Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie, bo to nie juta. To jakies sztuczne wlokna.

 

Idz do Biedronki i zobacz, w czym maja dostarczane ziemniaki. Jak to beda takie brudne worki ktorych nie dotknalbys nawet kijem, takie bure materialowe, matowe (nie siatkowe) - to to prawdopodobnie bedzie worek jutowy. Pozostaje zagadac z pania z sali, zeby Ci odkladala te worki, albo wziac sobie od razu jak maja kilka.

 

Potem trzeba je wyprac, pofarbowac i jechana.

Link to post
Share on other sites

Pewnie, ze sprzedaja. Mi taka mila pani na Brzeznie odklada.

 

Sledzikmaster, po pierwsze to to jest sztuczne, po drugie - pomaranczowe (zgodnie z moja meska paleta 16 kolorow, jak Windows 3.11). Zainwestuj w siatke z miekkich wlokien - moze byc maskujaca, a jak nie ma jak, to poszukaj jakiejs starej od bramki do pilki noznej.

Link to post
Share on other sites

Worki Jutowe za 6zł http://www.allegro.pl/item333119124_worki_jutowe.html

Ostatnio bardzo mnie zaintrygowała gra COD4 i misja ze snajperem :) Mam zamiar zrobić sobie Ghille i z tego co czytam w tym temacie to połowa postów nadaje się do śmieci, przewijając temat natykam sie na jakieś "bohomazy". Panowie! Więcej konkretów, bo śmietnisko się robi.

Moja propozycja wykonania Ghille:

Myślałem nad zakupem kombinezonu BW i obszyciem go siatką, jednak obszycie tylko w 10% a resztę doklejać klejem do tkanin MINUTEX dostępnym w sklepach z narzędziami, "wiejskich sklepach z budowlanką" Klej sie sprawdza co nie raz widziałem.

Wybrałem kombinezon ponieważ jest ten komfort kiedy sie leży, nic się nie podwija itd.

Na plecach w okolicy łopatek, wyciąć dwa otwory o rozmiarach 100mm/150mm i wszyć drobną siatkę w celu wentylacji. Sposób mocowania pasków znany jest wszystkim zainteresowanym.

Do kombinezonu, chcę doszyć jakiś kaptur i również go zamaskować jak cały kombinezon.

Myślałem o tym by pociąć jakiś mundur, ale z tego widzę to wygląda to beznadziejnie więc koncepcja by dodawać wstawki w 5% z poszarpanego munduru nie jest taka zła.

Kolega z mojego teamu ostatnio rozmawiał z pewną osobą która jest w S.A.S., powiedział że dobrze jest po wykonaniu Ghille, wytarzać się dosłownie, w ściółce, poocierać się o drzewa.

W sumie, pomysł nie głupi :F

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Gdzieś na necie jest film chyba o SEALSach gdzie widać jak "upychają" pod siatkę elementy ściółki, liści i innych śmieci w miejscu działania. Myślę że dobrze jest tak właśnie zrobić ghillie żeby mieć możliwość jakieś tam 30-40% materiału "upchać" na miejscu w którym będziemy działali. To daje lepsze "wtopienie się w otoczenie. Sprawa druga to kwestia "wytarzania się" w otoczeniu. o często praktykowane rozwiązanie przez większość snajperów w wielu armiach. Mało dość znanym sposobem jest np. "porzucenie" na jakiś tydzień ciucha w lesie przeciągnięcie go po ściółce i "zapomnienie" o nim na te kilka dni. Najlepiej żeby jeszcze w tym czasie padało ;)

Link to post
Share on other sites

Widzę zamienników juty znaleziono tysiące, lecz z z cordobą, bądź ortalionem kaletniczym? Ja np. nie posiadam żadnej torby którą mógłbym sobie popsuć, ponadto żadna z nich nie jest zielono khaki, a już tym bardziej żadna z nich nie zawiera ani kawałka pożądanego materiału. Po prostu pominęliście kwestę utwardzenia wierzchniej części, czy znaleźliście jakiś materiał zastępczy równie dobrze sprawujący się?

Link to post
Share on other sites

Widzę zamienników juty znaleziono tysiące, lecz z z cordobą, bądź ortalionem kaletniczym? Ja np. nie posiadam żadnej torby którą mógłbym sobie popsuć, ponadto żadna z nich nie jest zielono khaki, a już tym bardziej żadna z nich nie zawiera ani kawałka pożądanego materiału. Po prostu pominęliście kwestę utwardzenia wierzchniej części, czy znaleźliście jakiś materiał zastępczy równie dobrze sprawujący się?

