Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o produktach) #2


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak przy okazji pytania:

Pady z Miwo pasują spokojnie do Helikona, gdyby ktoś szukał czegoś lepszego niż karimata

Havoc - thx za info o wkładach Miwo do Helikona.

 

 

Renata:

1. Fajny katalog złożyliście - brawo. Wreszcie można zastanowić się co robić z pieniędzmi, bez wchodzenia na stronę.

2. Pytanie do pasa RATS, bo go w katalogu wreszcie oblukałem:

- czy jest to pochodna pasa górskiego 2-3-4?

- jw. jest prawdziwe, to rozumiem, że z przodu 2 rzędy plsów, a z tyłu 4?

- czy do kompletu musimy dołożyc zwykły pas? Bo na fotce jest on sparowany z pasem ewakuacyjnym.

- takie dwa dyndzelki, to suwaki od zamka do wsuwania wkładu?

- wkłady piankowe będa w komplecie, czy pas można używac bez wkladu?

 

 

Przepraszam, ale mamy tyle zamówień, że nie tylko zapomniałam o zobowiązaniu. Chwilowo z powodu "zarobienia" mam problem z ustaleniem własnego nazwiska .

 

Podsunę patent. Facet był zawodowym podoficerem kupę lat. I jak wybuchła IIwś dostał awans na oficera. Salutując zawsze zachowywał się jak podoficer. Więc kumpel na dłoni permanentym pisakiem zapisał mu stopień (kapitant) i gdy tamten podnosił rękę, zawsze już wiedział jaki ma obecnie stopień ;)

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich.

Zainteresowany jestem kupnem TAJ'a z miwo, lecz nie znalazłem żadnych opinii na temat tej kamizelki. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś kto posiada takową kamizelkę wypowiedział się o niej.

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem tej kamizelki.

Jedyną w zasadzie wadą, moim skromnym zdaniem, są pasy ramienne ze zwykłej taśmy, co powoduje lekki dyskomfort przy dłuższym noszeniu. Do wyeliminowania poprzez zamówienie kamizelki z ramionami od "Chińczyka" (przynajmniej kiedyś istniała taka możliwość) bądź też noszenie kamizelki na balistycznej. Sam oceń, co wygodniejsze ;-)

Do plusów zaliczyłbym:

- opalsowany pas biodrowy;

- dodatkowy panel piersiowy z możliwością schowania (jak kto nie lubi) - zwiększona powierzchnia nośna w porównaniu ze zwykłym chestem;

- mimo wszystko spory komfort noszenia, tyrałem w tej kamizelce po ładnych kilka godzin i w zasadzie nie odczuwałem większego dyskomfortu, pomimo braku comfort-padów.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze trzy rzeczy wyróżniające się z tłumu kieszeni i ładownic.

1. panel dowódcy/minera i pochodne. Być może obalę kilka mitów, które usłyszałem od kolegów po pierwszym kontakcie z tym wynalazkiem. Grubość: niektórzy uważają, że jest to dodatkowa warstwa pod ładownicami. W moim odczuciu (i wizualnie) nie jest to żadnym problemem. Cała kieszeń jest może grubości grubszego telefonu komórkowego. Sztywność: część osób zarzucała, że po otwarciu ta "półeczka" się ugnie pod ciężarem ładownic. Zwykle panel jest u mnie nieodłączną częścią "zestawu" wypadowego i ze względu na wygodę korzystania znajduję się po lewej stronie kamizelki - czyli tam gdzie większość ładownic. Bez problemu utrzymuje on sztywność z przypiętymi i pełnymi ładownicami 3xAK + 2xAK. Mowa o panelu małym. Duży panel miał jeden z moich znajomych - nie wypowiadał się o nim negatywnie, jednak nie mogę potwierdzić tej opinii :) Sam panel jest wygodny do przenoszenia drobiazgów typu długopisy, krzesiwo, izolka - w przypadku gdy nie zamierzam korzystać z niego - klucze, telefon i dokumenty.

2. apteczka osobista - sprawdzona w akcji. Na pierwszy rzut oka nieduża lecz bardzo pojemna. Nie będę się rozpisywać co w niej aktualnie noszę (jak ktoś zainteresowany to PW), ale w tej chwili mam w niej o wiele więcej rzeczy niż inni mają w klasycznych apteczkach i pozostaje jeszcze sporo miejsca pod inne rzeczy. Sam panel wewnętrzny wygodny w wyjmowaniu - apteczkę noszę na plecach i nie mam problemów z wyjęciem go. Większe rzeczy typu koc ratunkowy, maseczka i odkażacz do rąk można nosić w kieszonkach na kieszeni (zewnętrzna mniejsza i wewnętrzna większa, płaska). Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę, to na rozmieszczenie rzeczy w apteczce, ponieważ zginając panel na pół, możemy mieć problemy ze złożeniem (grubość) i wsadzeniem go z powrotem do kieszeni). Na bocznym obszyciu dodatkowo noszę kieszonkę z opatrunkiem osobistym i Identyfikatorem Medycznym.

