Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o produktach) #2


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pierwsza z nich wróciła z Afganistanu, gdzie była testowana. Po małych zmianach wprowadzimy ją do produkcji.

Druga została zrobiona bodajże wg. wskazówek straży granicznej (obsługa portu lotniczego), ale mogę się mylić bo trochę tych projektów dla różnych służb zrealizowaliśmy. Też ją wprowadzimy.

 

Więcej szczegółów później.

Link to post
Share on other sites

Mnie się projekt czapki polowej alla rogatywka z MIWO podoba, tylko w wojsku niedopuszczalna rzecz nie widzieć oczu szefa, a ze zdjęcia, do którego Pani podała link daszek zasłania dokładnie oczy modela. Zapewne to tylko efekt ujęcia. Powodzenia w kruszeniu betonu :wink:

Link to post
Share on other sites
Mnie się projekt czapki polowej alla rogatywka z MIWO podoba, tylko w wojsku niedopuszczalna rzecz nie widzieć oczu szefa, a ze zdjęcia, do którego Pani podała link daszek zasłania dokładnie oczy modela. Zapewne to tylko efekt ujęcia. Powodzenia w kruszeniu betonu

 

Jednak już gość z fotki 45 coś widzi.

Ten z 38, alb za bardzo na oczy ściągnął, albo ma za małą głowę ;)

A co do wprowadzenia rogatywki polowej w WP to bardzo wątpię. Przypuszczalnie będą ją nosili cywile z zacięciem militarnym (tacy jak ja) lub kozacy na misjach poza zasięgiem wzroku starszych oficerów.

Link to post
Share on other sites

Zaraz kozacy pani Renato. Kwestia jednostki. VIII zmiana będzie nosić wszystko, byle mieć nakrycie głowy (no chyba lepsza czapka patrolówka, czy rogatywka od kapeluszy rybackich sztuk 3, które z przydziału dostajemy:) ).

Pytanie mam, po co ta sprzączka? Z historii wiem, że stara rogatywka była też przeznaczona na zimę (była miksem rogatywki i popularnej w tamtych czasach czapki narciarskiej, podobnie jak czapka niemiecka; furażerki też wtedy miały opuszczane na uszy boki). Dziś, w wojsku zawodowym i tak przy niższych temperaturach zakłada się czarną czapkę przydziałową, albo kominiarkę. Poza tym, pamiętam, jak mając jeszcze czapkę uszankę z opuszczanymi uszami, przełożeni reagowali na opuszczanie w nich tych uszu (nawet przy mrozach do -20- kwestie estetyki wizualnej..)- więc to nie jest przeżytek? Wiem że poprzedni projekt rogatywki sprzed dwóch alt był zjechany kompletnie za innowacyjność (do czego i jam swoją klawiaturą się przyłożył), lecz teraz to po prostu wz. 37 w kamuflażu multicam, czy wydaje mi się?

Link to post
Share on other sites

Klamerka zwana przeplotką czyli sprzączka jest po to aby:

1). regulować obwód rogatywki (jak się kupi zbyt dużą albo jak komuś poroże zacznie się rozrastać),

2). po jej rozpięciu opuścić sobie "uszka" i zasłonić tak uszy jak i większość twarzy np. kiedy wiatr silny wieje i piachem w oczy sypie (taka własna wersja kominiarki; co do reakcji przełożonych na tę wersję to nie demonizujmy),

3). dla urody (rogatywki i użytkownika),

4). dla podtrzymania dyskusji, gdy braknie innych tematów,

5). w celu zachowania tradycji,

6). dla szpanu starszemu pokoleniu i lansu dla pokolenia młodszego,

 

Rogatywka pokazana na zdjęciu to jedna z kilku wersji rogatywek jakie mamy, ale ta właśnie jest niewielką "wariacją" w temacie wz. 37, lekko uwspółcześnioną.

 

Poza tym mnie się ogromnie bardzo podobają mężczyźni w rogatywkach. Od razu szyku im przybywa (i wzrostu).

Link to post
Share on other sites

A to idealna dla 10BKPAnc- bo w tych jednostkach raczej wysokich nie ma, skoro mnie przy wzroście 179cm, tylko przez moją drewnianość do pierwszej czwórki nie pchają.:P Pewnie w Lublincu, jak to w desancie wysocy też nie są.