 

Snajperzy US Army używają do tego chociażby płótna lub innego wytrzymałego materiału - nie szukaj daleko tylko zobacz, co masz wytrzymałego i niekoniecznie niezbędnego do dalszej egzystencji w szafie ;)

Link to post
Share on other sites

Aaaaa.... i widzę w czym problem. Na stronie było napisane coRdura, ja leszcz się nie znam na pasmanteryjnych wynalazkach, nie wiedziałem że to błąd i Codura jest poprawną nazwą. W googlach pod cordurą często było coś znajdywane, więc nawet nie myślałem że tak błąd może być ;) Dzięki za naprowadzenie na słuszną ścieżkę ;)

Link to post
Share on other sites

I co do ghille, wiadomo ze jest kupa sposobów ich robienia, różnorodność materiałów, ale chciałbym zauważyć jeszcze jedną sprawę. Możemy podzielić te widoczne ghille jakby na 2podgrupy. Jedna to gilaki zrobione tylko z nitek, żadnych urozmaiceń (poza tym co podczepione z natury), a drugie to już zwykle mieszanki nitki + całe grube asy / frędzle. Które się lepiej sprawdza, czysto nitkowe, które wygląda jak ten cwaniak od rodziny adamsów co miał włosy do stóp, czy raczej taki mieszaniec co poza nitkami ma gdzieniegdzie grube frędzle a'la mop (albo ten od idola z dredami)?? Wiadomo że na zdjęciach mogę sobie porównać, jednak zdjęcia nie oddają całej natury jak to wygląda w praktyce.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jak wam sie wydaje, wystarczy to na baze pod ghillie:

- 14 worków jutowych 90x60 cm,

- 2 worki z sizalu 90x60 cm,

- cedura o szerokości 150 cm,

- trochę rafii

- plus jakaś sztuczna roślinność (ale to już nie koniecznie)

 

Dało by rade zrobić z tego kompletny ghillie, czy może dokupić jeszcze więcej juty?

Link to post
Share on other sites

(...)

Moja propozycja wykonania Ghille:

Myślałem nad zakupem kombinezonu BW i obszyciem go siatką, jednak obszycie tylko w 10% a resztę doklejać klejem do tkanin MINUTEX dostępnym w sklepach z narzędziami, "wiejskich sklepach z budowlanką" Klej sie sprawdza co nie raz widziałem.

Wybrałem kombinezon ponieważ jest ten komfort kiedy sie leży, nic się nie podwija itd.

Na plecach w okolicy łopatek, wyciąć dwa otwory o rozmiarach 100mm/150mm i wszyć drobną siatkę w celu wentylacji. Sposób mocowania pasków znany jest wszystkim zainteresowanym.

Do kombinezonu, chcę doszyć jakiś kaptur i również go zamaskować jak cały kombinezon.

Myślałem o tym by pociąć jakiś mundur, ale z tego widzę to wygląda to beznadziejnie więc koncepcja by dodawać wstawki w 5% z poszarpanego munduru nie jest taka zła.

Kolega z mojego teamu ostatnio rozmawiał z pewną osobą która jest w S.A.S., powiedział że dobrze jest po wykonaniu Ghille, wytarzać się dosłownie, w ściółce, poocierać się o drzewa.

W sumie, pomysł nie głupi :F

 

Ja również robie moje nowe ghille na kombinezonie BW, niestety jest parę minusów - ciążko się to zakłada - szczególnie "w polu" - poza tym zawsze musisz mieć na sobie pełny strój, w przypadku dwuczęściowych strojów można w niektórych przypadkach korzystać z samej bluzy np..

jednakże jak narazie również przekonują mnie zalety - nic się nie wysuwa, nic nie wchodzi pod ciuszek.. polecam zrobie rownież 'wywietrznika' na plecach.

 

 

Gdzieś na necie jest film chyba o SEALSach gdzie widać jak "upychają" pod siatkę elementy ściółki, liści i innych śmieci w miejscu działania. Myślę że dobrze jest tak właśnie zrobić ghillie żeby mieć możliwość jakieś tam 30-40% materiału "upchać" na miejscu w którym będziemy działali. To daje lepsze "wtopienie się w otoczenie. Sprawa druga to kwestia "wytarzania się" w otoczeniu. o często praktykowane rozwiązanie przez większość snajperów w wielu armiach. Mało dość znanym sposobem jest np. "porzucenie" na jakiś tydzień ciucha w lesie przeciągnięcie go po ściółce i "zapomnienie" o nim na te kilka dni. Najlepiej żeby jeszcze w tym czasie padało ;)

 

poprzednie ghille preciągnąłem (zaraz po zrobieniu) za samochodem, po leśnej drodze - dało mu moim zdaniem lepszy wygląd, oraz dość ciekawy zapach ;)

 

(przepraszam za brak fotek, ale nowy ghille jeszcze nie gotowy, a poprzedni już od paru lat nie w moich rękach :( )

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

nie chce mi się za bardzo przeglądać tematu pozatym nawet nie wiem czy to będzie... Do czego macie podszytą tą siatkę? Ja mam to podszyte do bluzy z lumpa ale cholera cos chyba za gruba i cholernie cieplo nawet w dzień nie za bardzo słoneczny... Ma ktoś jakieś rozwiązanie?? i co to jest ta cordura??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...