Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

LYSSY - przyszly do ciebie juz listki taktyczne ? ;]

Bo ja juz mam moje...

Material - nieprzemakalny z tego co widze - dosc sztywny ale lekki. Kolorystyka raczej zoltawa niz zielona, jedno cale czerwone wzielem. Kształtem i wypukłością przypomina liście.

Pewnie kilka sztuk tylko się przyda - reszte porozdaje.

Ale mysle ze dobrze beda wygladac przyszyte do kamizelki ;)

Link to post
Share on other sites

Powiem Wam, dziewczynki, że szacun - mnie by się tyle dziergać nie chciało! :icon_wink:

 

Pozdrawiam,

Lambert

Czego się nie robi by ładnie.... yyyy twu twu, by nie być zauważonym :icon_razz:

 

p.s. Zawsze możesz kupić gotowe :D

Edited by LYSSY88
Link to post
Share on other sites

Chciałbym się pochwalić ghillie mojej produkcji.

 

Bazą był kombinezon jednoczęściowy chyba brytyjski, całość wykonałem z juty barwionej na jasnoszary, oliwkowy i brąz oraz khaki. Do tego troche włókien naturalnych i bandaża w kolorze niesprecyzowanym.

całośc jest naszyta na... plastikowej siatce przeciw gołębiom. Szukałem siatki ze sznurka, ale nigdzie jej nie mogłem znaleźć. Towar praktycznie niedostępny, no może oprócz jednego sklepu który za 3x2m siatkę policzył mi... 190PLN! Tak więc jest to siatka na gołębie z małym oczkiem 12PLN za zwój.

 

Ze względu na słabą siatkę musiałem ja wzmocnić gdzieniegdzie oraz porobić zakładki, działa to całkiem nieźle. Ghilie było już na 2 testach polowych. Po 1szym poprawiłem je gdzieniegdzie i nie pęka już. Testy obejmowały bieg, wspinaczkę po wzgórzu, czołganie, bieg z kucaniem itd.

Aktualnie myślę nad rozcięciem go na dwie części. Powinno to poprawić wygodę użytkowania i wyeliminować przeciągnięcia w pasie.

Poprawki do zrobienia: poprawka przedniej strony ud, widać tam siatkę i naraża to na uszkodzenie, prawdopodobnie usunę tez kaptur.

gh2_zpsqpcpteuv.jpg

gh1_zpsxbdzq3bd.jpg

Link to post
Share on other sites

WRESZCIE ! Po "walce" ze zrobieniem tego widzę jakieś efekty. Nie jest to na pewno perfekcyjne ghillie. Nawet pewnie nie jest dostateczne. Ale jak na coś za 30zł to jestem usatysfakcjonowany. Co o tym sądzicie?

 

Wygląda to dosyć fajnie. Robiłeś na szalu snajperskim??

 

 

 

 

Aktualnie myślę nad rozcięciem go na dwie części.

 

 

Nie będę krytykował, bo sam jestem laikiem i moja praca z siatką 3 d pewnie na marne poszła, ale jakbym już coś takiego robił to odrazu na bluzie i spodniach. Teraz jak to rozetniesz to po pierwsze bedzie miejsce łączenia widać (pewnie dasz dłuższą jutę w bluzie, żeby zasłonić :D :D), a dwa, że teraz pewnie spodnie jakoś trzeba zabezpieczyć przed spadaniem (szlufki, szelki czy coś innego ;))

Link to post
Share on other sites

Tzn tak, miejsce na rozcięcie i tak jest, nie widać go bo jest właśnie zamaskowane dłuższymi frędzlami na plecach. Zamysł jest taki, że w tamtym miejscu zapinam pas z ładownicami. Przestrzeń wynosi ok 7cm wolnego.Myślałem żeby w tamtym miejscu przeciąć w stosunku 1:2 dla dołu. Zrobić zakładkę na górze żeby się nie pruło, a w spodnie wpuścić długą gumę i zaszyć. Wtedy tylko doszyć guziki i założyć szelki. Gotowe :) To akurat nie jest trudne i łatwo bym sobie poradził. Bardziej mnie interesują wrażenia czy ładne itd.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym się pochwalić ghillie mojej produkcji.

Aktualnie myślę nad rozcięciem go na dwie części. Powinno to poprawić wygodę użytkowania i wyeliminować przeciągnięcia w pasie.

Poprawki do zrobienia: poprawka przedniej strony ud, widać tam siatkę i naraża to na uszkodzenie, prawdopodobnie usunę tez kaptur.

Ładne, na paradę się nadaje może na jakieś łąki w Karolinie Północnej też. Rozcięcie go w pasie to chyba jedyne sensowne rozwiązanie na uratowanie tego tworu. Przedniej strony ud nie poprawiaj bo przy normalnym użyciu będziesz to poprawiał co każde wyjście także daj sobie spokój niech się rozwali. Z ciekawości dla czego myślisz o usunięciu kaptura?