3. klipsy do magazynków. Bardzo ciekawa rzecz i dobrze wygląda :) Na wstępie tylko powiem, że trzeba się nieźle pobawić w domu na spokojnie by spiąć magazynki - na polu możemy mieć z tym nie lada problem, by magazynki nie miały luzów. Dodatkowo potrzebny jest klucz imbus do spięcia magazynków (sprytny, banalny mechanizm :) ). Pasuje do magazynków AK47 i tych z Beryla. Jak będę mieć okazję przetestować na innych to napiszę, ale spinki powinny pasować do wszystkich magazynków z podobną szerokością i grubością dzięki swojej regulacji (nadmiar paska).

Jedyna ważna uwaga co do shingla dedykowanego na łączone magazynki do AK - spięte magazynki od AK47 ze względu na swój wygięty kształt po spięciu bardzo ciężko wchodzą i wychodzą do tego shingla! Kieszeń ta jest bardziej dedykowana pod magazynki od Beryla, które są prostsze i tym wygiętym końcem nie wbijają się w bok ładownicy. Jeżeli ktoś będzie chciał korzystać z tej ładownicy pod AK47, będzie musiał się liczyć z trudnościami. Pomocne może okazać się usunięcie gumki (ściągacza) trzymającej magazynki w ładownicy + rozepchanie ładownicy.

Na koniec jeszcze jedna uwaga dla osób korzystających z krótkich magazynków do AK - pasują one do ładownicy pod magazynki z SWD (podwójna). Mają lekkie luzy i leżą na przedniej części (patrząc od strony lufy karabinu gdy magazynek jest wpięty).

Edited by __Havoc__
Link to post
Share on other sites

Havoc - thx za info o wkładach Miwo do Helikona.

2. Pytanie do pasa RATS, bo go w katalogu wreszcie oblukałem:

- czy jest to pochodna pasa górskiego 2-3-4?

- jw. jest prawdziwe, to rozumiem, że z przodu 2 rzędy plsów, a z tyłu 4?

- czy do kompletu musimy dołożyc zwykły pas? Bo na fotce jest on sparowany z pasem ewakuacyjnym.

- takie dwa dyndzelki, to suwaki od zamka do wsuwania wkładu?

- wkłady piankowe będa w komplecie, czy pas można używac bez wkladu?

 

Pas RATS nie jest pochodną pasa górskiego.

Pas RATS ma z przodu i tyłu trzy rzędy taśm.

Do kompletu trzeba dołożyć jakiś pas (np. standardowy, PSE albo co kto tam ma, bo prawie wszystko pasuje).

"Dwa dzyndzelki" to języczki suwaków do kieszeni na wkład balistyczny/piankę.

Wkłady piankowe są w komplecie. Pasa RATS można używać bez wkładów (formalnie nie ma zakazu ;-) ), ale lepiej z wkładem (można dociąć z karimaty).

 

Grupa naszych żołnierzy pojechała w pasach RATS z szelkami JACKO uszytymi z cordury w MULTICAM na NATO exercise JACHAL STONE 2009 do Chorwacji.

 

Podsunę patent. Facet był zawodowym podoficerem kupę lat. I jak wybuchła IIwś dostał awans na oficera. Salutując zawsze zachowywał się jak podoficer. Więc kumpel na dłoni permanentym pisakiem zapisał mu stopień (kapitant) i gdy tamten podnosił rękę, zawsze już wiedział jaki ma obecnie stopień ;)

 

Dzięki za radę. ;-) Na prawej napisałam: RENATA MICHALIK, na lewej: WSZYSTKO PRZEMIJA, NAWET NAJDŁUŻSZA ŻMIJA.

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

Dzięki ma jasnośc co do RATa i zostało mi już tylko zbieranie kasy ;)

 

A w katalogu wydaje mi się, że macie pomylone fotki KP-12 i KSP-12.

Bo wynikało by z nich, że camelbak jest kwadratowy i wchodzi do tylniego panelu na wysokości nerek. I że szelki nośne zastapiono modułowym panelem. A z fotek wynika coś innego.

Ta pustyna z pełnymi plecami to KSP-12 (podpis KP-12)

A pantera z szelkami i małym kwadratowym modułem to KP-12 (podpis KSP-12)

Link to post
Share on other sites

Pomylone. Już za to "oberwał" winny. Nawet mieliśmy pomysł na konkurs w stylu:"znajdź 7 błędów w katalogu MIWO" a dostaniesz nagrodę. Bren, popsułeś zabawę ;-) .

