Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

Ktoś ,kiedyś, gdzieś powiedział " GHILLIE NIGDY NIE JEST UKOŃCZONE ".Kolorystyka naszego klimatu jest zrórznicowana i zawsze należy dodawać jakieś kolory lub je odejmować.Nie należy bazować na jednym ghille i już ,mam na myśli to iż zawsze można coś do niego dopakować lub ująć w zależności od uszkodzeń podczas działania lub klimatu, pory roku itd......

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Dobra jak tak czytam co tu piszecie i sie napalilem. nie ma wala robie sobie ghillie worki powinienem skolowac mieszka sie w koncu na wsi to sie cos znajdzie a siatke to najwyzej dziadkowi z podbieraka podpiernicze i powiem ze mu ryby wygryzły:P

Link to post
Share on other sites

Dobra jak tak czytam co tu piszecie i sie napalilem. nie ma wala robie sobie ghillie worki powinienem skolowac mieszka sie w koncu na wsi to sie cos znajdzie a siatke to najwyzej dziadkowi z podbieraka podpiernicze i powiem ze mu ryby wygryzły:P

 

Jeżeli jestes zainteresowany moge ci kilka workow odsprzedac...i mieszkam w lodzi :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

a co myslicie o camo kit z military.pl?? Pytanie pytam do posiadaczy. Czy farsz samemu sie farbuje czy sa takie kolory jak na zdjeciu??

 

Przeczytaj dokladnie opis i komentarz do tego produktu.

Zestaw sklada sie z osmiu kolorow. I w komentarzy ktos napisal, ze robi sie go samemu.

Reasumujac... pewnie masz siadke, kolorowe dupniki i je sobie nakladasz jak Ci pasuje.

A jeszcze co do fotki... to ona jest tak kiepskiej jakosci, ze watpie aby w 100% odwzorowywala kolory tego ;) Co nie oznacza oczywiscie, ze kolory sa do duszy.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
ktos kupowal te worki jutowe po kawie? dobrej jakosci? bo cena mi sie nie podoba

Też ostatnio zakupiłem.

Zawaliście to wychodzi: przesyłka 17 zeta, a worki 10 :)

Jak nie patrzeć paka sporo waży i jest nawet duża.

 

Co do jakości: worek jak worek, a stan wporzo. Nie są rozdarte ani zbytnio poprzecierane. Splot - standard, nie rozchodzi się samoistnie 8)

Na całości masz tylko jeden średniej wielkości nadruk.

Edited by Px
Link to post
Share on other sites

NO zaczalem robic sobie ghilie i hmm no cóż narazie wyglada jak by sie mialo zaraz rozleciec ;/ tzn jesli zlape za jedna z nici i pociagne to odrazu polowa paska mi odpada nie wiem moze to sie po farbowaniu usztywni?? Jesli nie to macie jakies pomysly aby wzmocnic takie paski bo wpadl mi do glowy pomysl zeby wikolem je pozniej przejechac:P a jak wiadomo po chwili wikol robi sie przezroczysty:D ale sie jeszcze zobaczy moze na cos wpadne zanim sie wybiore po barwniki.

A wlasnie apropo barwników to sa jakies odcienie zieleni np(zgnila zielen) czy jet jeden kolor i trzeba sobie z niego wyciagnac pochodne??

 

pls pomozcie

Link to post
Share on other sites

Nie licz na usztywnienie po zafarbowaniu. Jeśli chodzi o odcienie to raczej musisz sie w to pobawić metodą prób i błędów czyli samemu pomieszać barwniki np. 1/2 zieleni i 1/4 brązu itd. Piszesz , że pasy juty ci sie prują - no i dobrze bo tak właśnie powinno być chyba , że pociołeś worki w poprzeg to już lipa bo stracisz połowe materjału.Proponuje ci pocięcie worka w pasy o szerokości 5 cm i długości 60-70 cm. Taki pas dowiązujesz w połowie jego długości do kurtki na pęk i będzie ok.

Link to post
Share on other sites

Proponuje ci pocięcie worka w pasy o szerokości 5 cm i długości 60-70 cm. Taki pas dowiązujesz w połowie jego długości do kurtki na pęk i będzie ok.

 

Wydaje mi się, że to będzie zbyt szeroko.

Ale cieńsze będą się szybko pruły.

Próbowałem już takiego rozwiązania w poprzednim Ghille i raczej była kicha (szybkie zużycie)

Osobiście preferuje pojedyncze, długie nitki zwinięte w kłębek po 3-5 sztuk, w 3/4 przywiązane do siatki. Jest przy tym bardzo dużo roboty ale efekt jest fantastyczny.

Zrobię zdjęcie z bliska to wrzucę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Co myślicie o tej taśmie juty z www.vest.pl . Jest w niej 30 metrów o szerokości 50 mm. Powinno starczyć. Bo nie chodzi o to, żeby napchać się jutą, tylko dopełniać kamuflaż już na miejscu. Można to zobaczyć na filmie (, a raczej jego fragmencie) Navy SEALs "Sniper At The Bridge" na www.youtube.com.

 

Powiem Wam, że Ghillie dopełnione choćby w 40% naturalnymi "tworami" jest niesamowite, a dobrze zrobione spełnia swoje zadanie o wiele lepiej niż 10 Kg juty na plecach w 10 różnych kolorach :).

 

Jutę można też kupić na www.allegro.pl w formie demobilu. Są na sprzedaż worki po kawie za dosłownie grosze (takie wielkie za 5 zł/sztuka) ze 3 i styknie na dużo.

Link to post
Share on other sites

Ja jak robiłem ghillie kupiłem 2 takie szpulki, z zamiarem pokrycia siatki 190x90. Jeśli potnie się ją tylko na paski to spokojnie starczy. Jednak jeśli by się chciało ją rozplątać i poprzywiązywać takie "nitki" (Ja tak zrobiłem) to będą spore ubytki.

Link to post
Share on other sites

Nie potrzebują dużo, praktycznie w 60- 70 % góra stroju (bluza woodland i czapka). I nie będzę przyszywał ( w razie czego) pasków, toż to profanacja :D. Zastanowię się nad tymi workami po kawie, może nawet fajnie będą pachnieć :-F.

 

Strzępienie to chyba obowiązkowo, paski to tak na szybkiego można :D. Jak ma się 4 różne kolory. Naturalna juta + trochę zielonej postrzępionej, a reszta trawsko i liście- chodź łatwe to nie jest.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś Kolo o nicku PA (świetny Ghillasek ma) pisał coś o użyciu za miast juty (lub jako urozmaicenie) ... Pieluch dla niemowląt. Tych takich z materiału (nie wiem co to bawełna, coś jak gaza od bandażu :-F).

 

Może też się sprawdzi.

 

Kiedyś robiłem takie z bandaży. 50 zł poszło, a 30 % zrobione. I wyglądać też specjalnie nie wyglądało. Chodź maskowało :D. Jednak jak pisałem z perspektywy ekonomicznej całkowicie nieopłacalne :D.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...