Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Przeczytałem cały wątek i dziękuje Wam za cenne wskazówki.

Jednocześnie chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami w przygotowaniu ghille suit , które mam nadzieję w połączeniu ze wskazówkami tu opisanymi pomogą Tym spośród Was którzy planują swojego pierwszego trolla.

 

1. Sprawa nie jest tak prosta i oczywista jak się wydaje, dlatego zdecydowanie polecam obejrzenie instrukcji znajdującej się tu:

+ wszystkie kolejne odcinki tej instrukcji

 

2. Polecam zlecenie przyszycia siatki stanowiącej "rusztowanie" dla ghille suit ... krawcowej.

Zaoszczędzicie sporo czasu, a i sama siatka będzie się zdecydowanie lepiej trzymała

Podobnie polecam zlecenie obszycia kordury (patrz instrukcja przygotowania GS - link powyżej) i otworów wentylacyjnych (o których piszę poniżej)

 

3. Wykonanie otworów wentylacyjnych

Kupujemy w lumpeksie dres z siatką tzw. transmisyjną, a więc tą znajdującą się pomiędzy materiałem a skórą.

Siatkę dajemy krawcowej i prosimy ją o wszycie otworów wentylacyjnych pod pachami.

 

Szerokość otworów jest regulowana suwakami (je także wszywa krawcowa) a same otwory są zabezpieczone w/w siatką

(aby nam np przez otwarte wywietrzniki liście tudzież inne zanieczyszczenia nie wpadły)

 

Otwory wentylacyjne bardzo pomagają w regulacji ciepłotą

 

4. Kordura która jest polecana w w/w filmie bardzo dobrze się sprawdza, jeżeli Wasz ghille ma służyć do długotrwałych obserwacji (leżenia) lub oczekiwania na cel.

 

Obszyjcie (z pomocą Pani krawcowej) jej krawędzie aby mieć pewność że Wam się nie odklei.

 

Szczególnie sprawdza się cordura na łokciach.

 

i na koniec polecam stosowanie camel backa założonego pod ghille (na koszulkę termoaktywną)

 

Pozdrawiam

Śpiewak

22 SAS

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hej

Mam pytanie do osób operujących w ghille suit

 

W jaki sposób dopasowujecie swoje "trole" do kolorystyki roślinności danej pory roku?

Macie dwa ghille - jeden na tereny silnie zielone (wiosna) a kolejny na jesień (naturalna juta + brąz + khaki)?

 

Ja mam ghille w kolorystyce jesiennej a teraz zastanawiam się nad dodaniem juty w kolorach zielonych.

Na podstawie wskazówek w tych wątku powinny zajmować one około 30% powierzchni ghille - reszta to naturalny kolor juty.

Proszę o Wasze opinie:

 

1. Czy warto dodawać jutę w kolorach zielonych do już aktualnie wykonanego ghille jesiennego?

 

2. Czy 30% powierzchni ghille zajmowanej przez zieleń (w postaci plam) jest według Was odpowiednią proporcją?

 

3. A może opierać się wyłącznie na uzupełnieniu ghille roślinnością (a więc naturalną zielenią) właściwą danemu terenowi ?

 

 

Pozdrawiam

Śpiewak

Link to post
Share on other sites

1 Ja w tym temacie trochę zielony, ale zależy w jakim terenie chcesz działać.

3 Kiedy czytałem jak robić GS to proporcje to 30% farsz sztuczny, a 70% farsz naturalny

Na wiosnę polecam GS z mundurów bw (posty u góry) ponieważ kolorystycznie pasują pod większość terenu.

Link to post
Share on other sites

Zależy jak bardzo twój GS ma kolory jesienne. Wg mnie łatwiej jest zrobić strój na porę lato/wiosna a na jesień doczepić tylko żółto- brązowe kawałki juty albo powtykać liście i uschłą trawę.

