynkę pocztową, że nie da się nagrać wiadomości. Kompletnie zero odzewu ze strony tego pseudo-sprzedawcy.

 

Wysłałem zapytanie do Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta (dodzwonić się nie sposób), ale jeszcze mi nie odpisali (ach te terminy urzędowe). Porozmawiałem jednak ze znajomym radcą prawnym i zasugerował mi dwa rozwiązania:

 

1) Dochodzić swoich roszczeń na drodze cywilnoprawnej, czyli przed sądem cywilnym. Wiąże się to z kosztami sądowymi, które przy wnoszeniu sporu trzeba uregulować. Jest to 5% wartości sporu. Skoro poszkodowanych jest całkiem sporo, można złożyć pozew zbiorowy, jednak w praktyce jest to droga czasochłonna i wymaga zebrania się grupy poszkodowanych. Chcąc skorzystać z drogi cywilnej należałoby wpierw skierować do przedsiębiorcy prowadzącego sklep pisemne wezwanie do zapłaty (do zwrotu należnej kwoty) listem poleconym najlepiej za potwierdzeniem odbioru, zakreślając krótki termin na zwrot zapłaconej ceny (np. 3 lub 7 dni), podając nr swojego rachunku bankowego oraz zastrzegając, iż w przypadku niedokonania zapłaty w powyższym terminie, zmuszony będę skierować sprawę na drogę postępowania sądowego, bez dodatkowej notyfikacji, co pociągnie za sobą dodatkowe, a niepotrzebne koszty, których na obecnym etapie można jeszcze uniknąć. Warto też w tym piśmie odstąpić od zawartej umowy (skutek odstąpienia zgodnie z przepisami prawa jest taki, że strony obowiązane są zwrócić sobie wszystko co wzajemnie otrzymały. Skoro jedynie sklep otrzymał od mnie środki pieniężne to wyłącznie ten podmiot jest zobligowany dokonać stosownego zwrotu. Umowę traktuje się za niezawartą). Do pozwu należy załączyć wszelkie dowody na potwierdzenie swoich twierdzeń, m.in. wydruk zamówienia ze sklepu internetowego, wydruk korespondencji ze sklepem, potwierdzenie przelewu, wezwanie do zapłaty itd., a zatem wszystko co będzie wskazywać na zasadność mojego roszczenia. (Problem w tym, że z tego co wyczytałem na forum gościa nie sposób namierzyć i adres jest nieaktualny). Dalszego opisu co się krok po kroku dzieje w sądzie sobie podaruję.

 

2) Drugim wyjściem (i wydaje się lepszym, bo dużo prostszym) jest złożenie zawiadomienia w określonej jednostce prokuratury lub policji o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oszustwa z art. 286 par. 1 KK. Tam na miejscu może okazać się, iż jest już prowadzone przeciwko oszustowi dochodzenie/śledztwo w innej jednostce i tam sprawa zostanie przekazana. Ważne jest, aby znalazły się inne osoby pokrzywdzone przez oszusta, gdyż jeżeli zawiadomienie złoży tylko jedna osoba to – w praktyce tak bywa – policja wyda postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia ze względu na brak znamion czynu zabronionego. Uznają bowiem, że jeśli ktoś nie wysłał towaru, za który kupujący zapłacił, to nie popełnia oszustwa, a po prostu nie wykonuje zobowiązania (cywilnoprawnego). Ale jeśli takich przypadków jest więcej, organy ścigania podchodzą do sprawy poważniej i często kończy się na wytoczeniu aktu oskarżenia. Oczywiście do zawiadomienia należy dołączyć wszystkie dowody transakcji, dowód przelewu itd.

 

Czyli najlepiej, aby nie tylko gadać i pisać na forum, a niech jak najwięcej osób pójdzie na najbliższy posterunek policji i wszyscy złóżmy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Jak to mówią: „w kupie siła”!

