Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tłoki (aps 96, m24, aps2, vsr i inne)


Recommended Posts

Witam. W zasadzie to bardziej pasuje do komisu ale tutaj zagląda większość użytkowników snajperek a nie tam :)

 

Otóż tak wygląda sprawa:

 

Jeśli zbiorę 10 osób chętnych na tłok (na jeden rodzaj, żeby serię już puścić na maszynę) to mogę wykonać. Jak sprawa się prezentuje:

 

Przykładowo tłok do warriora wykonam z aluminium (nie byle gówno tylko ciągnięte aluminium konstrukcyjne, nie znam numerku ale zapewniam że bardzo wysokiej jakości i o parametrach odpowiednich na tłok), po bokach będą szczeliny wyfrezowane (3 lub 4). Masa takiego tłoka będzie wynosiła około 15-18g czyli mniej niż laylax. Przystosowany do montażu nie o-ringa ale głowicy tłoka do aps96 (taka jak w maruzenie). Wymiary dostosowane do sprężyny dedykowanej laylaxa z minimalnymi luzami (u mnie, w VSR jest to 0,5mm) lub mniej jeśli stwierdzę że działa prawidłowo. Luz między ścianką cylindra a tłokiem poniżej 0,2mm. Gwarancja że wytrzyma sprężynę m170. Jeśli uda się dopracować technologię tłoki będą anodowane i barwione (dla szpanu :) ).

 

 

Ogłoszenie tyczy się też takich części jak:

 

Głowice cylindra (lejkowaty wlot, powiększona średnica wewnętrzna, polerowanie przewodu) do VSR, warrior.

 

Prowadnice bez łożyskowania (stalowe, polerowane) do VSR, warrior

 

Pod warunkiem że znajdę 10 chętnych na jeden typ.

 

Jak kształtują się ceny:

tłok to, zależnie od ilości chętnych, koszt około 60zł plus wysyłka ew 50zł jeśli chętnych będzie sporo. Inne części- jeszcze nie wiem.

 

Gwarantuję najwyższą jakość dorobionych części (sam mam dorabiane i powiem tylko że kupne LL mogą się schować). Proszę pisać w tym temacie na co ew chętni są. Pytania też proszę zadawać tutaj, będę odpowiadał wyczerpująco i w miare szybko :)

 

 

 

 

Pozdrawiam Dexter

Link to post
Share on other sites
  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Receiver niestety nie :( bo wymaga to ogromnego frezowania :/ a sam potrzebuję.

 

Teraz tak: do VSR mam w tej chwili jeden, aluminiowy tłok na zbyciu który (jesli chcesz i potrzebujesz) sobie dostosujesz. Otóż:

-na tłoku jest hamulec który jest dostosowany tylko i wyłącznie do mojej głowicy cylindra. Będziesz musiał albo zeszlifować albo odciąć.

-tłok waży niestety 48g bo jeszcze go nie ponawiercałem. Mam zamiar się za to wziąć ale nie było mnie ostatnio w domku kilka dni.

 

 

Kwestia głowicy:

tu mniejszy fart gdyż w tej chwili nie mam żadnej na zbyciu i musiał bym załatwić tych 10 chętnych. To samo tyczy się prowadnicy chyba że (tu nie mogę obiecać na razie nic) złapię kontakt do innego znajomego tokarza :D

 

Cylindry na razie nie są brane pod uwagę, z toczeniem tego sa problemy (cienkie ścianki) a z kolei z rury ciągniętej można wykonać ale nie mogę odszukać takiej o stosownych wymiarach.

 

 

 

EDIT: zapomniał bym a to ważne. Przy tłoku do VSR trzeba zaznaczyć czy ma współpracować ze stockowym mechanizmem spustowym czy też z zero triggerem!

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

W tej chwili szukam chętnych. Problem jest taki że nie opłaca mi się zamawiac za kazdym razem 2 szt głowicy, 3 tłoków i 2 prowadnic :/ wolał bym zamówić np 10 prowadnic, 10 tłoków i 10 głowic :D ale na to musze miec chętnych.

