Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o produktach) #2


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak patrzę ostatnio na ceny MIWO to powoli przestaje mnie na nie stać.

Do tego jest pewien chwyt marketingowy, że każdy produkt podany jest w najtańszej konfiguracji. A cena między najtańsza, a najdroższą konfigurację to ponad 100%. Wiem, że cordura MC kosztuje, ale żeby poliester khaki był aż taki drogi? A może cordura norweska jest tylko po to, żeby cena ładnie wyglądała?

Wiem, MON wszystko kupi, byle specyfikacji odpowiadało ;)

Mam nadzieję, że cena na rogatywki i combatshirt będzie "realna" dla kupującego. Na szczęście zawsze jest konkurencja :)

Link to post
Share on other sites

Mundur "Kontraktowy" to i cena jak z kontraktu dla MONu ;] choć MON bogaty to może w kontrakcie było drożej :D

 

Było dużo, dużo taniej, ale oni zamawiali przeszło 800 szt. i rok temu dolar miał bardzo korzystny kurs.

 

Nie przejmujcie się Panowie tą ceną tak strasznie. Będzie niższa.

 

Poza tym okazało się, że MIWO MILITARY Lubliniec uszyło pierwszy na świecie kontraktowy wojskowy mundur w MULTICAM. Amerykanie otrzymali swoje mundury kilka miesięcy po tym jak w mundurach pojawili się (u nich !!) polscy żołnierze sił specjalnych.

 

Bez urazy i złośliwości ale za tą cenę można lepiej dopracowany wzór munduru kupić.

 

Ale czy kontraktowy...?

 

Do tego jest pewien chwyt marketingowy, że każdy produkt podany jest w najtańszej konfiguracji. A cena między najtańsza, a najdroższą konfigurację to ponad 100%. Wiem, że cordura MC kosztuje, ale żeby poliester khaki był aż taki drogi? A może cordura norweska jest tylko po to, żeby cena ładnie wyglądała?

 

Tak zbudowany jest system sklepu internetowego, że przy wszelkich "mutacjach" produktu mam jedynie możliwość dodawania do podstawowej, najniższej ceny.

Skąd wynika tak duża różnica cen? Najtańsze tkaniny są 15 razy tańsze od najdroższych.

Przy szyciu z cordury używamy jednej warstwy tkaniny a przy szyciu z poliestru jednobarwnego dwóch warstw czyli na produkt z poliestru wychodzi dwukrotnie więcej tkaniny niż na produkt z cordury.

Cordura w kamuflażu norweskim i w DPM leśnym belgijskim jest dlatego, że udało nam się jej duże ilości kupić po bardzo korzystnej cenie.

 

Wiem, MON wszystko kupi, byle specyfikacji odpowiadało ;)

 

Z twierdzeniem, że MON kupi wszystko byle specyfikacji odpowiadało to się kompletnie nie zgadzam. Ma odpowiadać specyfikacji, być najtańsze z wszystkich oferowanych, mieścić się w przeznaczonym na zakup budżecie i być dostarczone w najczęściej mało realnym terminie.

 

Jak patrzę ostatnio na ceny MIWO to powoli przestaje mnie na nie stać.

 

Bren, popatrz, mamy prawie identyczne spostrzeżenia. Ja jak patrzę ile muszę pracownikom zapłacić, ile za materiały, prąd, ile do ZUS i US to mnie też powoli przestaje być stać... Jasne, że - tak jak Ty- mam wybór, ja np. podnieść ceny czy zamknąć firmę. Z powodu dotacji z UE zamknąć nie mogę więc musiałam podnieść ceny.

 

Ś.p. Pan Miękinia, właściciel KAMY, też miał. Byłam razem z chłopakami ze Spec Opsa i Pawłem Janystem na konferencji jak się dowiedzieliśmy o samobójczej śmierci Pana Miękini. Ta informacja wszystkich nas zszokowała i wzięliśmy sobie ją bardzo do serca.

Link to post
Share on other sites

Ale czy kontraktowy...?