 

Tym, którzy od razu uderzą w dzwon braku profesjonalizmu, tłumaczę: katalog nie był robiony przez profesjonalistów. Większość ekipy to byli bardzo zdolni młodzi ludzie po raz pierwszy coś takiego robiący, zarywający noce aby skończyć na czas. Tylko na sam koniec "wszedł" informatyk aby "połamać" strony dla drukarni.

W przyszłym roku następny katalog będzie lepszy.

Link to post
Share on other sites

Ja mam camel od Miwo i jakoś całości jest całkiem przyzwoita izolacja działa dobrze i nawet w Czarnogórze przy 40 C woda wewnątrz była chłodna. Problem sprawiają niedoróbki, trzeba było korygować otwór na wlot wkładu i dorobić końcówki pasków by się nie rozplątywały. Ogólnie mocne 4+.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Moj stary plecak (Targus :-F )powoli ale nieodwolalnie dogorywa i od dluzszego czasu szukam nastepcy. Jako ze staram sie wspierac rodzimy przemysl wybor padl na BAKTRIAN 2 z cordury. Przejrzalem juz net i opinie o tym plecaku ale moze ktos sie dodatkowo wypowie na temat jakosci wykonania , wygody uzytkowania - zakladam ze mialby to byc plecak do miasta(czasem laptop +kanapki , czasem laptop + duzo papierow) jak i czasami w teren. Kilka pytan. Jak to jest z uzytkowaniem "pecherza" - czytalem ze "lata" po wewnetrznej kieszeni? W zwiazku z tym pytanie - moze naszycie pals-ow wewnatrz byloby dobrym pomyslem ewentualnie mocowanie pech. wewnatrz w prostym pokryciu stabilizowanym rzepami ? Czy wewnetrzna kieszen dobrze stabilizuje laptopa 17' ? Pytanie do MIWO - czy mozliwe byloby naszycie w zewnetrznych kieszeniach siatkowych organizerow zapinanych na zamek blyskawiczny (wielkosci paszportu , malego notesu itp. )? Czy calosc bylaby dostepna w cordurze CB ? Moze gnebie pytaniami ale wole sie upewnic zanim wydam 500 zl (plecak + dodatkowe kieszenie). Dzieki za odp.

Link to post
Share on other sites

Co do camelbaka - też go posiadam i nie miałem z nim żadnych problemów. Za pierwszym razem, żeby wsadzić otwór z pęcherza w otwór w pokrowcu trzeba było się trochę pomęczyć, ale generalnie bardzo dobrze wykonana rzecz. Wygodnie mi się nosi czy to na kamizelce, czy to pod nią. Pas piersiowy nie przeszkadza mi w dostępie do ładownic/kieszeni.

 

Co do plecaka, to tak jak napisał kolega powyżej. Warto by Miwo zainteresowało się sprawą pęcherza (skoro plecak jest przystosowany do niego). Mnie też zastanawiało jak to będzie, gdy w plecaku nie ma otworu trzymającego wlew pęcherza, czy nie będzie on się zsuwać na dół, tworząc niewygodną "wypukłość". Warto by przyszyć wewnątrz chociażby zwykłe ściągacze za które można by wsadzić pęcherz, tak by nie zsuwał się on na dół.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie powyższe uwagi są słuszne i - o ile nie mamy "klęski urodzaju" na zamówienia- bez problemu wprowadzamy tego typu zamiany na życzenie klientów. Wprowadzenie ich jednak do standardowych produktów wiązałoby się z podwyżką ceny, a to już nie jest takie fajne :-P . Zobaczymy jednak co da się zrobić jak tylko przepchniemy "korek" z zamówieniami i wywiążemy się z zobowiązań przetargowych.

 

Po uspokojeniu się sytuacji z zamówieniami wprowadzimy do sklepu internetowego kombinezon trudnopalny po bardzo przyzwoitej cenie :-P . Leży, pachnie i czeka na sesję fotograficzną ;-) .

Link to post
Share on other sites

Takie pytanko - jest szansa na zawieszenia do broni zintegrowane z systemem QR?

 

http://www.shootercbgear.com/product_info....products_id=974

 

Coś w tym stylu

 

Jeżeli będzie na to zapotrzebowanie to nie ma sprawy.

 

 

Czy magazynki AK/Beryl spięte spinkami do magazynków wejdą do ładownicy podwójnej do Beryl (nie chodzi mi o shingle)?

 

Ładownice na 2 magazynki mają wewnątrz przegrodę. Jeżeli Pan, składając zamówienie w "komentarzu" poprosi aby nie wszywać przegrody i poinformuje nas, że to ma być ładownica na spięte magazynki, to również nie ma problemu (musimy ją wtedy nieco poszerzyć :-P ).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...