Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

Panowie z Tac-Kos trochę sprowadzili mnie do parteru i udowodnili, że robienie na tej bazie to był zły pomysł.

 

Hehe ciekawe co by na moją siatkę 3d powiedzieli :icon_smile: Trzeba by ją pewnie sprayem prysnąć, żeby nie błyszczała :icon_biggrin:

 

 

Dziękuję z odpowiedz. Ja się muszę także przekonać do farbowania juty. Namierzyłem w pasmanterii jutę w rolce na metry i jest to jakaś opcja dla worków. Nie wychodzi to tanio bo 0,5 m2 juty wychodzi około 8 zł, ale także zamierzam podziałać z tym coś dalej :icon_smile: I nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa :D

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

-Hehe ciekawe co by na moją siatkę 3d powiedzieli :icon_smile: Trzeba by ją pewnie sprayem prysnąć, żeby nie błyszczała :icon_biggrin:

-Dziękuję z odpowiedz. Ja się muszę także przekonać do farbowania juty.

-Namierzyłem w pasmanterii jutę w rolce na metry i jest to jakaś opcja dla worków. Nie wychodzi to tanio bo 0,5 m2 juty wychodzi około 8 zł, ale także zamierzam podziałać z tym coś dalej :icon_smile:

-I nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa :icon_biggrin:

 

-Mocną masz psychę ? Serio chcesz wiedzieć? :D :P Przyjedź na szkolenie to sam się przekonasz, nic nie będziemy mówić, sprawdzisz na stalku :)

-Kup na allegro z 10 worków, z 20 barwników i próbuj. Ja za jakiś czas wrzucę dokładny przepis jak farbować by nie spier....

Worki nie są złe, tanio wychodzi, a szczerze mówiąc nie zauważyłem by kosmiczne juta za milinonpińcet PLNów miała lepsze właściwości maskujące....

Nawet szpecjalisci sprzedają jutę z worków po kawie po 80zł za 600g :D A z jednego worka(za 1zł) będziesz miał ok 500g juty :D

Tylko trzeba mieć warunki do farbowania, suszenia i dobry przepis , by serio łatwo jest spier...:)

-No i dobrze, próbuj. 3-4 ghillie zrobisz i 5-6 i bedzie dobrze działać , tylko musisz je sprawdzić w odpowiednich warunkach :)

Z tym ze samo ghillie/viper nie uczyni Cie nie widzialnym, trzeba mieć jeszcze podstawową wiedzę :)

 

W jednej ekipie na zaawansowanym były harty, którym udało się zaliczyć stalka w szaliku maskującym :D

O takim.

17098673_1685165958447303_7874881782746419287_n.jpg?oh=4e917f109cd6d5f466446eecb16adefd&oe=59530C08

17098333_1685165948447304_8215270877287709337_n.jpg?oh=6729f404fab35074e951d89be80c2dd5&oe=5969AF1E

Link to post
Share on other sites

-Mocną masz psychę ? Serio chcesz wiedzieć? :icon_biggrin: :icon_razz: Przyjedź na szkolenie to sam się przekonasz, nic nie będziemy mówić, sprawdzisz na stalku :icon_smile:

 

Myślę, że tak, a co do szkolenia to mam taką nadzieję, że wreszcie termin spasuje i się zjawię :)

Link to post
Share on other sites

Leżeć.

Jak się nie boisz o replikę to walnij ją farbą. Jak nie, od biedy możesz pokombinować z taśmą w kamuflażu z mil-teca itp. chociaż przy M-ce będzie raczej problem. A na to wszystko jak masz leżeć i kampić to gumki recepturki na giwere w kolorze naturalnym i wkładasz naturę w postaci np. trawy.

Edited by koso22
Link to post
Share on other sites

Nawet żeby się gdzieś położyć, zająć stanowisko ogniowe, trzeba tam dojść/ doczołgać się.