Link to post
Share on other sites

Tzn przód ud jest wzmacniany pod spodem pasami tkaniny a frędzle są przyszyte pod spodem co na prawde nieźle daje radę zarówno w czołganiu jak i np. przykucu z nogami w bok czy coś. Kaptur chcę wywalić bo jest dorobiony ze starych nogawek DPM :) Farbycznie nie było, więc dorobiłem no i wszystko by było git, gdyby nie to że strasznie się cały opina na tej głowie zamiast na ramionach. Jest to uciążliwe dość. Siatkę z kaptura przeszyję na bonnie hata i po sprawie. Dość gęsta jest, więc może nawet taki "welon" zrobię. Generalnie kolorystka była planowana na skraj lasu/otwartą przestrzeń późne lato do jesieni i wczesna wiosna taka jak teraz. Na lato rzeczywiście trzeba by uzyć innego wypełnienia, ale chyba zrobię po prostu płachtę przyczepianą na guziki albo napy, żeby gorąco nie było.

Link to post
Share on other sites

Bardziej mnie interesują wrażenia czy ładne itd.

Noooo śliczne, na prawdę bardzo ładne, perfekcyjnie podkreśla twoją wysportowaną sylwetkę, pasuje Ci do opalenizny, tylko dobierz odpowiednią torebkę do niego, wiesz najważniejsze sa dodatki..., myślę że temu Panu..

Big-foot.jpg

Się spodobasz :D

A tak na serio:

-Masz sznurki do wiązania farszu naturalnego?

Jeżeli masz to wejdziesz w teren "zasadzki ", zdejmiesz to kombi i na gaciach będziesz dowiązywał naturę?

Jeżeli nie masz sznurków, to co zrobisz jak w całym lesie nie będzie kawałka w którym to by działało? Ten strój Cię zdemaskuje i to nawet z większej odległości....

Co zrobisz jak zacznie padać? Schowasz do plecaka i założysz normalny mundur? Będziesz miał zwykły mundur pod spodem?

Masz warunki(działka, garaż, piwnica) by to suszyć kilka dni ?

Jak będziesz przenosił szpej?

Będziesz się w tym czołgał, biegał? Czy tylko usiądziesz i będziesz czekał aż cel wejdzie pod lufę?

Link to post
Share on other sites

Na większość pytań odpowiedź jest wyżej. Przygotowane jest pod otwartą przestrzeń. Szpej na chestrigu. Generalnie wzorowałem się na amerykańskich pomysłach to fakt. I z tą demaskacją to bym nie powiedział bo testowane było i całkiem nieźle wyszło. Oczywiście nie działa tu taktyka biegającego krzoka. Co do wiązania naturalnych są na to miejsca pod spodem. Wiem ze struktura wydaje się dość zbita, ale pod spodem jest naprawdę sporo miejsca na naturalne wypełnienie.

Link to post
Share on other sites

Co do wiązania naturalnych są na to miejsca pod spodem. Wiem ze struktura wydaje się dość zbita, ale pod spodem jest naprawdę sporo miejsca na naturalne wypełnienie.

yyyy tzn.?

Jak ? Jakie naturalne wypełnienie? Dasz puch między ciało a kombi?

Farsz naturalny daje się na zewnątrz.....

O tak.

17191836_1687465538217345_945079678142737738_o.jpg?oh=ad34b7a6753c7397c4aade1ac21d20e5&oe=596E8A8D

Niema naturalnego.

 

 

 

17157514_1687454118218487_2343361550118615927_o.jpg?oh=ecb55f7b5e3ad6dc8f6107e447f34e18&oe=5958CB8B

Np. garść trawy

 

17310290_1687465488217350_420360332688425655_o.jpg?oh=f3353d2cca0856f30448f6a9b70bcd38&oe=5955E956

I tak to wygląda w terenie...

 

17159263_1687465444884021_2759383717400252691_o.jpg?oh=fe12695a72f1b5be9d916a83de0a8668&oe=59680A5A

 

I niema znaczenia czy jestem na łące, czy w środku lasu gdzie same mchy i paprocie, czy w lesie liściastym....

Daję farsz naturalny...

Od kilku lat robię ghillie w prawie takiej samej kolorystyce i działa przez cały rok, z tym ze na zimę,jesień daję dosłownie kilka pęczków juty naturalnej. Na wiosnę i lato ją odcinam i daję dosłownie kilka pęczków w kolorze "zielonej zielni " :D

Robienie strojów dedykowanych w dany teren, czy na daną porę roku jest bez sensu.... serio szkoda roboty....

Tym bardziej taich strojów wielkiej stopy.

Link to post
Share on other sites

Witam, czy macie sprawdzone sposoby wykonania w miarę uniwersalnej bazy do maskowania repliki ?

Obecnie mam wykonane 2 kawałki cordury z przyszytą siatką która jest mocowana na wewnętrzne rzepy do m4.

Wertując dokładnie forum i masę filmów z yt widziałem tylko jeden patent. Wiązanie juty do paska/sznurka i owijanie tym repliki.

Link to post
Share on other sites

Wygląda to dosyć fajnie. Robiłeś na szalu snajperskim??

 

Nie robiłem go na mundurze i siatce. Panowie z Tac-Kos trochę sprowadzili mnie do parteru i udowodnili, że robienie na tej bazie to był zły pomysł. Mimo tego, nie żałuję, że go zrobiłem. W prawdziwych akcjach nie zdałby egzaminu ze względu na swoją wagę oraz wielkość. Na warunki ASG jest w miarę okey, chociaż kolejny zrobię na szalu snajperskim lub coś w ten deseń.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...