Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

Mój kolejny projekt do maskowania amfibii dla wodnych snajperów :icon_biggrin:

 

 

:maniak_OK: Ale olbrzymi nakład pracy - jednak efekt jak zawsze bardzo dobry ;)

 

Ja się zabieram za "bieda vipera" na szalu maskującym wg Twojego poradnika z forum ;)

 

Nawet z farbowaniem juty jakoś sobie poradziłem :hahaha:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:maniak_OK: Ale olbrzymi nakład pracy - jednak efekt jak zawsze bardzo dobry :icon_wink:

 

Ja się zabieram za "bieda vipera" na szalu maskującym wg Twojego poradnika z forum :icon_wink:

 

Nawet z farbowaniem juty jakoś sobie poradziłem :hahaha:

3mam kciuki, jak będziesz miał jakies pytania to pisz na fejsie :)

Po wielu testach stwierdzam że imitacja liści z kwadracików, nie jest obowiązkowa, lepiej dać więcej sznurków do wiązania natury .

Na jakim szalu robisz ?

Link to post
Share on other sites

-Taki jak tutaj:http://allegro.pl/si...5948416614.html

 

-Będę celował w coś podobnego jak Twój "na bogato" - już widzę, że jestem na samym początku wiązania, bo u mnie jest malutko na razie i muszę większe pęczki robić, ale tak jak piszesz - jak coś to będę dopytywał :icon_smile:

 

-Było pisać wcześniej, za 40zł bym Ci sprzedał mój (goły 160x100cm, 100% poliestru który nie błyszczy, i o idealnych dziurkach :D ) :P

 

-Pęczki nie muszą być większe, całkiem fajny efekt można uzyskać jak sie daje po 2-4 nitki juty, lub 1-2-3 nitki rafii.

Lepiej dawać cieńsze a częściej.

 

I pamiętaj o długości juty i rafii.

Cały czas robię ghilli, vipery i szale, co chwilę testuje/my i skracamy jutę i rafię coraz bardziej :D

Ostatnio robiłem z juty o długości 10cm, i rafii ok 20cm. To sa długości nitki, którą jeszcze składam na pół i dopiero wiążę. Efekt wyszedł bardzo fajny.

Link to post
Share on other sites

Ojej, już dobrze.. Bardzo ładne! :icon_biggrin:

 

Pozdrawiam,

Lambert

Od razu lepiej, po co ta mowa nienawiści wcześniej :P

 

Temat zdycha...więc wrzucę pierwszą część poradnika dla wodnych sznajperów w celu rozruszania ;)

20247537_1750353311928567_9186543890384801876_o.jpg?oh=904da7b97bda6bcf39c2bcc7333ee7b9&oe=5A0DA006

Wodny sznajper ma na sobie moje "Multi ghilli MKVI + " :)

Z kapturo/welonem wersja chyba trzecia, juta i rafia na bogato, bardzo gęsto o długości ok 50cm tak jak szpecjaiści zalecają :)

Waga suchego(wersja do bioder) ok 1,4kg, waga mokrego ponad 5kg, czas schnięcia po całkowitym przemoczeniu, w pełnym słońcu ok 3 dni.

Takie "Multi ghilli MKVI + " w wersji do kolan, wykonane według szkoły "im większe doświadczenie tym juta krótsza i jej mniej" waży ok 0,7kg. :)

Link to post
Share on other sites

Chwalę się dalej :)

20414044_1752370211726877_5844871534369303374_o.jpg?oh=e0474ca3b46e66e4d176627bf51e83c4&oe=5A064139

20451652_1752371285060103_7286612542124321557_o.jpg?oh=c28bfa4d807149656a8bc11f8be93c06&oe=5A00C0E5

Kolejne trzy ZKULe idą do testów, zrobione według szkoły „im większe doświadczenie tym juta krótsza i jej mniej „ : )

Testerzy są zawodowcami i taką wersję sobie zażyczyli więc bez hejtów że mało juty i że to nie maskuje 1f61b.png

ZKULe mają średnio ok 100g. juty i rafii na sobie .

 

 

20414001_1752371298393435_6263294718228789390_o.jpg?oh=07472edaa83335bcb87c98926475e583&oe=5A0347A7

No i goła wersja dla jednego „hardcora”, bez juty i rafii.

Akurat ten tester nie jest strzelcem wyborowym ale czasami musi się maskować w pracy i bardzo mu zależało by baza była jak najmniejsza i najlżejsza.

Testowaliśmy taką gołą wersję i trochę się schodzi by dobrze ją domaskować naturą.