 

Umówmy się co do jednego. Kontraktowe jest to co mon zakupił i nabił na nim swoje pieczątki. To co zostało uszyte przez tą samą firmę wg tej samej specyfikacji ale opchnięte cywilom kontraktowe nie jest. Wiec jest to tylko chwyt marketingowy.

Poza tym jak dla mnie kontraktowy w polskim przypadku wyznacznikiem "lepszości" nie jest. Od lat większość sprzętu zamawianego przez mon jest syfiasty a przypadków afer kiedy kontraktowe buty się rozpadały a szpej pruł po miesiącu było wiele. To nie jest ameryka ze kontrakt jest synonimem jakości.

 

Tak zbudowany jest system sklepu internetowego, że przy wszelkich "mutacjach" produktu mam jedynie możliwość dodawania do podstawowej, najniższej ceny.

Skąd wynika tak duża różnica cen? Najtańsze tkaniny są 15 razy tańsze od najdroższych.

Przy szyciu z cordury używamy jednej warstwy tkaniny a przy szyciu z poliestru jednobarwnego dwóch warstw czyli na produkt z poliestru wychodzi dwukrotnie więcej tkaniny niż na produkt z cordury.

Cordura w kamuflażu norweskim i w DPM leśnym belgijskim jest dlatego, że udało nam się jej duże ilości kupić po bardzo korzystnej cenie.

 

Apropos systemu sklepu to przy cordurach CB i MC wybierałka pozwala wybrać taśmy polipropylenowe i system polski. Jak ktoś czyta to forum to się orientuje że te cordury są dostepne tylko w molle i z taśmami poliamidowymi. Bynajmniej tak Pani kiedyś pisała. Inni klienci mogą tego nie wiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Umówmy się co do jednego. Kontraktowe jest to co mon zakupił i nabił na nim swoje pieczątki. To co zostało uszyte przez tą samą firmę wg tej samej specyfikacji ale opchnięte cywilom kontraktowe nie jest. Wiec jest to tylko chwyt marketingowy.

 

Święte słowa.

Mundur wyglada całkiem owszem ale cena nieciekawa - 300zł za element.

Za te pieniądze można mieć choćby MTP

Link to post
Share on other sites

Czy wiadomo coś już o wstępnej cenie tegoż nowego plecaka medycznego dla 1psk? Mogą być spekulacje :)

 

Nowe plecaki medyczne są w cenach od 450 zł do 1850 zł brutto. Plecak Ratownika Medycznego PRM SEBA 1 (ten zaprojektowany przez trójcę: Iras, Jordan i ś. p. Sebastian dla 1 PSK) będzie kosztował ok 950- 1250 zł.

Najdroższy jest PRM 21 (wg. specyfikacji z Celestynowa).

 

słowo klucz :icon_biggrin: jeszcze pewnie robione przez nagie dziewice :icon_biggrin:

 

Owszem i to podczas nowiu księżyca, po drugiej stronie tęczy, małym palcem lewej nogi. Dziewice miały blond włosy i duże niebieskie oczy.Wszystko do sprawdzenia: DNA zostało na mundurach. :icon_eek:

Link to post
Share on other sites

Umówmy się co do jednego. Kontraktowe jest to co mon zakupił i nabił na nim swoje pieczątki. To co zostało uszyte przez tą samą firmę wg tej samej specyfikacji ale opchnięte cywilom kontraktowe nie jest. Wiec jest to tylko chwyt marketingowy.

Poza tym jak dla mnie kontraktowy w polskim przypadku wyznacznikiem "lepszości" nie jest. Od lat większość sprzętu zamawianego przez mon jest syfiasty a przypadków afer kiedy kontraktowe buty się rozpadały a szpej pruł po miesiącu było wiele. To nie jest ameryka ze kontrakt jest synonimem jakości.

 

Ja tam wolę się umówić "co do drugiego": KONTRAKTOWE to oznacza uszyte/wyprodukowane identycznie wg. zatwierdzonej przez wojsko specyfikacji, bez żadnych "upiększeń" i "wariacji na temat".