Wszelkie ubranka na lufę z długą jutą, robione na siatce z naszytą kratownicą z parcordu... to bardzo ładne rozwiązanie, super to wygląda na zdjęciach :icon_biggrin: Jak komuś nie szkoda pińcet plnów i nie bedzie go wkurzać czepianie się o wszystko to niech kupuje :icon_smile:

Jak chcesz coś praktycznego to zainwestuj z 5 zł w 1000szt gumek , lub ewentualnie 1zł w worek po kawie i obetnij i częściowo wypruj szef i okręć lufę.

 

Jak trzeba maskować broń???

Broń trzeba maskować dobrze!

17436025_1691299297833969_9156731516756135064_o.jpg?oh=c6bd4720ddb67d1678716b985d33b083&oe=596F1FF5

Luneta specjalnie nie była maskowana.

 

 

 

 

Myślę, że tak, a co do szkolenia to mam taką nadzieję, że wreszcie termin spasuje i się zjawię :icon_smile:

Zapraszamy :)

Edited by LYSSY88
Link to post
Share on other sites

A i jeszcze się pochwalę, powoooli poooowoli robię "katalog" i instrukcję jak farbować jutę i rafię.

 

Ponieważ faceci rozróżniają podobno tylko 3 kolory( przynajmniej ja  ) to wrzucamy kolejny kolory jakie wyszły po farbowaniu worków po kawie w barwniku „Motylek”.

Dokładny opis co i jak farbować, jakie ilości i jak długo wrzucimy za jakiś czas.

1 Zielony + złoty

2 Zielony + Żółty

3 Pistacjowy

4 Złoty

5 Beżowy

6 Brązowy

7 Khaki

8 Oliwka

17457885_1692093577754541_796996629316817353_n.jpg?oh=fbb0cc76338f96c5f370e53e3cfeb7bd&oe=5966CBF7

17492666_1692093584421207_940863619890140574_o.jpg?oh=1c3d1e6455f5037c813131aabc59d780&oe=5953AEEA

Link to post
Share on other sites

Jak się nie boisz o replikę to walnij ją farbą. Jak nie, od biedy możesz pokombinować z taśmą w kamuflażu z mil-teca itp. chociaż przy M-ce będzie raczej problem.

 

Mil- tec nie stosowałem, ale tanie bandaże w kamuflażu przetestowałem i lipa, bo się wyciera zwłaszcza na chwycie (może na lufę i lunetę, czyli tam gdzie często nie chwytasz to by się nadało).

Link to post
Share on other sites

Te elastyczne bandaże milteca czy mfh są fajne właśnie do maskowania lufy czy optyki.

Tylko jeden warunek. KUPUJCIE JEDNOLITE, oliwkowy, piaskowy. I sami farbkami maskujacymi pomalujcie.

Warto też wczesnij przykleić na lufę taśmę klejąc dwustronna i dopiero bandaż.

Taśmy nawet z najlepszym kamo dają słaby efekt.

Do maskowania lufy tez fajnie sie sprawdza szef z worka jutowego.

Link to post
Share on other sites

Mil- tec nie stosowałem, ale tanie bandaże w kamuflażu przetestowałem i lipa, bo się wyciera zwłaszcza na chwycie (może na lufę i lunetę, czyli tam gdzie często nie chwytasz to by się nadało).

Nic nie jest wieczne nawet farba w końcu zlezie. A bandaż to mimo wszystko doraźne rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

To tak dla potomnych(bo kilka osób mnie pytało na PW )

"Z jednego worka jutowego po kawie , który kosztuje 1zł!!!.

Można uzyskać ok. 500-550g „czystej juty”.

Te 500g juty , jak się oczywiście umie wiązać w odpowiedni sposób , i zna sztuczki i myki wystarczy by pokryć bardzo gęsto „Viper Hooda” uszytego według szkoły Amerykańskiej( której jesteśmy przeciwnikami, a jest ona bardzo modna i kopiowana bez sensu przez wszystkich dookoła).

Tyle samo juty starczy by pokryć BARDZO gęsto dwa nasze ZKULe.