Kiedy będzie można składać zamówienia na ww. rogatywki?

Edited by Minion
Link to post
Share on other sites

Nie mam zielonego pojęcia jakie kamizelki ma Formoza więc nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.

Kamizelka jest bezcenna tzn. cena nie została wyliczona bo nie robi się tego w zależności od humoru czy układu gwiazd lecz w wyniku wyliczeń w oparciu o koszty wynikające z produkcji, a jak czegoś jeszcze nie wprowadzamy do produkcji to szkoda mi czasu na hipotetyczne wyliczenia. Nie robi się tego z góry, a przynajmniej - z szacunku dla klienta - nie powinno.

Tkanina to cordura oliv (kontraktowa).

Link to post
Share on other sites

A to idealna dla 10BKPAnc- bo w tych jednostkach raczej wysokich nie ma, skoro mnie przy wzroście 179cm, tylko przez moją drewnianość do pierwszej czwórki nie pchają.:P Pewnie w Lublincu, jak to w desancie wysocy też nie są.

Kiedy będzie można składać zamówienia na ww. rogatywki?

 

Nie wiem. Najpierw musimy się uporać z tymi zamówieniami, które już dostaliśmy. :wink: Poza tym, wzięliśmy sobie do serca Twoje uwagi: pierwszeństwo będą mieli Ci, którzy - za okazaniem zaświadczenia lekarskiego i po wypełnieniu testu na inteligencję - udowodnią, że braki we wzroście nadrobili inteligencją :wink: :wink: :wink:

Link to post
Share on other sites

Chociaż raz jest pożytek z mojego niskiego wzrostu.:D Już lecę do Bolesławca po wyniki moich psychotestów.;) Proponuję testy pokroju "jeżeli Ala ma kota, kot ma kość, to ratusz jest większy od Ali- prawda/fałsz/nie wiem" (uwielbiam je.:D) Pani Renato, przecież nie od dziś wiadomo, że Miwo Lubliniec zawsze bierze sobie do serca opinie ludzi z forum wmasg.:D

Link to post
Share on other sites

Nie mam zielonego pojęcia jakie kamizelki ma Formoza więc nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.

Kamizelka jest bezcenna tzn. cena nie została wyliczona bo nie robi się tego w zależności od humoru czy układu gwiazd lecz w wyniku wyliczeń w oparciu o koszty wynikające z produkcji, a jak czegoś jeszcze nie wprowadzamy do produkcji to szkoda mi czasu na hipotetyczne wyliczenia. Nie robi się tego z góry, a przynajmniej - z szacunku dla klienta - nie powinno.

Tkanina to cordura oliv (kontraktowa).

 

Dziekuję za odpowiedzi :wink:

 

 

Moim skromnym zdaniem nie przypomina.

 

Hmm widać słusznie wykazali mi wadę wzroku na WKU :wink:

Link to post
Share on other sites

Chociaż raz jest pożytek z mojego niskiego wzrostu.:D Już lecę do Bolesławca po wyniki moich psychotestów.;) Proponuję testy pokroju "jeżeli Ala ma kota, kot ma kość, to ratusz jest większy od Ali- prawda/fałsz/nie wiem" (uwielbiam je.:D) Pani Renato, przecież nie od dziś wiadomo, że Miwo Lubliniec zawsze bierze sobie do serca opinie ludzi z forum wmasg.:D

 

He! He! He! Ja też je uwielbiam. Panie od psychotestów, które mnie i męża od lat badają (taki wymóg prowadzonych biznesów) sadzają nas w oddzielnych pokojach, dają testy dla różnych poziomów wykształcenia, robią co mogą aby nie zaistniała nawet możliwość wzajemnej sobie pomocy a potem przez godzinę z nami rozmawiają nie mogąc uwierzyć w to, że mamy identyczne profile psychologiczne, obydwoje wybitne zdolności przywódcze i jeszcze żeśmy się wzajemnie nie pozabijali...

 

Nowe zdjęcia kamizelki BOA:

http://www.miwomilitary.pl/?p=img.pB.635

http://www.miwomilitary.pl/?p=img.pGB.2231

Link to post
Share on other sites
jak model robi to że cały tydzień ma taki sam zarost :wink: ?
Dostępne są 3 możliwości, używając logicznego i analitycznego myślenia:

 

1)najmniej prawdopodobna

Zostały przygotowane sorty do sfotografowania i żeby się z tym za długo nie pierdzielić strzelono wszystkie foty w pół godziny.