 

Jaeger, a jeżeli jest uszyte "przez tą samą firmę wg. tej samej specyfikacji", ale "opchnięte" żołnierzom płacącym swoimi prywatnymi pieniążkami otrzymanymi z wojska nagrodowo by sobie mundury kupili to jest "kontraktowe" czy "cywilne"?

 

Wyraźnie w cytowanej wypowiedzi wyczuwam nutkę zazdrości...

 

My tu sobie gadu, gadu a my mamy już kolejne zamówienia na mundur sił specjalnych. I nic się nie spruje i chłopaki będą wyglądali tak, że żadna laska im się nie oprze, a żołnierze amerykańscy nadal się będą "ślinić" na widok naszych specjalsów w nowych mundurach...

Link to post
Share on other sites

To to dziewice płci męskiej były :icon_eek2: ?

 

:biggrin: ... tak, tak,... i WeRt się nazywały.... :icon_razz2:

 

No toś człeku błysnął inteligencją... Przeczytaj wątek ze zrozumieniem. Mówimy o kontraktowych mundurach szytych przez nagie dziewice z blond lokami i dużymi błękitnymi oczami za pomocą małego palca lewej nogi (itd.), które własne DNA na mundurach zostawiły (jak nagie to nic dziwnego). Jakbyśmy mówili o płci męskiej to facet-dziewica nazywa się prawiczek. Dziewica z założenia jest rodzaju żeńskiego.

 

Apropos systemu sklepu to przy cordurach CB i MC wybierałka pozwala wybrać taśmy polipropylenowe i system polski. Jak ktoś czyta to forum to się orientuje że te cordury są dostepne tylko w molle i z taśmami poliamidowymi. Bynajmniej tak Pani kiedyś pisała. Inni klienci mogą tego nie wiedzieć.

 

Nieaktualne. Mamy taśmy w MULTICAM i coyote brown szer. 2 cm i są klienci, którzy takie oporządzenie zamawiają. Nie istnieje również żaden przepis, który by tego zabraniał. Są klienci, którzy do w/w koloru i kamuflażu, życzą sobie taśmy polipropylenowe.

Link to post
Share on other sites

:biggrin: ... tak, tak,... i WeRt się nazywały.... :icon_razz2:

Żeby tak od razu szczypać za szczyptę humoru w tych poważnych dywagacjach... ;)

 

To żeby nie offtopwać w najlepsze mam pytanie:

http://miwo-military.pl/?p=8.226.PT-3.F-08.MIWO-MILITARY

http://miwo-military.pl/?p=8.1323.SZELKI-%27JACKO-PLUS%27.F-16.MIWO-MILITARY

W pierwszym przypadku zmiana [system taśm przeplatanych] MOLLE na POLSKI różnica w cenie na korzyść 20mm wynosi 5zł. W przypadku Jacko tej różnicy nie ma... To błąd jakiś na Jacko czy pasie? Czy też błędu nie ma i tak po prostu ma być?

Link to post
Share on other sites

Witam, na wzrost 172 który pas będzie lepszy PT2 czy PT3? Lepiej brać 4 czy 7 podpięć? I jeszcze jedno pytanie który materiał Cordura czy Poliester lepiej spasuje odcieniem do pantery Rip Stop? Pozdrawiam

 

1. Stabilniejszy jest PT-3.

2. Liczba podpięć zależy od tego jakie szelki do pasa przypniesz: cztero czy siedmiopunktowe.

3. Jeżeli chodzi o odcień to w dziejach munduru będzie różnie, bo mundur szybciej płowieje i się spiera niż wyposażenie. Jak masz wystarczająco kasy to kupuj wyposażenie z cordury. Wytrzyma dłużej.

 

To żeby nie offtopwać w najlepsze mam pytanie:

http://miwo-military.pl/?p=8.226.PT-3.F-08.MIWO-MILITARY

http://miwo-military.pl/?p=8.1323.SZELKI-%27JACKO-PLUS%27.F-16.MIWO-MILITARY

W pierwszym przypadku zmiana [system taśm przeplatanych] MOLLE na POLSKI różnica w cenie na korzyść 20mm wynosi 5zł. W przypadku Jacko tej różnicy nie ma... To błąd jakiś na Jacko czy pasie? Czy też błędu nie ma i tak po prostu ma być?