Tyle samo juty starczy by pokryć nasze 4 ZKULe według szkoły kanadyjskiej która mówi „im większe doświadczenie tym juta krótsza i jej mniej”.

Tyle samo juty starczy by pokryć nasze „Multi ghillie suit MK VI” według szkoły Kanadyjskiej która mówi „im większe doświadczenie tym juta krótsza i jej mniej”.

 

Serio nie polecam gotowych pakietów farbowanej juty Niemieckich czy Polskich Chińczyków, czy profesjonalnych firm.

Po pierwsze drogo, po drugie drogo a po trzecie to kolorystyka różna ... zwłaszcza kolor CZARNY!!! :icon_eek2:

No chyba że serio nie macie w czym farbować i gdzie suszyć oraz rozplatać... to może to jest jakieś wyjście by kupić gotowe.

Ale tak przeciętnie to tniecie worek na 4 części(potem wrzucę dokładny przepis i opis czego ile ? ) 3(maksymalnie 5) Motylki i farbujecie nawet w mniejszym garnku.

 

17545205_1693356990961533_6137222859685420493_o.jpg?oh=ed9ed50045f40fc3d46638e69aa4bc0e&oe=5957FEDA

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak - to co robicie coraz bardziej mi się podoba :icon_biggrin: Gratuluje wiedzy i samozaparcia :icon_wink: Jak wrzucisz przepis to osobiście odważę się zafarbować jutę samodzielnie :icon_biggrin:

 

 

P.s. I pewnie nie tylko ja :D

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak - to co robicie coraz bardziej mi się podoba :icon_biggrin:

Dzięki :)

To śledź nas uważnie jezeli Cię interesuje ta tematyka :icon_lol:

Ogólnie nie przeszkadza mi chamski marketing :hahaha: Ale jak szpecjalisci pierdzielą głupoty, i wciskają ludziom kity o kosmicznych właściwościach juty, albo że trzeba się maskować na środku jeziora w pełnym ghillie, lub maskałaty dedykowane w różne tereny....

To nie wiem... jakoś mnie to wku....a, dlatego dostaje bany i kasują moje wypowiedzi :D

Link to post
Share on other sites

Łysy - dla ciebie foty listkow taktycznych ... za jaskrawe .. .ale w viperze nawet sie jakos fajnie komponują :icon_wink:

Kot taktyczny zeby nie bylo nudno ;p

Wiem wyglada dziwnie na kamizelce. Ale chce po prostu troche połamać kolorystyke i zobaczyc czy to wogole pomoze.

IMG_5099.jpg

 

IMG_5100.jpg

 

IMG_5101.jpg

 

IMG_5103.jpg

 

IMG_5104.jpg

Link to post
Share on other sites

Łysy - dla ciebie foty listkow taktycznych ... za jaskrawe .. .ale w viperze nawet sie jakos fajnie komponują :icon_wink:

Kot taktyczny zeby nie bylo nudno ;p

Wiem wyglada dziwnie na kamizelce. Ale chce po prostu troche połamać kolorystyke i zobaczyc czy to wogole pomoze.

Dzięki serdeczne :icon_smile:

Do liściastego lasu na jesień może by były ok...

Pomaluj je farbkami maskującymi(szminką najlepiej i najszybciej).

Ja te liście będę farbował lub malował...

Co do kamizelki...mh... może ją machnij farbami.... jak bym był Ninją i wykonywa tajne misje na tyłach wrogach, to mooooże bym się pokusił o naszycie kilku łatek z juty lub płótna.... moooże? Osobiści mam pas z szelkami i ładownice głównie w oliwce, w razie Niemca bedę malował na szybkości szminką maskującą.

Czy twój viper jest uszyty z taniego szalika maskującego z bawełny?

 

 

ed. obczaiłem jeszcze raz foty kamizelki.... odpruj te liście i pomaluj kamizelkę :)

Edited by LYSSY88
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...