Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cylinder - typ ma znaczenie! Patrz pierwszy post !


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 617
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam Cymke 045 po tuningu, układ strzykawka i szukam cylindra do tego. Aktualnie mam lufe promyka 300mm, cylek typu 0 (czyli najgorsza konfiguracja) i na m130 Guardera mam tylko 420fps, mimo dobrej szczelności. Na głowicy cylindra mam doczepione sorbo około 4mm. Szukam cylindra do takiego zestawu, nie bardzo wiem, jak ugryźć dobrze ten temat.

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Też ostatnio bawiłem się z sorbo różnej grubości i twardości ponieważ moją Specnę mam mocno wysiloną. Sorbo tej grubości potrafi wciąć 30 fps i więcej. Można się ratować takim czymś jak pokazane na tym filmie :

Z tym że wygodniej się to robi stożkowym kamieniem szlifierskim w wiertarce. Ale to odzyskanie jakichś 10-12 fps.

Lepiej się sprawdza i spełnia swoje zadanie guma od szewca :icon_lol: lub z Castoramy o grubości 3 mm. No i to powiększenie otworu. Praktycznie fpe-sy wracają do normy.

Aha. No i cylinder typu 2 w Twoim przypadku będzie ok. Nie baw się w liczenie milimetrów sześciennych.

Edited by Rych33
Link to post
Share on other sites
akaś konkretna firma? Bo z tego co czytam to różnice między takimi samymi typami cylków są dość duże

 

Lonex/Prometheus - Kup typ0, zmierz pojemność roboczą cylindra i dopasuj do lufy oraz kulek - to istotne jeśli chcesz uzyskać dobrą celność. Dopasowujesz nawiercając cylinder w odpowiednim miejscu.

 

Jak wyżej, sorbo zabiera fps'y. W sumie nie wiadomo dlaczego, bo to nie jest kwestia pojemności cylindra. Przy montowaniu zderzaka o tej samej grubości i kształcie, ale ze zwykłej gumy nbr wszystko w normie.

 

Tak jak Rych pisze, wycięcie większego otworu w sorbo daje pozytywny efekt.

 

@Rych, ale w Castoramie sprzedają zwykłą gumę nbr. Nie wiem jakiej twardości, jednak w necie zamawiałem nawet 40ShA i była twarda, nie nadawała się zbytnio jako zamiennik dla sorbo. Już silikonpady są lepsze, tak samo trwałe, a nieco bardziej miękkie.

 

Poza tym, sorbo nie jest zbyt dobrym materiałem na zderzak. Fakt, ma dobre właściwości amortyzujące tłok, ale szybko ulega zniszczeniu. Poza tym Sorbopad od Scatterplot różni się od oryginalnego Sorbothane'u sprowadzanego ze stanów. Ten drugi jest lepszy.

Link to post
Share on other sites

Robiłem kiedyś taki cylinder. Coś pomiędy typem 1 i 2 do lufy 407 mm. Napiłowałem się jak głupi, a efekt mizerny. Nie zauważyłem żadnej poprawy celności i zasięgu w porównaniu do cylindra typu 2.

Gra nie warta świeczki.

Link to post
Share on other sites

Bardziej brałbym pod uwagę zmniejszenie przepływu powietrza niż to, że spłaszczone przez tłok sorbo zatyka otwór w głowicy. Zatykać może i zatyka, ale po strzale, po sprężeniu i wpompowaniu powietrza do lufy.

 

Nie chce mi się teraz szukać, ale jest taka głowica tłoka z wystającym bolcem - ciekawe czy to by coś zmieniło.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
Sorbo pod naciskiem glowicy tloka sie spłaszcza

 

Bardziej brałbym pod uwagę zmniejszenie przepływu powietrza niż to, że spłaszczone przez tłok sorbo zatyka otwór w głowicy. Zatykać może i zatyka, ale po strzale, po sprężeniu i wpompowaniu powietrza do lufy.

 

Jeśli tłok ma spłaszczyć sorbo to już po strzale, kiedy tłok wykona pełny cykl i spocznie na zderzaku ściskając go. Kiedy tłok kończy cykl, jest już po strzale, a całe powietrze jest dawno wpompowane w lufę. Więc nacisk tłoka/głowicy tłoka na sorbo nie ma tu żadnego znaczenia.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Panowie jaki konkretnie kupić cylinder prometheusa do lufy tej samej firmy o długości 363 mm, te cylindry mają dziwne oznaczenia i tak cylinder o oznaczeniu jako TYP-C jest do luf o długości 301-400mm, natomiast cylinder o oznaczeniu D jest dla luf o długości 251-300mm. Sprężyne mam Rocket SP130 na stan dzisiejszy mam 480fps przy cylindrze typ2 firmy SHS, używam kulek G&G 0.30 do tego flathop od Modyfi. W końcowej fazie lotu kulek robi mi sie piuropusz, nadmienie iż przed każdym sezonem wymieniam sprężynę i wszystkie oringi oraz uszczelki, smary. Wcześniej używałem sprężynę od Guarfera Sp130, teraz dałem szanse firmie Rocket.

Bardzo chciał bym podnieść powtarzalność strzałów na maksymalnym dystansie.

Edited by jarekfn
Link to post
Share on other sites

Tak to ten cylinder :icon_smile:

 

No i ok, dzięki za odpowiedż, cylinder zamówiony tu:https://deltashop.pl/p/533/33470/ultimate-cylinder-typ-2-mp5-301-400-mm-16599-cylindry-czesci-gearboxa-czesci-replik-elektrycznych-air-soft-gun.html

 

Wyszedł najtaniej wraz z przesyłką.

 

Zauważyłem że sklepy je różnie opisują, ale to chyba ciągle ten sam cylinder.

Edited by jarekfn
Link to post
Share on other sites

Może kogoś to zaciekawi. W tym roku kupiłem dwa cylindry Promyka, jeden w GF drugi z HK. Ten z GF ma gorszą polerkę w środku, coś w stylu tego co było ostatnio w lufach. Jednak pod palcem nie wyczuwam różnicy, tak samo gładkie, nie czuć chropowatości, etc.

Link to post
Share on other sites

Dobry cylinder, tylko wypoleruj go w środku.

 

Jest jakiś magiczny sposób polerki, jakaś pasta, czy swykla szmata i do lustra ??

 

Może kogoś to zaciekawi. W tym roku kupiłem dwa cylindry Promyka, jeden w GF drugi z HK. Ten z GF ma gorszą polerkę w środku, coś w stylu tego co było ostatnio w lufach. Jednak pod palcem nie wyczuwam różnicy, tak samo gładkie, nie czuć chropowatości, etc.

 

Może trafiłeś na jakieś podróbki, naczytałem się sporo o podróbkach przy okazji szukania lufy, na całe szczęście w moim mieście działa sklep który ściąga ten towar bezpośrednio od producenta.

Edited by jarekfn
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...