 

Błędu nie ma i tak ma być. Pasy taktyczne w systemie 2,5 cm są szersze (jak kto woli, wyższe aby się z obwodem nie myliło) niż w systemie 2 cm. Stąd różnica cenowa. Po prostu na pasy w 2,5 cm wychodzi więcej materiału. Tego problemu nie ma z szelkami JACKO. Na tej samej powierzchni mieści się raz mniej raz więcej pasków. Tylko z pasami taktycznymi był problem, bo dla systemu 2,5 cm trzeba było większej powierzchni w pionie.

Link to post
Share on other sites

Ja tam wolę się umówić "co do drugiego": KONTRAKTOWE to oznacza uszyte/wyprodukowane identycznie wg. zatwierdzonej przez wojsko specyfikacji, bez żadnych "upiększeń" i "wariacji na temat".

 

Jaeger, a jeżeli jest uszyte "przez tą samą firmę wg. tej samej specyfikacji", ale "opchnięte" żołnierzom płacącym swoimi prywatnymi pieniążkami otrzymanymi z wojska nagrodowo by sobie mundury kupili to jest "kontraktowe" czy "cywilne"?

 

Jaeger ma tutaj rację - produkt kontraktowy to tylko taki, który został wyprodukowany w ramach kontraktu i ew. posiada oznaczenia odbioru wojskowego lub nr kontraktu. Mundur w ofercie MM-L będzie więc sprzętem niekontraktowym, uszytym zgodnie ze specyfikacją czyli można powiedzieć "MIL-SPEC". Jeżeli mundury takie są kupowane prywatnie przez żołnierzy to nie są one kontraktowe. A co do jakości kontraktów to jak głosi stara prawda "Always keep in mind that your weapon was made by the lowest bidder" :)

Link to post
Share on other sites

Hmmm. Kontraktowy oznacza sprzęt wyprodukowany na zlecenie wojska i przez owe wojsko odebrany. Ideą owego kontraktu jest potwierdzenie poprzez odbiór zgodności ze specyfikacją. Zatem gwarantem owej zgodności jest armia. Każda inna produkcja jest produkcją cywilną i kropka, gdyż gwarantem specyfikacji jest tylko producent. Nawet jeśli sprzęt jest dopuszczony do użytku lecz pozyskany drogą samodzielnego zakupu. Proszę przyjrzeć się idei numeru NSN. Jego nadanie nie oznacza kontrastowości.

 

Edit

Szaszłyk szybszy.

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites

Ja tam wolę się umówić "co do drugiego": KONTRAKTOWE to oznacza uszyte/wyprodukowane identycznie wg. zatwierdzonej przez wojsko specyfikacji, bez żadnych "upiększeń" i "wariacji na temat".

 

Jaeger, a jeżeli jest uszyte "przez tą samą firmę wg. tej samej specyfikacji", ale "opchnięte" żołnierzom płacącym swoimi prywatnymi pieniążkami otrzymanymi z wojska nagrodowo by sobie mundury kupili to jest "kontraktowe" czy "cywilne"?

 

Wyraźnie w cytowanej wypowiedzi wyczuwam nutkę zazdrości...

 

My tu sobie gadu, gadu a my mamy już kolejne zamówienia na mundur sił specjalnych. I nic się nie spruje i chłopaki będą wyglądali tak, że żadna laska im się nie oprze, a żołnierze amerykańscy nadal się będą "ślinić" na widok naszych specjalsów w nowych mundurach...

 

Jak napisał szaszłyk: Mil-Spec. Na odczucia spowodowane mierzeniem każdego swoją miarą nie mam wpływu... Nasi specjalsi może i nie mają się czego wstydzić ale na zaślinionych specjalsów US w mundurach min. od CP bym nie liczył...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...