 

Na forum padł też pomysł zgłoszenia tego organom podatkowym. Myślę, że też nie jest to głupie o ile ktoś ma na to czas i ochotę.

 

Co do problemu z ustaleniem adresu to przecież konto bankowe musi być założone na prawdziwą osobę więc może tu jest droga do odnalezienia oszustów. Tak sobie przed chwilą pomyślałem, jednak nie wiem czy banki będą skore do udzielenia takich informacji. Na zapewne nie, ale organom ścigania już prędzej.

Edited by Barthas2k
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To teraz ja się znowu wypowiem :P

Miałem problem z komorą HU w g36. Zginęła mi taka tycia część, której nigdzie nie można dostać. Jedyną opcją było kupienie nowej komory. Znalazłem jako pierwszą w gunsporcie. Już od ponad 2 lat znam ten sklep( od złej strony). Jakież było moje zdziwienie! Zamówiłem komorę w poniedziałek( za pobraniem). Dzisiaj dostałem paczkę :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam ! Odebrałem dzisiaj paczkę od kuriera z tej firmy. Zapłaciłem 410 zł za pobraniem. Niestety przez pośpiech nie sprawdziłem paczki przy kurierze tylko wziąłem i otworzyłem po pół h. Zamiast cm.028 dostałem coś z platikowym GB, a okulary bolle, i dodatkowy magazynek to można pomarzyć. Zadzwoniłem do kuriera i powiedział że jutro może przyjechać i spisać protokół, tylko nie wiem czy mi odda pieniądze czy po prostu zabierze paczkę z powrotem i pieniędzy nie zobaczę. Piszę teraz, bo nie liczę na odpowiedź ze sklepu.

 

GUNSPORT.PL - OMIJAĆ TYCH OSZUSTÓW.

 

Gunsport odpisał. Szok. Zaraz zobaczymy co z tego wyniknie, będę pisał na bieżąco czy coś się zmienia, jeżeli kogoś to interesuje dalej.

Link to post
Share on other sites

"Witam ! Odebrałem paczkę od kuriera w której nie było rzeczy których zamówiłem. Jeżeli nie dostanę odpowiedzi na maila, lub jakiegokolwiek kontaktu, sprawa ląduje na Policji. Niestety dopiero teraz przeczytałem opinie o Państwa sklepie. Nie dostałem nawet paragonu. Śmiech na sali normalnie. Czekam na kontakt do jutra, jeżeli takowego nie będzie dostaną Państwo wezwanie do sądu za oszustwo." - To napisałem ja do nich.

 

A to odpisali:

"Witam

co znaczy że nie otrzymał Pan rzeczy które Pan zamawiał ? Proszę o szersze opisenie czego Pan nie otrzymał."

 

Napisałem czego brakuje i w ogóle. W czwartek odpisałem im. Do dziś brak jakiegokolwiek kontaktu. Wątpię że jakiś skutek będzie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam Was :icon_exclaim: :icon_exclaim: :icon_exclaim:

Około 10.05.2013 zamówiłem w airsoftextrime.pl dwa magi real cup do ak i okulary ochronne bolle. Jak większość z Was po tygodniu zacząłem się martwić i znalazłem ten wątek, po którego lekturze spisałem zamówienie na straty i szczerze mówiąc zapomniałem o sprawie, bo zamówiłem drugi raz w innej firmie. Dziś ku memu zaskoczeniu przyjechał kurier siódemki i przywiózł mi moje zamówienie. Dokładnie to co zamawiałem :icon_eek2: . A więc po 2 miesiącach dotarło. Więc jest szansa, że i Wy dostaniecie swoje zamówienia.

 

JESZCZE JEDNA WAŻNA SPRAWA!!

Adres nadawcy, jak mam na liście przewozowym:

TABU

Konopnickiej 6

09-100 Płońsk

tel kontaktowy 505513007

Dajcie znać, czy coś pomogły te dane.

Edited by inquinabor
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...