Jest to jakieś wyjście, ale musimy zrobić kilka jeszcze testów, no i w pracy muszę poużywać 1f642.png:)

 

Goła baza z samymi sznurkami 284g. Kto da mniej? :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pytanie, ktoś może testował gotowy farsz Helikona? Nadaje się to do czegokolwiek?

http://allegro.pl/wl...iant=6825509288

Daj sobie spokój z takimi wynalazkami .

Szkoda kasy, a jeden kpl. starczy Ci na kapelusz...

Znajomy dostał do testów farsz Helikona(a był snajperem i zna się na robocie ), otworzył opakowanie i zapłakał, zamknął opakowanie i nigdy więcej go już nie wyciągał by nie płakać. ;)

Za te 60zł kupisz z 10 worków jutowych po kawie i kilkadziesiąt farbek do farbowania ..... :icon_smile:

Edited by LYSSY88
Link to post
Share on other sites

Też mi się wydaje, że można samemu taniej i lepiej zrobić. Za 2 worki zapłaciłem 3 zł i za 12 zł kupiłem farby do farbowania. Co jakiś czas farbuje nowe porcje juty.

 

Też się bałem gotowania, a tymczasem można to dosyć prosto zrobić:

  • bierzesz słoik, którego nie będziesz potrzebował do niczego innego,
  • wlewasz wrzątku, wsypujesz farbki według uznania (kolor i głębia koloru jakie chcesz- po 2-3 próbach dojdziesz co i jak),
  • wrzucasz juty do poziomu wody,
  • zostawiam do całkowitego ostygnięcia.
  • Żeby więcej weszło można ugnieść czymś i ewentualnie zamieszać wcześniej (jak chcesz).
  • Po ostygnięciu płuczę w (koniecznie!) zimnej wodzie, aż przestanie kolorowa woda lecieć,
  • odkładam, żeby sobie wyschło (nie na słońcu i nie na kaloryferze - ma samo wyschnąć).

 

Da się całkiem fajne efekty zrobić:

 

a1190d1b2ce7ce7bmed.jpg

 

To nie są oczywiście wszystkie kolory, a jedynie odcienie brązu (przy dodaniu różnej ilości farby) :icon_biggrin:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

9fa768a4217f5b0amed.jpg

 

A jakieś 20 godzin plecenia juty pózniej:

 

f67fca2b9828a42amed.jpg

 

 

 

Podoba się??

 

Wprowadzę kilka poprawek jeszcze :icon_smile:

 

Z jutą fajnie :icon_smile: Tylko gęsto strasznie .... będzie zajmował trochę miejsca i swoje ważył jak namoknie(chociaż to i tak pikuś w porównaniu do szkoły Amerykańskiej która jest lansowana przez wszystkich szpecjalistów :icon_smile: )

Chcesz go używać docelowo jako vipera?

Wpleć też długi sznurek do robienia kaptura, a sznurki do wiązania natury dowiąż jeszcze po założeniu na kogoś(tak by były na głowie , ramionach i plecach ).

Ogólnie fajny dywanik pod wannę :icon_smile:

Przydadzą się jeszcze gumy i guziki jezeli chcesz z nim biegać jako viper.

 

A i jaki wymiar szalika ? 190cm na 50cm?

Edited by LYSSY88
Link to post
Share on other sites

Dzięki. Wiem, że gęsty i ciężki. Już zajmuje sporo miejsca to fakt, ale wygląda to chyba niezle i nawet bez natury może posłużyć.

 

Docelowo był planowany do przymaskowania bez natury (pomimo, że sznurki do kaptura i wiązania natury posiada (jest tak gęsty, że nie widać dobrze - najgęstszy jest kaptur.

 

Jakoś wiązanie na plecach do mnie nie przemawia i nie wiem czy dla mnie nie będzie zrobić sznurki z przodu do związania na klacie, zapleść takie niby rękawy (tak do łokci) i zastanawiam się czy nie zrobić sznurków do ściągania przy mankietach.

 

Ale to chcę zrobić ze sznurka (nie zszywać) i jak nie będzie ok to zawsze mogę rozplątać po jakiejś chwili.

 

Wymiary szala to 190x90 cm

 

Taki o:

 

http://allegro.pl/siatka-maskujaca-szal-snajperski-zielony-oliv-i5948416614.html

 

Odwiąż sznurki, opal końcówki i jak pisałem wyżej, załóż go na kogoś i dopiero dowiąż sznurki .

Jakiej długości dałeś jutę ?

