Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie rozumiem dlaczego przyszywanie siatki jest męczące ??

Bierze się mocną nić i kilka razy się wbija i przeciąga w jednym miejscu i idzie dalej przecież to nie ma być dzieło sztuki tylko ma być skuteczne..

I warto wziąć pod uwagę lekki luz żeby np. włożyć camela czy inny czasem zbawienny sprzęt :)

Przy rękawach radzę wziąć trochę więcej luzu i pomyśleć wcześniej o rozmieszczeniu kabury na krótką i ładownic..

Najcięższą robotą jest niestety przywiązywanie juty ale jak się dobrze wkręci ktoś to zrobi to w kilka-kilkanaście godzin w zależności od rozmiaru itd..

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
Guest Graszczur

Powiedzcie mi, czy da radę dostać gdzieś siatkę do ghillie w 'stacjonarnym' sklepie? Czy może tylko allegro wchodzi w grę? Łaziłem po Praktikerach i innych Nomi i nic takiego nie znalazłem

Link to post
Share on other sites

Ja dorwałem siatkę na targu od gościa co produkuje sieci rybackie. Sprzedał mi kawałek 2x2m robiący za podrywkę (tak nawiasem to z pod lady wyjął bo podrywki na wodach państwowych to maksimum 1x1 metr ;) ). Dałem niecałe 35zł a siatki jeszcze zostało po obszyciu kombinezonu. Poszukaj na bazarkach itp

Link to post
Share on other sites

Ja dorwałem siatkę na targu od gościa co produkuje sieci rybackie. Sprzedał mi kawałek 2x2m robiący za podrywkę (tak nawiasem to z pod lady wyjął bo podrywki na wodach państwowych to maksimum 1x1 metr :icon_wink: ). Dałem niecałe 35zł a siatki jeszcze zostało po obszyciu kombinezonu. Poszukaj na bazarkach itp

 

Identycznie, na targach jest sporo takich siatek. Ja kupiłem 2 metry bieżące, a szerokość wynosiła 2,5m. Za to wszystko wyszło 14 zł. Na targach jest w miarę tanio i dobry towar czasami.

Link to post
Share on other sites

Rafia przyszła, barwniki kupione i wszystko już pofarbowane. Podzieliliśmy rafię na 5 cześci i farbowaliśmy czterema kolorami.

Kolory to: zieleń, brąz, odrobina czerwieni, fiolet. Farbowanie totalnie na żywioł. W jednym garze czysty barwnik w drugim barwnik z octem. Po krótkiej kąpieli w czystym barwniku przekładka do octu i kolejna krótka kąpiel. Jeżeli chodzi o efekt farbowania to przyznam że przeszedł moje oczekiwania. Rafia pofarbowana na zielono wygląda bardzo naturalnie. Efekt końcowy będzie na zdjęciach.

 

 

Pozdrawiam

 

Miedza

 

Witam

Mam pytanko - jakich barwników użyć do barwienia rafi i gdzie można je dostać?

Będę wdzięczna za odpowiedź :icon_razz2:

 

Pozdrawiam Gosia

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam sięcz y nie za dużo juty daję...na każdym z "boków" kwadratowego oczka po 4 sznurki wiążę czyli wychodzi 8 (dwa końce) I po zrobieniu nogawek stwierdzam że robi sie wieeelki puszysty misiek : P Nie wiem czy to dobrze... W niektórych ghillie ze spokojem można zobaczyć małe prześwity do kombinezonu - u mnie jest "szczelnie". Nie będzie to wyglądało nienaturalnie? Oświećcie mnie :)

Link to post
Share on other sites

To jest tak, jak większość używasz barwionej juty, to gęsto trzeba jej użyć. Tak ja opisałem wcześniej, albo ty opisujesz. Bo takie ghilie na potrzeby ASG powinno wystarczyć. Jeśli robisz takie ghilie (skrótowo zapisze "gili") Typowo dla snajpera jak w wojsku, to trochę mniej tej juty możesz dać, i więcej naturalnych komponentów (trawa itp.). Na kombinezonie możesz równo porozkładać, poprzywiązywać jutę, lub ewentualnie w niektórych miejscach więcej/gęściej, tak aby rozbić sylwetkę. Jeszce wszystko zależy jakiej siatki używasz. Ja mam siatke o oczkach jakieś 2x2cm, to musiałem względnie mało tej juty dać. Gili mam dwuczęściowe (bluza, spodnie) i w okolicach bioder i d**y spodnie i bluza nachodzą na siebie. W tych miejscach dałem zbyt dużo juty i wyglądam jak misiek z dużą d**pą ;] Co prawda, to rozbija nawet nieźle sylwetkę, ale jest dość niewygodne i można się w tym miejscu zapocić ;D Na kombinezonie inaczej pewnie to będzie wyglądać. Wracając do siatki, kolega użył statki rybackiej, oczka 5x5 cm. Moim zdaniem za duże, bo pod nianie wepchniesz trawy itp. Najlepsza jest od 2,5x 3,5 cm moim zdaniem, wtedy bierzesz mniej juty, a dłuższe kawałki/sznurki, pokrywasz całość, ale między poszczególnymi wiązaniami masz sporo przerwy na wsadzenie naturalnego farszu. Jeśli on wypadnie, to zawsze te długie kawałki, ukryją w miarę możliwości.

P.S.: Niektórzy robią prześwity, bo nie lubią zbyt dużo juty, bo to jest zwyczajnie za ciężkie. Ja też teraz robię jak najmniej z jutą, aby wytracić na wadzę, a ewentualnie wpleść naturalną roślinność. Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem i cokolwiek doradziłem :D

Link to post
Share on other sites

Jak gili jest za ciężkie to musisz poznać gościa który biega w kontraktowej ruskiej kamizelce z wkładami..... To dopiero jest ciężkie ;)

Natury na bank dam przed kazdą akcją bo to podstawa maskowania... To co jest np w moim awatarze jest hmmm samą naturą wplecioną w bluzę i czapkę:) Juta plus natura i można wojować..

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

założyłem ten temat, aby się zorientować w wadze poszczególny strojów ghillie przez osoby, który je użytkują. Chciałbym sprawdzić, czy tylko moje jest takie ciężkie? Oprócz tego ten temat ma za zadanie pomagać początkującym w stworzeniu swojego własnego stroju w zależności, np.: od wagi i warunków użytkowania. Prosiłbym o wrzucanie tutaj po jednej fotce, ewentualnie dwóch i dopisanie do tego wagi w/w stroju. Wiem, że jest już temat, w którym są zdjęcia ghillie, ale ten częściowo dobiega od niego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...