 

2)mało prawdopodobna

Model goli się co 2-3 dni i tylko w tych dniach są robione foty. Sprzęt jest pro więc i zarost musi być pro. Ogolony dokładnie wyglądałby zbyt sztucznie, niczym w gazetkach REAL "Kup koszulę za 20.99". Zbyt zarośnięty byłby przerostem formy nad treścią i wyglądałby niczym ucywilizowany orangutan.

 

3)najbardziej prawdopodobna

To brat bliźniak modela z zdjęć z rogatywką!!!1

 

A żeby nie offtowpować. Ciociu Renatko, jaki jest obecnie "realny" czas oczekiwania na zamówienie jeżeli chciałoby się zamówić parę kieszeni z nową czapką?

Link to post
Share on other sites

Ace, model, o którego ci chodzi jest zawodowym modelem czyli należy domniemywać, iż trwałość zarostu jest jego tajemnicą zawodową. Jak zostaniesz modelem to też się dowiesz.

 

WeRT, czas wynosi od 7 do 21 dni. Wszystko zależy od tego, co w danym momencie szyjemy, co jest gotowe albo w jakiej kolejności szyć będziemy. Poza tym mamy dwa duże zamówienia na plecaki i PSE. Jeżeli komuś szczególnie zależy na terminie to najczęściej idziemy mu na rękę. Natomiast na czapki trzeba będzie na pewno trochę poczekać (ok. 21 dni a może nawet dłużej), bo tam szycie od razu idzie taśmowo i żeby się opłacało to w dużych ilościach: najpierw jeden kolorek, potem drugi itd).

Link to post
Share on other sites
Natomiast na czapki trzeba będzie na pewno trochę poczekać (ok. 21 dni a może nawet dłużej), bo tam szycie od razu idzie taśmowo i żeby się opłacało to w dużych ilościach: najpierw jeden kolorek, potem drugi itd).
Zależałoby mi na Panterze Leśnej ale czuję że najpierw pod nożyczki trafi Multicam. No nic - uzbroję się w razie czego w cierpliwość.

Dziękuję za odpowiedź. :wink:

Link to post
Share on other sites

http://www.miwomilitary.pl/ims/5d989e203f48196709224a8451810d9dB

 

Ze zdjęć wygląda to na mały plecak medyczny, kiedy można się spodziewać go w sprzedaży.

 

To mały plecak medyczny wykonany dla chłopaków z 1 PSK. Będzie w ofercie jak wrócą z działań i powiedzą co jeszcze pozmieniać.

 

Ten plecak jest w Khaki, w CB czy jakiejs oliwce ?

 

Plecak jest uszyty z cordury coyote brown (amerykańska kontraktowa), taśmy poliamidowe Pasamon.

 

Więcej zdjęć małego (nowego) plecaka medycznego:

http://www.miwomilitary.pl/ims/e97c6517026334486767140932b4513aB

http://miwomilitary.pl/?p=10.13#

http://miwomilitary.pl/ims/a518723204cc4f26dba46e96b0ec7889S

 

Aktualnie termin realizacji zamówień wynosi do 7 dni roboczych.

 

Otrzymaliśmy dostawę tkaniny nyco w kamuflażu MULTICAM. W najbliższym czasie w naszej ofercie znajdzie się kontraktowy mundur sił specjalnych. Planowany termin aktywacji produktu 11 listopada.

Szyjemy pierwsze polary koloru coyote brown ze wstawkami z nyco w kamuflażu MULTICAM.

 

Do czasu przystąpienia do realizacji kolejnych zamówień przetargowych codziennie będziemy aktywować nowe produkty.

Edited by Szaszłyk
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Producent dzianiny na combart shirty zameldował, że ma już gotowy właściwe odcienie dla nas. W przyszłym tygodniu powinna do nas dotrzeć.

 

Polary powinniśmy szyć 1-2 tygodnie (musieliśmy przestawić część maszyn więc chcemy polary szyć "na raz"). Dokładną datę podamy wkrótce.

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...