Co do działania w mocno zielonych terenach: Pamiętaj, że twoja pozycja powinna być zawsze w miejscu zacienionym, czyli teoretycznie kolorystyka nie gra tak dużej roli ponieważ rozpoznawalne będą tylko kontury (które GS ma za zadanie rozbić i zniekształcić).

Oczywiście w lato WSZYSTKO jest soczyście zielone i tworzy jedną wielką masę więc najodpowiedniejszym sposobem jest dodanie naturalnych elementów z rejonu w którym toczyć się będzie gra. (Najlepiej patrzeć na to co rośnie na ziemi a nie na wysokości wyciągniętej ręki).

 

pozdr

jahu

Link to post
Share on other sites

A zastanawiał się ktoś nad flizeliną ?? Posiadam dość duże ilości tego w domu i fajnie to wygląda bo jest to lekko prześwitująca tkanina tylko że sztuczna.. i tu pytanie czym farbować.. Na próbę przejechałem sprejem i wygląda to fajnie jednak koszta psikania całego ghillie były by duże... Ma ktoś może pomysł ??

 

Plusem było by to że można ciąć na paski duże lub cienkie czego się nie da robić z worków jutowych bo się "nitki" rozjeżdżają.

 

A przynajmniej na zimę można z tego zrobić dobre maskowanie..

 

Zostawiam temat do komentowania może ktoś znajdzie ciekawy pomysł

Link to post
Share on other sites

wymyśliłem coś takiego żeby psikać to sprejem tylko bierzesz pasek ok 1m x 40cm składasz na pół żeby powstał 50x40 i psikasz sprejem ale nie żeby było całe tylko weź trzy spreje i zrób ale bundezwere. chyba że masz jakiś czerwony albo jakiś taki kolor to to nie wyjdzie. To tak nawet drogo nie wychodzi to sprej kosztuje ok 10 zł materiał masz więc prawie darmo.

 

A może byś to napisał z polską stylistyką?!?!

W dodatku używając interpunkcji, dużych liter i całego tego "kosmicznego szumu" który nauczyciel/ka na lekcjach polskiego próbował/a Ci bezskutecznie wtłoczyć do makówki!

 

Ostatni raz Cie upominam.

Następny taki post wywalam bez powiadomienia! Kolejne zaowocują kartoteką!

 

Viper

Link to post
Share on other sites

Możesz spróbować zafarbować jeszcze raz.

Generalnie trzeba uważasz przy samym farbowaniu, jeśli farbujesz barwnikami do tkanin. Przy mieszaniu kolorów jak dasz najpierw ciemny, to już ciężko go rozjaśnić, a jak dasz najpierw jasny, to minimalna ilość ciemnego wystarczająco mocno go przyciemni... Ciemne kolory są mocniejsze

Link to post
Share on other sites

moje ghillie robiłem 4 dni jescze zostało mi brudzenie i myślałem żeby dodać pocięte szmatki troche niżej http://imageshack.us/photo/my-images/717/img0013ef.jpg/

 

prosze połączyć posty ghillie po brudzeniu i malowaniu sprayem http://imageshack.us/g/834/img0019jb.jpg/

 

Połączone na życzenie i jednocześnie przypominam o regulaminie! Pisownia się kłania!

Zdania zaczynamy z dużych liter i stosujemy polskie znaki!!!

 

Viper

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie co byście powiedzieli na ghilla z jeansu? Zszyć spodnie z kataną (taka kurtka nie miecz) wszyć zamek zamiast guzików i dorzucić ściągacze na nogawkach i rękawach. Ufarbować no i "przystroić". Fakt będzie to troche ciężkie ale za to nie do zdarcia.

 

A ja mam pytanie co byście powiedzieli na ghilla z jeansu? Zszyć spodnie z kataną (taka kurtka nie miecz) wszyć zamek zamiast guzików i dorzucić ściągacze na nogawkach i rękawach. Ufarbować no i "przystroić". Fakt będzie to troche ciężkie ale za to nie do zdarcia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...