 

Szukam jeszcze innego tokarza znajomego na miejscu u mnie (w Krk) i mam nawet namiar ale na razie nic pewnego.

 

Koszt głowicy około 40zł a prowadnicy około 30zł. Z tym ze to może troszkę potrwać bo muszę przemyśleć, rozrysować, zamówić, odebrać i dopieścić. Konkretnie rysunki mam tłoków i głowicy do VSR a pozostałe części muszę porysować.

 

Pacy: ten tłok do VSR prawdopodobnie niebawem będzie przefrezowany więc nie zapowiada się to źle.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Tłok spoko, i tak potrzebny mi jest do ZT. A znając życie i tak pewnie będe przerabiał końcówkę.

Jak znajomy się podejmię to może recivera dorobi ale koszty raczej duże 200-300 pln.

Powalczę też z lufami zewnętrznymi (to akurat w miarę proste).

Cylindrów raczej chyba się nie da łatwo dorobić i będzie trzeba zbierać na ten PDI.

Myślę też nad ZT z PDi jest w miarę prosty do skopiowania, jak coś się uda w tym kierunku to dam znać..

Hmm za pół roku będzie można sklep netowy otworzyć z częściami do vsr made in poland :D

Link to post
Share on other sites

W VSR nie ma jako takiej głowicy tłoka. Tłok i jego głowica to jedna część. W warriorze jest odmiennie. Podsumowując:

 

Na dzień dzisiejszy chętni na poszczególne części:

 

Pacy: tłok, prowadnica, głowica cylindra do VSR

Xel20: głowica cylindra do VSR

Sebciu: prowadnica i głowica do VSR

Boberwax: tłok i prowadnica do warriora

Yautja: tłok, prowadnica i głowica do VSR.

 

Czy coś przegapiłem?

 

 

 

Jutro zapodam ostateczne fotki tłoków do VSR i warriora tzn jutro jadę na wiercenie (zamiast frezowania).

 

EDIT: kiedy przetestuje ile wytrzymują tłoki z teflonu dodam je też do oferty.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Ja mam czas i mogę poczekać na 10 osób na części do VSR.

Pacy daj znać jak byś coś wiedział na temat luf i zt.

A mam takie pytanie wie ktoś ile dokładnie ma srednica lufy w g-spec'u i jaki jest to gwit, bo linijką (brak suwmiarki) wyszło mi chyba 28mm i ścianka 1mm-mogłem pomylić bo mierzyłem to ze 2 to temu.

Link to post
Share on other sites

Te moje aluminiowe tłoki powinny wytrzymac bez problemu 190 ale zaznaczam że nie miałem nigdy w rekach takiej i nie mogę przetestować. m170 bez mrugnięcia okiem, za 190 nie odpowiadam ale biorąc pod uwagę jakość materiału i wykonania powinno wytrzymać.

 

 

W kwestii luf i ZT: nie wykonuje i na razie nie planuję.

 

 

Gwint w lufie zewnetrznej to M30 x 1mm z tego co wiem ale nie dam głowy. Średnica zew: 30mm, ścianki 1mm.

Link to post
Share on other sites

Ujmę to tak: RESPECT!!! ;)

 

Wygląda nieźle. Daj jeszcze znać jak to sprawdza się w praktyce ;P.

 

Ja zacząłem myśleć nad zrobieniem stalowej rączki do przeładowania. Jakiś paln mam ale co ztego wyjdzie zobaczę jak dopiszą mi fundusze na materiał i robociznę bo w domu nie mam warsztatu ślusarskiego ^^.

 

ps. wszelkie fotki części i akcesoria do vsr możesz uploadować do galerii której adres podesłałem Ci kiedyś na pw i linkować to tutaj. zaoszczędziło by to nam reklam ;P.

Edited by xel20
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...