Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JW Komandosów (dawne 1PSK)


Recommended Posts

A propo tej kamizelki. Podczas rozmowy na stoisku JWK w Muzeum WP usłyszałem, że nieprawdą jest, jakoby Grizzly były prezentem od JW2305, żołnierz wyjaśnił, że wszystkie zostały zakupione przez Pułk.

 

Ktoś jest w stanie to wyjaśnić? Może w AON koledzy pytali o pochodzenie ww. sprzętu?

 

 

Z innej beczki. Broń obecna na wystawie 16.11. była tylko do oglądania, czy można było swobodnie wziąć do ręki dowolny egzemplarz?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Mati13k

Cóż, niech lepiej wypowie się ktoś, kto sprzętem zajmuje się zawodowo co do tych Grizzly. Niestety nie ma się co oszukiwać, w DWSie widać taką, czasami niezdrową, rywalizację. 1.PSK (dawniej) na ogół dostawał w dupę sprzętowo, to żadna nowość co z nim robiły Wojska Lądowe i sztabole. Czasami żołnierze mogą się nie przyznać od jakich "dobroczyńców" co dostali. ;)

Link to post
Share on other sites
@Azur - i co, dowiedziałeś się, czy ta kamizelka, którą podałeś to kontrakt?

 

 

Ten model kamizelki był testowany w JWK kilka lat temu. Posiadam jeszcze kamizelkę testową która różni się trochę od tej na allegro. Kamizelki nie weszły na standardowe wyposażenie naszej jednostki ale są kupowane w seriach z puli na doposażenie tych wyjeżdżających na misję. Kamizelki były kupione prywatnie przez kilku z nas bo chcieli nas doposażyć w jakieś kamizelki niewiadomego producenta. Potem się jednak okazało że zostały nam dokupione i dosłane na miejsce dokładnie te same.
Link to post
Share on other sites

Macanie było dozwolone :)

 

Pytałem, bo po akcji z 11.11. gdzie jeden ze wskaźników laserowych znaleziono na stole zamiast na karabinku, a tłumik od USP był nakręcany/odkręcany/rozkręcany x razy (często ludzie nie mogli go zamocować i zostawiali odkręcony, w końcu gdzieś go wcięło i odnalazł się po dłuższej chwili) jeden z żołnierzy stwierdził, że następny raz to chyba w gabloty wszystko włożą.

Link to post
Share on other sites

 

Mam pytanie odnośnie żołnierzy z tych zdjęć. Głównie chodzi o tych na I zdjęciu.

Co to za mundury to znaczy że multicam to wiem tylko pytanie czyjej produkcji Miwo Military Lubliniec czy Praszka a może jeszcze coś innego?

Następna sprawa do kamizelki nie potrafię ocenić czy jest to 'TERMIT' ; "ORLIK" a może Currahee SIOUX QR ? Byłbym wdzięczny również za pomoc w tym temacie.

Hełmy to chyba MICH TC 2002 w Coyote Brown?

 

I na razie ostatnia sprawa dotycząca broni, dobrze widzę że żołnierz po lewej ma M4? Bo ten po prawej wnoszę po kolbie że ma HK416.

 

Generalnie będą wdzięczny za informację na temat sprzętu z tego zdjęcia albo ogólniej dotyczące sprzętu JWK używanego w Afganistanie w konfiguracji z mundurem w kamuflażu "Multicam".

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Mati13k myślałem że może ma ktoś więcej zdjęć tego typu i wie co to za kamizelka w takim razie zadam inaczej pytanie. Jeżeli chodzi o rekonstrukcję to do munduru w kamuflażu Multicam (rozumiem że używają tych z Miwo Military Lubliniec (spodnie + bluza lub combat shirt) powinna jaka być kamizelka oraz w jakim kamuflażu (generalnie czego najczęściej używają) Termit czy Orlik? A jeżeli Termit to czy z tymi kieszeniami na dodatkowe wkłady na boki?

 

Mam nadzieje że pomoże ktoś kto dłużej siedzi w temacie JWK.

Link to post
Share on other sites

Mundury:

-Miwo (P/L)

-Kama (Suez)

-CP (jak ktoś ma fantazję)

Szpej wszelaki:

-kamizelki (Miwo, Lubawa, NFM, jeszcze chyba jest MOT Janysportu)

-pasoszelki Miwo/Janysport

-kabury Iwo-Hest

-buty- co kto chce to kupuje/nosi przydziałowe

-noże/latarki- co kto lubi.

 

Generalnie jest duża dowolność w dobieraniu ekwipunku, co było w tym temacie n razy pisane.

Link to post
Share on other sites

Noże/latarki - co kto lubi, z nastawienie na Surefire G2, które dostali razem z HK416.

Pasoszelki - najkoszerniejsze będą chyba zrobione z szelek JACKO i pasa RATS. Na wystawie w AON właśnie taki secik w MC leżał.

MOT Janysportu to staaare oporządzenie, widywane na zdjęciach sprzed wielu lat.

Buty - Lowa Desert Elite do MC są najkoszerniejsze.

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Za ogólnie napisałeś i niezbyt aktualnie jeśli chodzi o niektóre rzeczy. Owszem, NFM można spotkać, ale teraz głównie polski sprzęt się widuje - PCty i zintegrowane od obu MIWO czy Currahee (na zdjęciach nigdy nie widziałem), mundury to chłam głównie od Lublińca przydziałowy (w końcu MIWO L wygrało przetarg na mundury DWSu w bardzo fajnym kroju - przynajmniej bluza mi się bardzo podoba). CP nigdy nie widziałem, Sueza chyba też nie.

 

Co do kabur widywałem też Safariland. Siurki na karabinkach mają przydziałowe, jeśli chodzi o latareczki. Dużo zdjęć dałem kilka postów wyżej, widać tam parę ciekawostek.

 

EDIT: Azur mnie wyprzedził z kilkoma sprostowaniami. ;)

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...