 

Ok. Dzięki - tak zrobię.

 

Co do długości to na kapturze przeważa średnia tj 15 - 20 cm wiązana na pół (na kaptur może być za długa - do przycięcia),

 

Dalej jest podobnie - głównie około 20-25 cm na pół choć i zdarzają się pojedyncze sznurki dłuższe, ale jest tego bardzo niewiele ;)

Link to post
Share on other sites

Spoko spoko , eksperymentuj, baw się , testuj . A jak przerobisz wszystkie możliwości i Ci nie bezie coś pasować to zapraszam jeszcze raz do dokładnego przeczytania mojego poradnika :icon_smile:

 

I napiszę jeszcze raz....

Juta nie maskuje, juta ma tylko rozmyć KSZTAŁT , nie róbcie juty idealnie pod teren(bo teren i roślinność się zmienia). No chyba że ZAWSZE W TYM SAMYM miejscu się chowacie?

Sznurki są potrzebne by dowiązać naturę nawet na plecach, im więcej sznurków tym lepiej .

Edited by LYSSY88
Link to post
Share on other sites

To ja znowu się chwalę :D

Tym razem na booogato .

 

 

84f3d69fe21f164egen.jpg

Specjalny Viper Hood, dla NINJA do tajnych akcji w ogródku :icon_lol:

A tak na poważnie to jest to nasz Zielony Kaptur Ultra Lekki, w wersji na „ bardzo bogato”.

Czyli bardzo dużo juty i rafii…

Co prawda jest to trochę wbrew naszym „zaleceniom „ ale znajomy tester takiego chciał w pewnym celu.. (to ten sam hardcor, który w pracy używa naszego gołego ZKULa bez juty i rafii ).

 

7e85ffc2a0d9bd87gen.jpg

ZKUL na bogato zajmuje trochę miejsca w porównaniu do wersji lekkich, ale i tak jest mniejszy od konkurencyjnych amerykańskich :icon_lol:

 

 

c82596b6834af8cdgen.jpg

Goła baza z samymi sznurkami 284g.

Ten z jutą i rafią na „bardzo bogato” waży 590g.

Czyli jest na nim 306g juti i rafii( rafii ok. 30g.)

 

Jutro zrobię kilka zdjęć w terenie, bez natury, żeby nikt nie brzęczał że kolorystyka źle dobrana do działań w ogródku :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Ja smerf Ważniak, zawsze powtarzam:

-JUTA NIEMA SIĘ IDEALNIE ZLEWAĆ Z OTOCZENIEM!

-NIE DOBIERA SIĘ JUTY/RAFII IDEALNIE POD TEREN!

-LEPIEJ BY BYŁO ZA JASNE NIŻ ZA CIEMNE , BO ŁATWIEJ PRZYCIEMNIĆ NIŻ ROZJAŚNIĆ!

-ŻEBY SIĘ DOBRZE MASKOWAĆ TRZEBA UŻYĆ FARSZU NATURALNEGO!

-JUTA MA TYLKO ROZMYĆ KSZTAŁT I WYELIMINOWAĆ PŁASKIE POWIERZCHNIE!

Foty robiłem dla siebie, żeby sprawdzić co poprawić, co dodać i co ująć.

Zdjęcia te nie mają na celu udowadniania jak ZKUL zajebiaszczo się maskuje wszędzie.

A wszędzie, nigdy nie będzie się dobrze maskował, ponieważ otoczenie i roślinność się zmienia, dlatego trzeba się maskować naturą która jest wokół nas i pamiętać o tym co jest za nami.

Zdjęcia były robione taboretem z odległości ok. 1-5m max.

To nie są zdjęcia reklamowe, ani instruktażowe , oglądasz je na własną odpowiedzialność :icon_razz:

 

59bb09649f51d43dgen.jpg

6f03e0194148f36egen.jpg

1d3beff0e59d8e4egen.jpg

2fbaa9a8a8e054bdgen.jpg

5ada4f772eb06014gen.jpg

04958076df23ce68gen.jpg

c4cf1279f4cdf7f6gen.jpg

830eb8e96203de86gen.jpg

aeb5eab7ebe656c2gen.jpg

59bb09649f51d43dgen.jpg

 

I jeszcze raz powtarzam, to nie są foty z maskowania, tylko ze "sprawdzenia" dla mnie osobiście i prywatnie z "koloru", foty robiłem po to by wiedzieć co poprawić zanim pójdzie do testów.

więcej fot na

https://www.facebook...765738950390003

Edited by LYSSY88
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...